Анкета

Въпрос: Българите - най-образованите имигранти в САЩ

  • Да супер е, че умни хора работят там
    - 0 (0%)
    Що не - то и в Европа - (другата де) се нуждаят от умни хора
    - 1 (33.3%)
    И аз ще отида при тях, тук ми е кофти
    - 1 (33.3%)
    Не оставам си тук и ще плюя политиците до края на дните си
    - 1 (33.3%)
    Стига вече с тази тема
    - 0 (0%)
    Не знам - тяхна си работа
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 3

Автор Тема: Българите - най-образованите имигранти в САЩ  (Прочетена 6278 пъти)

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Става весело.  ;D
В България ми омръзна да щурмувам високата и безкрайно дългата бетонна стена само с две голи ръце, луд патриотизъм и главата напред, но разбира се без каска и да вярвам, че ще я пробия. Цицините на главата още ме болят.
Това ми напомня на команадващите офицери във военното училище. Тактическата подготовка ни водеше едно ЗКПЧ. Дърт, кух, изкукуригал и ограничен полковник кумуняга. Любимото му изречение беше :
 - Да прегазим с Ура и на нож турците.

В тази тема се посмях много яко. Благодаря на автора.

brady

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Цитат
Историята 1979-1944 е последното нещо, с което бих се гордял

Според мен историята е предимно за да се учим от нея , да се  гордеем  ако я познаваме .
Само гордост  е пропаганда .

Интересно застъпваш темата че имигранта е предател , въпроса е как класифицираш съдиите , прокурорите и полцаите които пускат на свобода всеки престъпник , храбри българи ?
Или всеки храбър българин даващ 20 лева на пътния полицай да го пусне защото е пиян и не може да стой на караката си ,но като много българи това не му пречи да шофира ?
Как касифицираш митничарите които в продължение на години щавеха българската хазна , или новата вълна от престъпници - кандидат депутати ?

Аз лично се надявам да се върна някой ден в България , но предполагам че това ще е тогава когато намеря начин да се боря да поправя поне едно нещата които изброих по горе.

Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Добре бе ами ако има турци в това военно училище какво правят, колят ли ги на нож с ура? :)

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Това, за което говорех в първото ми мнение по темата е в смисъл, че нямам никакъв интерес към хората, които са избрали да "избягат" от мен и от държавата ми.

Твоята държава?!  ??? Ей, това националистите сте много странни и определено опасни хора.
Първо, това беше соца, където не те пускаха отвъд желязната завеса. Нали се сещаш кой държи "на синджир" други човешки същества и се смята за имащ право да разполага с тях както намери за добре, по свое усмотрение? Да те подсетя: робството в Рим, робството в САЩ, крепостничеството в Русия. И там господата са използвали същата риторика ("по-добре мой роб отколкото свободен"), а "предателите" и "бегълците" са били застрелвани за назидание.

... изтрито, съгласно т.6 от правилата на форума ...
Модератоите, къде сте?

Държавата не е осрана! Държавата си е много хубава и много народ е пролял кръвта си за да може отново да я има на картата след близо 5 века забрава! Хора като Левски и Ботев са жертвали всичко, за да може гяурът да свали феса и да заживее отново като свободен българин и  европеец.

Микисе, правиш ли разлика между държава и народ? (това е риторичен въпрос)
Ще си позволя да те "светна", въпреки че едва ли искаш неискани съвети и обяснения.
Народът е определена етническа общност. С течение на времето народите се обособяват в нации в зависимост от политическото си устройство.
Държавата от своя страна е почти изцяло политическо образование и де факто държавите се сменят заедно със своите конституции. Така например в последните две столетия имахме никаква, царска (монархия), комунистическа (република) и демократична (република) България. Така, последно кога се сменя конституцията на тази българска територия? Отговорът - 1991 г.
Сега, кой разграби и приватизира активите на предишната държава? Не бяха ли комунягите и техните производни? Кой допусна този хаос в правната и финансовата система. И защо?
Преди да отговориш помисли върху тези думи.
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 22:29 от neter »
Активен

Без правила няма игра

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Добре бе ами ако има турци в това военно училище какво правят, колят ли ги на нож с ура? :)
Това забравих да го спомена. Имахме няколко турчета и едно циганче в ротата. Комунягата ги пращаше в окопите, които "атакувахме", да пуцат с халостни по нас, а ние атакувахме с халостни гранати, като се стараехме да ги хвърляме в окопа до тях, за да не ги наранят хвърчащите шплинтове на гранатите и с вик Ура скачахме с ножове в окопа при тях и ръгахме дървени мишени на картечен разчет и такива в цял ръст. "Противника" викаше Алах иш алах. За обяд бяхме заедно на масата все едно нищо не се е случило и се хилехме на учението.
Какво да кажа. Коментара е излишен, а ето пример как се прави сплотен народ на една държава.

@go_fire, луд патриотизъм гладно гърло не храни.
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 21:53 от neosofti »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Брейди, малко превратно ме тълкуваш. След като в твоето сърце надеждата за връщане е запазена, не си предател, а да речем "леко кривнал пътя".

За нашата грозна действителност, не мога да кажа на черното бяло. Но нима не си я правим ние самите такава? И наистина ли другаде е толкова безметежно?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Цитат
Брейди, малко превратно ме тълкуваш. След като в твоето сърце надеждата за връщане е запазена, не си предател, а да речем "леко кривнал пътя".
Рофл. А който окончателно е загубил желанието точно по гореспоменатите от  brady причини, какъв е? Почти цял предател.
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 22:17 от neosofti »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
предател

Като стана дума. Всички дето си служите с "предателската" риторика моля да ми отговорите на следното запитване:
През 1989 г. се смени системата, от комунизъм преминахме към капитализъм. Това не е ли предателство един вид? Че мен и вас някой питал ли ни е дали искаме смяна на строя? Аз например може да се чувствам предаден - родил съм се в един строй, а те ми гъчат в гърлото друг без да ме питат, без един референдум да направят. Сега, кой трябва да обвиня в предателство - ДС, ЦК на БКП, разузнаването, контраразузнаването, армията (ало, go_fire  ;D ), кой?

Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Айде стига толкоз :)

Май трябва да пуснем една проверка за теми, от които са постовете на потребителите. Какъв магьосник е Zlatko, като даже не знам разбира ли нещо от Linux. Този раздел е за разсейка, а не за основно занимание. Целта на форума е друга ;)
« Последна редакция: Jun 18, 2009, 22:35 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти