Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 194660 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1620 -: Jul 28, 2021, 09:00 »
Изглежда е вярно, поне с моя английски, така го разбирам.

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html



Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1621 -: Jul 28, 2021, 10:47 »
Изглежда е вярно, поне с моя английски, така го разбирам.

https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html
Вярно е. Не помня, къде попаднах на информацията и веднага я проверих тук. Изглежда, на почтените лекари тук-там им е писнало от този цирк и са започнали да говорят повечко. Лъжата лъсва. Заради тези тестове затвориха почти цял свят. С какво ли друго ще ги заменят, че да продължат с терора...

Адвокатите и предводителите на пандемията започнаха да обвиняват социалните мрежи за това, че хората разговарят помежду си и могат да се организират за демонстрации против тази лудост. Дори се чува за следене на личните съобщения и пълна цензура в социалните мрежи на това, което някой публикува. Ако не им харесва на властите, изчезва.
« Последна редакция: Jul 28, 2021, 10:50 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1622 -: Jul 28, 2021, 13:09 »
   В САЩистан здравните власти (CDC) препоръчват (засега,после можа да стане
задължително)) дори двукратно ваксинираните да носят маски !?!
Проблемът бил делта-щамът на вируса ...

Ебаси наглостта  >:D
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1623 -: Jul 28, 2021, 16:11 »
Цитат 4096bits : Дори се чува за следене на личните съобщения и пълна цензура в социалните мрежи на това, което някой публикува. Ако не им харесва на властите, изчезва.

Това най-много да доведе до развитие на тор мрежата :)
Аз мисля, че вече се приключва лека-полека с тая изнасилена ковид истерия. Общо взето, лабилните и податливи на пропаганда вече се ваксинираха. Че и тези, които държат (или им се налага) да пътуват през границите. Поне тук, в БГ. Другите няма как да ги накарат, ако ще и ядрена бомба да падне. Да, има такъв вирус, но нито е толкова заразен, нито е толкова разпространен. Че те всички сезонни грипове с тия писиари ги щамповаха "ковид". Защото фармацевтичните компании напипаха далаверата и яко раздават пари под масата за насаждане на истерия и държавни поръчки за ваксини. Че и до истинска медийна "хибридна война", както се изразяваше едно БГ недоразумение, се стигна, и то между съюзниците англичани и американци, но Астра Зенека (Великобритания) не може да се мери с Файзер и Модерна (САЩ). За мен е интересно едно нещо- дали китайците го изтърваха тоя вирус от  лабораторията, или на тях им го занесоха и услужливо го пуснаха около тяхната лаборатория. Това вероятно никога няма да се разбере.
п.п. Че не е от прилепи, е ясно сигурно и на първокласниците. Колкото СПИН е от маймуни, толкова и ковид от прилепи.
А за маските.. най-финият филтър, който аз знам, е т.нар, керамичен филтър. Спира бактериите ефективно, но не и вирусите- те преминават през него, понеже са по-малки от "пролуките" в структурата на керамиката. Става въпрос за филтър, изобретен от френския микробиолог Шарл Шамберлан, мисля, някъде около 1880-1885 година, по спомени. Нямам предвид широко рекламираните днес керамични филтри за вода, въздух и незнам си какво. С такъв филтър, след изобретяването му от френския учен, руския биолог Дмитрий Ивановский е правил опити, така, доколкото се сещам, човечеството е открило, че има и вируси- по-малки от бактериите (не претендирам за задълбочени познания)- течност, заразена с някаква тютюнева болест, причинявана от вируси, е филтрирана, после инжектирана в тютюневи растения и те пак се разболявали. Та, щом дори и керамичен филтър не спира вирусите, как, аджеба, те ще бъдат спрени от маските?
« Последна редакция: Jul 28, 2021, 16:24 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1624 -: Jul 28, 2021, 17:12 »
Щом китайците крият информация, значи са настъпали някаква мотика. Сигурно и те имат план за световна доминация и да надвиват капитализма, бялата раса и т.н.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1625 -: Jul 28, 2021, 17:29 »
Информация се крие по различни причини. Например да не се разкрие източника. Те щото американците и англичаните не крият информация.. На мен ми прави впечатление, че китайската ваксина е единствената, която не е от тия с генното инженерство- американската и английската ползват "инжектирана част" от ДНК на вируса в аденовирус от шимпанзе, руската е пак същата, но ползват човешки аденовирус, а китайската е класическа- омаломощен жив ковид. Тая Синофарм, или както се чете. И китайците забравиха за ковида и маските отдавна.
Другото, което ми прави впечатление е, че тоя вирус не е направен да убива (от свинския и птичия грип има много по-голям процент смъртност, който се интересува, може да попрочете, инфо има в нета). А е проектиран да разболява само, т.е. да затлачи здравната система, оттам и икономиката. Карантини, болнични, масовост, насадена истерия, мерки 60/40, фалити.. кой го ползва такова нещо? Когато избухна вируса Ебола, висока смъртност, много бързо го смачкаха. А ковида си вирее, с относително ниска смъртност, но пропаганда и хоспитализиране на всяко сополиво цигане с хрема. Та, въпроса остава отворен- дали бързоразвиващата се китайска икономика заплаши някой и им сипаха вируса, или самите китайци си изсипаха сами нещо поради немарливост. Какъвто и да е отговора, най-много намазаха американските фармацевтични компании, и солидното им лоби.

П.п. Това не значи, че не са намазали и руските фармацевтични компании, и английските. Все пак и в Русия е див капитализъм, и то отдавна. Но те си останаха затворени на своята територия и съюзните им държави, руската ваксина не я пускат навън. С малки изключения. Същото е и с англичаните, оставиха им Канада, Индия, Нова Зеландия и Австралия за Астра Зенека. Техните бивши колонии. А целия останал свят, барабар с ЕС, го прилапаха Файзер и Модерна. За китайците е друга бира, при тях приоритетът в борбата срешу тоя вирус беше не да се правят пари, а максимално бързо да се справят с проблема и всичко да се върне в стандартното русло. Защото там, поради спецификата на държавата (тоталитарна), няма как частна компания да печели от бюджета. Такива компании там няма. Там бюджета е един- на партията и държавата, също както в древния Рим- съкровището на държавата е съкровише на принцепса. И съответно принцепсът има сметка ваксината да е ефективна и болестта да изчезне, за да не плаща периодично за първа, втора, трета и т.н. доза ваксини. А да се изчисти всичко отведнъж. И структурата, която прави ваксината, не е някакво отделно си нещо, което разчита на печалби от доставки на ваксини, а част от държавата.
« Последна редакция: Jul 28, 2021, 17:42 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1626 -: Jul 28, 2021, 17:39 »
Да ама те криеха и смъртите, криха и случаите. Криха и фактите преди света да пламне - мирише доста.
интерсно, че и руснаците и индийците го гризнаха лошо - ще има преразпределение на Азия.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1627 -: Jul 28, 2021, 17:52 »
Дали китайците са крили смъртни случаи, или някакви факти, е малко мъгляво.. това го тръбят "демократичните" държави, които все пак са съперници на китайците. Реално погледнато, СЗО е доминирана от съперници на Китай, за какво китайците да им споделят информация? От тяхна гледна точка, е така. Погледни и американците, при тях всичко се сменя със смяната на управляващата клика- до оня ден Тръмп викаше, че нямало да позволи някакви си писаници на СЗО да затворят американската икономика, че спря и американското финансиране на СЗО, сега новият дядо почна да плещи обратното, ужас, голям вирус.. А защо не правят аутопсии на починалите от ковид, за да не се разбере, че не са починали всичките от ковид? Та кой какво е крил и чия информация е достоверна.. можем само да си коментираме тук, едва ли ще разберем истината.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1628 -: Jul 28, 2021, 19:11 »
Ти или падаш от Марс или се правиш на такъв - колко време им трябвА на китайчоците да признаят че са заразени яко и се мре по улиците. И колко техни медици им се случиха случки когато са рапортували за новия вирус (има доста избягали от системата за да споделят).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1629 -: Jul 28, 2021, 19:41 »
Колега, хайде без лични нападки. Това, че не всички споделят твоята версия за нещата, не означава, че падат от  Марс. Изложих аргументи в дискусия. И няма да е зле това, че в Китай се мряло по улиците, да го беше подкрепил с доказателства. Ама не от ютюб. От типа на американските клипове, как в Сирия лежат с маски заради газова атака, а отзад един кара колело и се хили. Въобще това как мрели по улиците, ми звучи като изявленията на едни уж отговорни БГ фактори- как щяло да има трупове в чували. Е, нямаше. Написах, че ковид има, но нито е толкова заразен, нито толкова смъртоносен. За избягалите от системата- само ще вметна, че също са спорни изявленията им- "избягалите от системата" на която и да е държава са рай за разузнаването на враждебната държава. Могат да правят всякакви изявления, естествено, стимулирани. Поразсъждавай над това. Клишето "избягали от системата" вероятно, би го употребил и за Сноудън, за Асандж също, нали така? Ако не, значи гледаш на нещата предубедено и еднопосочно. В САЩ също рипортват доста лекари- например, че PCR тестът е измама, резултатът е обявление в сайта на CDC, че ще отменят искането за допускане на PCR тестовете, след 31.12.2021, което намерих и постнах тук, след като 4096bits пусна БГ новина по темата. Спирам с тази тема, почна да се обръща на война, а идеята според мен е, просто дискусия.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1630 -: Jul 28, 2021, 20:09 »
Да, на китайски докторчета, дето им знае много устата и говореха според съвестта си, им се случиха случки.
Но не говореха само те. Нитой един, който се опитваше да обяснява цялото безумие и абсурди, не видя широко медийно отразяване. Включително и у нас. Мангъров много умерено го раздаваше. Става за политик. Ако бях дипломиран лекар, щях да ги храня яко.  :D Ма не съм. Мога само да си разсъждавам с наличното в главата ми.
Каквото се появи в Тубата и подобни платформи, разни социални мрежи, това беше. Но изглежда, че е било достатъчно. Трябва да си идиот, за да не разбереш, че мерките и изобщо всичко около този вирус не просто мерише, а направо вони.

Любопитен съм, как ще се развият нещата. Още не мога да определя за себе си, дали всичко беше/е социален експеримент и подготовка за нещо друго или наистина се опитаха да ни прецакат. Ако е тренировка - лошо. И най-вероятно е това. Ако искат да предприемат нещо бащабно, засягащо целият свят, няма да го направят от първия път с огромен риск, да се провалят. Биха пробвали едно-две неща, да видят, как и на какво реагира стадото и след това да си ошлайфат методите за големия замисъл. Поне аз така бих направил.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1631 -: Jul 28, 2021, 20:21 »
То не е първия опит да ни прецакат, с мега и хипер вирус. Вече пробваха едно-две неща, по-точно две- птичи и свински грип. В световен вариант. Изглежда, короната беше третия опит, след птичия и свинския грип, които не хванаха дикиш, та сега засилиха повече истерията. Ето и малко инфо отпреди 11 години, тогава нямаше такава цензура:
https://www.dnes.bg/health/2010/01/18/syvetyt-na-evropa-shte-razsledva-szo-vyv-vryzka-s-a-n1n1.84335
Сега се случва същото, пак ще се бракуват ваксини, защото хората пак не истерясаха достатъчно и пропагандата пак дойде слаба, въпреки вложените в пъти повече средства, от птичата и свинската грипна такава. В тая статия дори е посочен източник, макар и без конкретен линк- Tribune de Geneve. Но на мен ми прави впечатление, че периодично, през 7 до 10 години, хубаво се изпомпват едни бюджетни средства (за ваксини) към джобовете на няколко мастодонта.

Та, и втори въпрос, който ме вълнува, освен този, дали на китайците някой им го занесе ковида, или те сами си го изтърваха, а именно- в коя лаборатория отгледаха свинския и птичия грип? И дали случайно ги изпускат така периодично, тия грипове?
« Последна редакция: Jul 28, 2021, 20:24 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1632 -: Jul 28, 2021, 20:27 »
ник123 - дай си адреса да ти пратя един китаец в ковчег.
А ти нали не си мислиш, че онези учени дето умряха от нещо са умряли от същото в Горно нанадолнище. На всичко отгоре компартията сама съобщи за мренето (само проблема им е, че им отне отне половин година).
Онова е лаборатория изследване на силно заразни вируси и това е официално (кажи какво доказателство искаш тука).
А Сноудън като говореше - цял свят го чу (не знам за теб).
А ето докторите рипотнаха и сайта се корегира - какъв е проблема тука.
Сега китайците като казват, че нямат проблем ти как ще им вярваш (или верваш).
Според мен се говори за някакви различни вируси и се бърка грип с Ковид и от там се спекулира. Корона вирус било щото имал шипове да се закача - че те 90% от вирусите са със шипове.
Китайците заметоха инцидента под килима и го писаха на прилепите. Подкрепям 4096, че това е тестовата версия (преминал успешно, но трябва подобрения).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1633 -: Jul 28, 2021, 20:43 »
Jet, разсмя ме, колега, вярвам, че няма да си разменяме трупове  ;D Това, че има официално обявена вирусологична лаборатория, не значи, че оттам е излязъл вируса, може би не се изразих ясно- смятам, че вируса може да е изпуснат оттам, а също така, че може и да са им го занесли дотам, защото е много удобно да се пръкне баш до такава лаборатория. Докторите рипортват от началото на "пандемията", сайта (CDC) се коригира с бъдеща дата- след 31.12.2021 ще изтеглят писиарите.. никакъв проблем. Само година и нещо. Виж линка, който постнах в предния си пост- далаверата е същата. А че при китайците в момента няма проблем, не го знам от медиите, а от мои клиенти, които осъществяват в момента внос и спедиция на товари от Китай. Колкото и да е чудно, износът им си тръгна. Естествено, ще мине време, докато достигне предишния си обем. Та така. А за спекулацията, кое ковид, кое друг вирус- да, така е, съгласен. Всичко се щамповаше "ковид" последната година и половина, включително и сополивите циганета. С определена цел. Ваксинирайте се бе, много гаден вирус, по 2-3-5-6 пъти ще трябва да се ваксинирате. А бюджета ще поръчва ваксини.
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1634 -: Jul 28, 2021, 20:46 »
Цитат
Вече пробваха едно-две неща, по-точно две- птичи и свински грип. В световен вариант. Изглежда, короната беше третия опит, след птичия и свинския грип, които не хванаха дикиш, та сега засилиха повече истерията.

Преди това имаше и Луда Крава.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.