Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 164   Надолу

Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191571 пъти)

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #135 -: Apr 06, 2020, 23:36 »
М-да, епидемия/пандемия  - все в гъз(а). Има вечерен час/няма вечерен час. Всички патрули нямаха еднакви изисквания за що требе на влизане/излизане в града (което доказва, че са Българе, ако не другото). Пика ще е еди кога си - да, бе, важното е да се говори за него, няма значение дали е така. Имам свидетелства от първа ръка (мои близки), че журналистите гледат своя интерес, а не обществения... а дали ще е истина или не (и дали не е единичен случай) - на кой му дреме, важното е, че е злободневно, качва се рейтинга, тоя журналист "е". А дребния човечец да го духа.
Ама кво толкова е станало, че "да ме ръчне", в началото дебелака Харалам беше авторитет по докторска тематика, после се усетиха.
« Последна редакция: Apr 06, 2020, 23:51 от malin1 »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #136 -: Apr 07, 2020, 11:27 »
   Ето нещо,което направо ме втрещи:

Заради новия коронавирус рязко нарасна търсенето на Cobol програмисти

Губернаторът на щата Ню Джърси търси програмисти, които знаят езика за програмиране Cobol. Необходими са именно
такива специалисти, понеже мейнфреймите, които досега се използваха в държавните учреждения на щата,
не могат да се справят с пика в подаването на молби за изплащане на обезщетения по безработица.

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%8f-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%80%d1%83%d1%81-%d1%80%d1%8f%d0%b7%d0%ba%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%81-333452.html

   И с'я кво,в уж най-развитата държава в света - САЩистан,масово
се ползват бракми от 70-те и 80-те години на миналия век  ;D

Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #137 -: Apr 07, 2020, 11:48 »
Еми пък кобол-аджиите ще си имат работица.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #138 -: Apr 07, 2020, 11:55 »
   И с'я кво,в уж най-развитата държава в света - САЩистан,масово
се ползват бракми от 70-те и 80-те години на миналия век  ;D

Първи, инженерен принцип. Като нещо работи, не го пипай!


М-да, епидемия/пандемия  - все в гъз(а). Има вечерен час/няма вечерен час. Всички патрули нямаха еднакви изисквания за що требе на влизане/излизане в града (което доказва, че са Българе, ако не другото). Пика ще е еди кога си - да, бе, важното е да се говори за него, няма значение дали е така. Имам свидетелства от първа ръка (мои близки), че журналистите гледат своя интерес, а не обществения... а дали ще е истина или не (и дали не е единичен случай) - на кой му дреме, важното е, че е злободневно, качва се рейтинга, тоя журналист "е". А дребния човечец да го духа.
Ама кво толкова е станало, че "да ме ръчне", в началото дебелака Харалам беше авторитет по докторска тематика, после се усетиха.

Ами не знам, как е по-вашите градове, но за нас тук сякаш не съществува никаква карантина. Всичко си работи, всеки си щъка. Няма мало, няма голямо. Днес случайно разбрах, че дори Технополис работи. Ако останалото си го обяснявах с местна корупция (тия, за които разправях преди са си бая мутри), то това  не мога.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #139 -: Apr 07, 2020, 12:22 »
   И с'я кво,в уж най-развитата държава в света - САЩистан,масово
се ползват бракми от 70-те и 80-те години на миналия век  ;D
Първи, инженерен принцип. Като нещо работи, не го пипай!

   Е па 40 години ли да не се пипа ?  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #140 -: Apr 07, 2020, 14:11 »
И защо да трошат парите на данъкоплатците, като старото си работи? Не е произведено в Китай, има си истински припой и е правено от отговорни хора.

Вероятно годините са повече от 40.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #141 -: Apr 07, 2020, 14:21 »
   Ето нещо,което направо ме втрещи:

Заради новия коронавирус рязко нарасна търсенето на Cobol програмисти

Губернаторът на щата Ню Джърси търси програмисти, които знаят езика за програмиране Cobol. Необходими са именно
такива специалисти, понеже мейнфреймите, които досега се използваха в държавните учреждения на щата,
не могат да се справят с пика в подаването на молби за изплащане на обезщетения по безработица.

https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%b7%d0%b0%d1%80%d0%b0%d0%b4%d0%b8-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d1%8f-%d0%ba%d0%be%d1%80%d0%be%d0%bd%d0%b0%d0%b2%d0%b8%d1%80%d1%83%d1%81-%d1%80%d1%8f%d0%b7%d0%ba%d0%be-%d0%bd%d0%b0%d1%80%d0%b0%d1%81-333452.html

   И с'я кво,в уж най-развитата държава в света - САЩистан,масово
се ползват бракми от 70-те и 80-те години на миналия век  ;D
Ами нормално. По-голямата част от финансовия им софтуер и този по борси и подобни институции е писан още тогава и това са милиони редове код.
Ако е работил досега, защо да наемат някой да го пренаписва.

Интересно е, защо го правят. Не е първата криза, не е и втората, откакто се ползват тези системи. Явно готвят промяна, а тя най-вероятно няма да ни хареса.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #142 -: Apr 07, 2020, 15:35 »
Тва не е като Питона - със всяка нова версия да ходиш да препипваш кода. И държавната администрация на всеки 5 години сменя компютри и сървъри щото били отесняли и бавни или Уиндоуса вече бил за смяна щото не се поддържа вече. Или да се пренапише на най-новия куул език дето излезнал (и гърми по-силно от стария).
Да сменяш сървърна операционна система на 5 години - това става само в селските бизнеси и околийските държавни администрации.
Тези машинарии също превеждат парите, водят статистика - не е като да се редиш по гишета и да те разкарват за белешки и удостоверения и никой не знае колко са работещите, безработните и т.н.
Ей на от днес БГ пенсионерите са се наредили на опашките за пенсия и дезинфекцират Пощите - правят народа на маймуни. Ами ако си искам пенсията на Кайманите или не искам да се редя на опашки, или съм болен, стар и т.н. ?!
Поддръжката също никой не я отчита - на ИБМ техника ти цъфва на вратата точно на часа според договора за който си платил - няма делник, няма празник, няма ден, няма нощ.
« Последна редакция: Apr 07, 2020, 15:41 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #143 -: Apr 07, 2020, 20:08 »
...
Съгласен съм с всичко казано.
Ако нещо бачка, не го бараш.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #144 -: Apr 07, 2020, 20:14 »
Гледахте ли как отговаря Генерала на въпрос на журналистка?
Вече няма никакво съмнение, че изобщо не се борят с никакъв вирус. Нито щаба, нито правителството, нито народното събрание, нито онзи цървул премиера, дето тръби, че бил загрижен за здравето ни.

Въпроса: "... но ми обяснете! Как е възможно да знаеш, че някой има корона вирус, без да е тестван. Защото се казва така - хора, които са болни, им се отказва, да се тестват. А те откъде знаят, че са болни?"

Отговорът на Генерала: "Така... Мм... Въпросите вече започнаха да се разводняват в тая насока... Неее, моля ви! Моля ви! Така... Ааа... Въпроса ви еее... безмислен. Благодаря ви!"

Честно, бих му фраснал една в мутрата за това.

https://www.facebook.com/paskov.plamen/videos/441236403351370/

Няма 6.5МВ
« Последна редакция: Apr 07, 2020, 20:27 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #145 -: Apr 08, 2020, 00:05 »
Този Пасков точно днес му преслушах интервю от миналата седмица. Преди това пак. Знам го от някакво време. Когато се върна от Москва, първо се залови с история. Не изкара много, може би година-две. После се хвана с Костя Копейкин. Яви се на де що избори са възможни. Не знам само дали се яви за президент. Не помня.

Търся думи да не го нарека пумиар. Още повече, че събирам кокалчета да храня мастийте край блока. Виждат ми се много по-надеждни от него.

Това да критикуваш негово Тиквоние, все още не те прави достоен за възхищение. В този не мога да намеря нищо, за което да се хвана. Много разочароващо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #146 -: Apr 08, 2020, 02:07 »
Този Пасков точно днес му преслушах интервю от миналата седмица. Преди това пак. Знам го от някакво време. Когато се върна от Москва, първо се залови с история. Не изкара много, може би година-две. После се хвана с Костя Копейкин. Яви се на де що избори са възможни. Не знам само дали се яви за президент. Не помня.

Търся думи да не го нарека пумиар. Още повече, че събирам кокалчета да храня мастийте край блока. Виждат ми се много по-надеждни от него.

Това да критикуваш негово Тиквоние, все още не те прави достоен за възхищение. В този не мога да намеря нищо, за което да се хвана. Много разочароващо.
Нито му се възхищавам, нито ме интересува кой е и откъде идва. Мисля по същия начин като него. А това, което Генерала отговори на журналистката е връх на цинизма, наглостта и арогантността.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #147 -: Apr 08, 2020, 05:56 »
М-да, епидемия/пандемия  - все в гъз(а).

с лекинкото доуточнение - малката разлика е в това ...на чий гъз се пише сметката и кой ще плаща масрафа.
Свинщините почнаха
https://mobile.frognews.bg/article/194188/


гледам вече се връща тоталитарния почин - ма ние сме си трудолюбив народ  ;D
https://e-vestnik.bg/32101/vsichki-na-poleto-chudesna-ideya-eto-kak-da-razpredelim-brigadite/

а инак всеки да се спасява поединично, и докторите да слагат памперси
https://e-vestnik.bg/32097/respiratori-i-dr-shte-se-nameryat-sas-zakasnenie-no-lekari-i-sestri-kakvo-stava/
« Последна редакция: Apr 08, 2020, 06:45 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #148 -: Apr 08, 2020, 08:23 »
Човек да не мое да ошиба нещо. Егати епидемиите.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #149 -: Apr 08, 2020, 08:52 »
https://www.youtube.com/watch?v=yNBYF2ry6lc
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 8 9 [10] 11 12 ... 164   Нагоре
« назад напред »