Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191455 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #495 -: Jul 07, 2020, 10:56 »
   Кое точно ? Там има няколко за до 250 евро.
Аз този сайт ти го дадох само за пример (да видиш цените).
Има още един куп други ...
   Знам,че ровенето е неприятно,и при мен е така ...

Възможно е и критериите за това що е прилично жилище при мен
и при теб да се различават  ...
« Последна редакция: Jul 07, 2020, 10:58 от spec1a »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #496 -: Jul 07, 2020, 11:53 »
   Абе нещо се спече положението у форума...
Я да разведрим обстановката:
 
https://www.youtube.com/watch?v=UO_84C3fpuI
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #497 -: Jul 07, 2020, 12:18 »
Вчера обсъждахте такива невероятни заплати, че нямах ума и дума. Не, че не знаех и преди това, какви са заплатите в сектора. Знаех. Но снисходителното отношение, което имате към четири бона, направо ме потресе. У нас, ако не си футболист или програмист, никога няма да видиш толкова пари накуп. Може, ама трябва да ги вземеш като кредит, който да изплащаш две години.

До този момент си казвах това, че компютърджиите са извън времето и пространството у нас е грозен слух. Всъщност повечето са готини типове. Получават космически заплати за нашите ширини, но знаят цената на парите. Не летят в облаците, защото помнят, че не винаги са взимали такива пари.

След вчерашния ви разговор, просто не знам какво да мисля.

Гледам, че гласуването е на кантар. То, не, че сме безкрайно много хора тук, та да има кой да гласува. Май темата ще си остане в коша. Нищо не ни пречи да си пишем и тук. Просто не мога да си представя да извадя на „бял свят“ (това май е неправилно в днешни дни) тема, в която човек да намине и види пренебрежителното отношение към четири хиляди лева. Ще получи инсулт.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #498 -: Jul 07, 2020, 13:11 »
А някой нaправиха пари от цялата работа
https://blitz.bg/kriminalni/sled-napliyks-udarikha-stolichna-firma-v-denya-za-zaplati_news691121.html

Не, че защото „Блиц“ е свинска медия, а защото е медия. Заглавието не отговаря на истината. С статията пише съвсем други неща. Това е измама със замесени банков служител и нотариус. Няма нищо общо с теча. С такива в джоба си, мога да обера Румен Радев без никакъв проблем. Не ми трябват никакви течове.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #499 -: Jul 07, 2020, 13:12 »
Ами аз не съм се изказвал за заплатите на програмистите, щото не ги зная, пък и не съм се интересувал толкова. Но мен три бона на месец ме оправят, като при това не гледам цени, като харча някъде. Вече с четири е опасно, щото ще се пропия  :D
Шегите настрана, но това са си много пари. Не са малко дори за Западна Европа. Ако се взимат чисто толкова разбира се. Което имах и предвид досега - парите в джоба.

Вчера си пиех бирата в едно заведение и точно бях преполовил първата и онези се събраха всичките заедно с един от шефовете на някакво събрание. Обсъждаха, как да подобрят работата, че да не затворят завинаги. Онзи доста откровено описа картинката с обороти, разходи - всичко в цифри. За първи път чувам някой да казва пред персонала, какви са приходите на фирмата. Мястото не е е голямо. Някъде към четиридесет места, трима в кухнята на смени, две сервитьорки и двама бармани пак на смени. Чух, че им трябват шестстотин и четиридесет лева на ден оборот, просто за да се държат. Понеже често минавам от там, като излизам някъде из града, забелязах, че като отпаднаха мерките и отвориха заведенията, имаше не малко клиенти. Но предполагам, че просто хората са искали да излязат. Сега няма толкова. На почивка ли са, пари ли нямат, ще се разбере септември, но положението не е добре.
Програмистите, та програмистите! Ако онези затворят, седем души остават без работа, като сложим и счетоводителя, който също се храни от това, осем. Половината от работещите заведенията в града са на това положение. На ръба на оцеляването. Ако затворят, колко семейства ще останат и без този доход? И това е само в този бранш.

А разбрахте ли, че се очакват рекордно ниски добиви от пшеницата?
« Последна редакция: Jul 07, 2020, 13:18 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #500 -: Jul 07, 2020, 13:51 »
Не казвам, че има лошо да изкарват по 5-7 хил. за опитни разработчици и администратори. Даже подкрепям Джет, който казва, че е малко за тая работа.

Просто, за да не им излиза име, че не знаят, къде се намират, е добре да се оглеждат около себе си на улицата.

Прилична част от стажа ми е като счетоводител и мога да ти кажа, че таксата на това заведение е около 100 лв. месечно. Хайде понеже е в София, може и 200 да е. Но не е повече. Гладен счетоводител, ако затворят няма да има. Но онези седем си остават безработни.

Страха определено е обхванал света и това не е заради царски атрибути. Просто бъдещето е много несигурно. Разбирам хората. Аз на тяхно място също бих се страхувал, ако ме интересуваше, какво ще стане с мен.

Както казваш, те първа ще видим как се развиват нещата, но годината се оформя като една от най-лошите в живота ни до тук. Говоря като цяло, не за всеки от нас конкретно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #501 -: Jul 07, 2020, 14:10 »
Зная, че на счетоводителя му капе от няколко места, но това също много бързо може да се промени.

Трябва да гледаме като цяло. Не мога да разбера, как някой може да се чувства добре, като хората около него изнемогват. Дори да има да си ложи на масата, ще му присяда.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #502 -: Jul 07, 2020, 15:14 »
   ЪЪЪ,кашик, не че искам да бъзикам теб или някой друг от форума,
но ми стана интересно за "3-метровите скелети".
   Казваш,че си ги виждал в някакъв музей...
Къде е това ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #503 -: Jul 07, 2020, 17:36 »
Зная, че на счетоводителя му капе от няколко места, но това също много бързо може да се промени.

Трябва да гледаме като цяло. Не мога да разбера, как някой може да се чувства добре, като хората около него изнемогват. Дори да има да си ложи на масата, ще му присяда.

Тези с многото пари (наистина многото) хич не им дреме. Те така са ги изкарали. У нас няма честен начин да изкараш много пари (е може би без този на Телерик). Значи са ги откраднали. Много си им е добре на масата и много добре си им върви глътката. Прекрасно осъзнават, че ако нямаше нещастните хора около тях, тяхната маса също нямаше да я има.

 
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #504 -: Jul 07, 2020, 17:39 »
   ЪЪЪ,кашик, не че искам да бъзикам теб или някой друг от форума,
но ми стана интересно за "3-метровите скелети".
   Казваш,че си ги виждал в някакъв музей...
Къде е това ?

Не съм аз. Аз съм виждал снимки по Интернет. Възрастни хора са разправяли. Но не помня името на селото. Имало е пионерски лагер в това село. Ще проверя името и ще ти го кажа. От някои от тях бях чул, че вече тези скелети не са там, а в хранилище на Природо-научния музей, „Земята и хората“ или както се казва онова странно нещо на бул. „Черни връх“.

Но все пак има достатъчно хора, които са ги виждали. Махнати са от там през демокрацията.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6151
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #505 -: Jul 07, 2020, 19:21 »
Зная, че на счетоводителя му капе от няколко места, но това също много бързо може да се промени.

Трябва да гледаме като цяло. Не мога да разбера, как някой може да се чувства добре, като хората около него изнемогват. Дори да има да си ложи на масата, ще му присяда.

Тези с многото пари (наистина многото) хич не им дреме. Те така са ги изкарали. У нас няма честен начин да изкараш много пари (е може би без този на Телерик). Значи са ги откраднали. Много си им е добре на масата и много добре си им върви глътката. Прекрасно осъзнават, че ако нямаше нещастните хора около тях, тяхната маса също нямаше да я има.
Хаус Груп?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #506 -: Jul 07, 2020, 19:42 »
Не знам, кои и какви са Хаос груп, но под Телерик имах предвид цялото нещо. Правиш някаква технология, тя се оценява високо и я продаваш. Имах предвид Телерик като модел, а не като точно конкретната случка за 260 млн.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #507 -: Jul 07, 2020, 19:51 »
Цитат на: stealth01
Това е прекрасно  :)
Кое е прекрасно ? Че човек с две деца и 1200лв заплата, трябваше да тегли кредит за 10к, за да пълни чекмеджета ли ?
Прекрасно е, когато тарикати на дребно минат в категорията на едро (50k) и разберат, че има и задължения, които трябва да се изпълняват. Ако човекът си беше платил данъците навреме, нямаше да е толкова ошашкан, нали?
Но пък като си плащаш данъците изведнъж се оказва, че въобще не си толкова конкурентен и мощен тигър в платформите за малки обяви.

Демокрацията е, както да имаш правото да си избираш управниците, така и задълженията към общността под формата на данъци, така и последващият контрол, какво да се прави с пълните чекмеджета. Тук имаме някои дефицити...

Аз в тази случка виждам един прекрасен урок. За съжаление, явно има хора, които не могат да го възприемат. Повече уроци трябват :(
Предполага че урокът е да знаеш законодателството, и да не се правиш на тарика. Когато си законен, няма нищо лошо и не си тарикат?:
https://www.mediapool.bg/pesti-li-dds-golyama-sladkarska-veriga-chrez-nad-600-firmi-news300186.html
« Последна редакция: Jul 07, 2020, 19:59 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #508 -: Jul 07, 2020, 20:26 »
Миналата година имаше подобен случай с мафиотската верига сладкарници „Неделя“. Ама понеже Васо е вече в немилост, пък и вече не е негово, жена му го обра, та точно две седмици по-късно промениха ЗДДС и този вариант вече не върви. Не отворих връзката да видя твоята статия, но явно е нещо старо. От ноември миналата година, вече я няма тая далавера.

Без да издавам подробности, но и аз съм работил в подобно дружество. Смятай щом го имаше във Видин и датираше някакви 15 години, колко разпространена далавера е било.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #509 -: Jul 07, 2020, 20:56 »
За мен няма значение дали темата ще е в коша или не - въпросът бе принципен относно прилагането на правилата... барем да махнат онова там дето казва че не важи за секция Хумор, пък и егати ясните правила щом всеки ги интерпретира различно (ама явно тука- така)

По въпроса за заплатите около Сан Франциско явно не ме е разбрал колегата - и аз твърдя че са високи (най-вероятно Наков е взел средна за страната, но тук бе публикувна като средна заплата за Силициевата долина, с което вече не се съгласих) и затова  дадох като отправна точка цените на имотите - нали не си представяте некой със 120К заплатка да изплаща къща за по няколко милиона или наем $4-5К/месец (тук правилото е не повече от 30-40% от брутната заплата)
който иска (има време) може да изгледа Poms (2019) - доста тъпичък, но ако се "чете между редовете" се добива представа за цялостната картина - как в някой щати живеят по трейлъри и пр. а в други къщи за по 1-2М и то на обикновените бачкатори демек програмисти (тук се водят софтуерни инженери)

@makeme изгледай и това The Founder - местната версия на "Когато се наливаха основите" т.е. те тук общо взето 50-те и 60-те изграждат инфраструктура (магистрали, язовири/Хувър и т.п.) и оттогава насам почват вече експолатация и заграбване кой колкото може повече... и надцакване и прецакване на обик. бачкатори и дребни инвеститори, а няколко десетилетия по-късно премаханаха и обвързването на валутите към златото и вече навлизат във виртуалното пространство (вече даже и не трябва да се хаби мастило за да се печатат пари)
« Последна редакция: Jul 07, 2020, 21:00 от remotexx »
Активен