Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165673 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #735 -: Jan 18, 2022, 16:42 »
Не е абсурд, просто логиката ти е грешна.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #736 -: Jan 18, 2022, 20:08 »
Да ги видим днека нашите каква ще я свършат в Македонията.
Аз не разбрах днес, сега американците ще ни налагат ли санкции, ако не клекнем на макетата. Или госпожа Тени си приказва свободно, докато бъркат с черпака курбана на Байдън.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #737 -: Jan 18, 2022, 20:11 »
То ще си покаже.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #738 -: Jan 18, 2022, 20:27 »
Не можах да се стърпя. Тая вечер чух по новините на Нова ТВ, че щели да въвеждат зона в София, доколкото видях, П.П., според граничните улици, които посочиха, в централната част под НДК, където автомобилите да се движат с не-повече от 30 км в час. И някакъв "експерт" се изказа, че на колкото по-ниска скорост се движели автомобилите, толкова по-малко гориво изразходвали.  Съответно по-малко замърсявали. Е, няма такава глупост. Да им е*а и експертите, пак за пари направено, за глоби.
« Последна редакция: Jan 18, 2022, 20:36 от Nik123 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #739 -: Jan 18, 2022, 20:45 »
Кара си некое акенце с 30 км/ч през тая зона и си свирка, а като излезе - раздава кикдауни и газззззззззззз с 140 през града.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #740 -: Jan 18, 2022, 20:49 »
Ачо, то има и друго, ама ти го знаеш по-добре от мен. Примерно, една бензинка, я караш около 2200-2500 оборота, в режим. То затова са предавките, на тая скорост- тая предавка. Е как ще харчи по-малко.. втора предавка- 30 км/ч, обороти около 2500, трета предавка- около 60 км/ч, оборотите същите.. Сега като им насложат едни знаци 30 на софиянците в централната част, и едни камери за скорост, само гледай как ще им се оправи въздуха :D
П.П. Еко-лицемерие и стремеж за съдиране на кожи.
« Последна редакция: Jan 18, 2022, 20:52 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #741 -: Jan 18, 2022, 22:34 »
Не можах да се стърпя. Тая вечер чух по новините на Нова ТВ, че щели да въвеждат зона в София, доколкото видях, П.П., според граничните улици, които посочиха, в централната част под НДК, където автомобилите да се движат с не-повече от 30 км в час. И някакъв "експерт" се изказа, че на колкото по-ниска скорост се движели автомобилите, толкова по-малко гориво изразходвали.  Съответно по-малко замърсявали. Е, няма такава глупост. Да им е*а и експертите, пак за пари направено, за глоби.
Това е пълна глупост. Колата има оптимален режим на работа. При по-ниска скорост и обороти автомобилите харчат повече гориво. Най-икономичната скорост е висока предавка и скоростта горе-долу на половината от километража. Ниската скорост на ниска предавка харчи гориво. Съответно увеличава вредните емисии и саждите, понеже има непълно изгаряне.
Но всички знаем, че това е за отбиване на номера.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #742 -: Jan 19, 2022, 07:53 »
Не е абсурд, просто логиката ти е грешна.

   И като как логиката ми е грешна ?

   Това не е заяждане,просто ми е любопитно къде точно са грешките.
Представих достатъчно факти,можеш ли да ги опровергаеш ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #743 -: Jan 19, 2022, 08:54 »
Отделно и като има ограничение с такава ниска за града скорост, един юнак или една жена като вземе да се тутка и да бави всички, ще започнат разни тапи и кофти задръствания. А в големия град и това пренатоварено софийско движение, всяко забавяне и изчакване е кофти. И хората ще се изнервят още повече. Вместо да си минат и заминат по-бързичко и енергично, ще чакалят в изкуственото задръстване.

Така си мисля аз, ама дали е така ще кажат момците от Софето, като го изпробват това.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #744 -: Jan 19, 2022, 09:09 »
Гога тоя твоя човек какво направи - скоро няма да има вече май ЕГН, ЕНЧ/ЛНЧ, ЕИК, булстат и пр.

За какво дадохме 2 млрд. лв. и защо откриваме велосипеда?
Как е в Нидерландия без гишета и бюрократи...

...само за ДОС-овските програми още не съм сигурен, щото те са толкоз дърти че май вече нищо не ги лови  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #745 -: Jan 19, 2022, 09:45 »
Гога тоя твоя човек какво направи - скоро няма да има вече май ЕГН, ЕНЧ/ЛНЧ, ЕИК, булстат и пр.

За какво дадохме 2 млрд. лв. и защо откриваме велосипеда?
Как е в Нидерландия без гишета и бюрократи...

...само за ДОС-овските програми още не съм сигурен, щото те са толкоз дърти че май вече нищо не ги лови  ;D


По принцип съм за унификация на всякакви бланки. Така за всички ще е по-лесно. Но нещо в това приложение ме притеснява.

Първото е кода. Бил ясен и чист. Ами аз никъде не видях връзка към Guthub или подобно хранилище. И да има код, той е добре скрит. Ако на нещо „кода ще му е ясен“ го искам на първа страница с големи букви или в горния, десен ъгъл.

Второто е дори по-лошо от първото. За да се ползва това ня̀що, трябва едно от три неща — глас, пръстов отпечатък, лице. Някак си не съм навит държавата да притежава подобни данни за мен. Да, ама те вече ми имали снимката заради ЛК, паспорти, шофьорски книжки. Ама аз и с това не съм съгласен. От къде на къде ще има моя снимка върху личната ми карта?!

И изобщо това приложение все повече прилича на Антихриста от Апокалипсиса. О-о-о било твърде далечно. Ами то от далеч се почва. Преди години, когато скачах против чипиране на кучетата, голямо нещо. Било за добро. Сега като ни разправят, че на нас ще слагат някакви неща, няма проблем. И така ще стигнем до трите шестици на челото. Честито!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #746 -: Jan 19, 2022, 11:52 »
   Тъй като смятам темата "конфискуваните биткойни от българските власти"
(още през 2017 г.) за изключително важна,ще проdължавам да пиша по нея.
Става дума за 213 519 биткойна (курсът разбира се варира,но при всички
положения става дума за над 5 млрд $  !),за които не се знае официално къде са !

Борисов,Пеевски,Цацаров,Гешев ... май някъде там...



https://www.kaldata.com/it-%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%b8%d0%bd%d0%b8/%d0%ba%d1%80%d0%b8%d0%bf%d1%82%d0%be%d0%b2%d0%b0%d0%bb%d1%83%d1%82%d0%b8/%d0%b1%d0%be%d1%80%d1%81%d0%b0%d1%82%d0%b0-kraken-%d0%be%d1%82%d0%bd%d0%be%d0%b2%d0%be-%d0%be%d0%b1%d1%8f%d0%b2%d0%b8-%d1%87%d0%b5-%d0%b1%d1%8a%d0%bb%d0%b3%d0%b0%d1%80%d0%b8%d1%8f-%d0%b8%d0%bc%d0%b0-377083.html

   Нашите официални власти нито потвърждават,нито отричат за биткойните.

Простo ... мълчат  >:D >:D >:D
« Последна редакция: Jan 19, 2022, 11:59 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #747 -: Jan 19, 2022, 15:15 »
Аз не съм наясно с криптовалутите и някак не мога да си го представя това изземване на биткойни, т.е. представям си го, ама твърде мътно. Ще го напиша лаишки, в това отношение съм си такъв.
Доколкото съм запознат, тоя електронен портфейл с биткойните първо, е на някакъв хардуерен носител (да речем, на някой сървър, на лаптоп, даже един клиент ми обясняваше, че стоят "на телефона" му). Второ, има си защита, за да направиш превод/транзакция на някъде си, иска пароли. Ако греша, някой да ме поправи, ще ми е интересно.
Та. изземването на биткойни си го представям по два начина- единия е, арестувания си дава паролата и се прави прехвърляне от неговия портфейл към портфейл на прокуратура/полиция/там каквото е. Със съответния протокол.
Вторият, за който се сещам, е просто да му вземат лаптопа/телефона/каквото е там, на който е портфейла с биткойните. Пак със съответния протокол.
А как ще ги осребри държавата тия биткойни, хич не ми е ясно, те в БГ въобще не са платежно средство. Примерно аз мога да си ги сменя за евро, долари, там квото ми е кеф, в някой иксченджър, ама това юридически и счетоводно как ще го оформи държавата, не си го представям. Въобще конфискацията по същество представлява отчуждаване на имуществото на частен субект, ама тия битойни и криптовалути изобщо нямат статута на платежно средство у нас, респ. на движимо имущество, докато парите са движими вещи. У нас още ги мислят и изкусуряват данъчните закони по отношение на криптовалутите и още няма единно становище относно тях.
« Последна редакция: Jan 19, 2022, 15:26 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #748 -: Jan 19, 2022, 15:17 »
Не е абсурд, просто логиката ти е грешна.

   И като как логиката ми е грешна ?

   Това не е заяждане,просто ми е любопитно къде точно са грешките.
Представих достатъчно факти,можеш ли да ги опровергаеш ?
Навърза хиляда хора  и събития с евреите и после се чудиш, че не се връзва.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #749 -: Jan 19, 2022, 16:40 »
Не е абсурд, просто логиката ти е грешна.

   И като как логиката ми е грешна ?

   Това не е заяждане,просто ми е любопитно къде точно са грешките.
Представих достатъчно факти,можеш ли да ги опровергаеш ?
Навърза хиляда хора  и събития с евреите и после се чудиш, че не се връзва.

   Какво навързване !?!

   Най-вероятно става дума за следното:
   Укрите искат да се натегнат на САЩистан (знае се кой "етнос" има
най-голямо влияние там) и затова избраха еврейския боклук Зеленски.
Освен ясичко друго,последният е и антируски настроен...
Активен