Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 169849 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1665 -: Jul 31, 2022, 16:24 »
Това, което съм казал е от 2019 година. Тогава бяха над 75%.
Ето ти го: https://www.forbes.com/sites/zackfriedman/2019/01/11/live-paycheck-to-paycheck-government-shutdown/?sh=7c4c29e14f10

Та, аз може и да дрънкам глупости, но "Forbes" също ли?
Ето ти го и от по-скорошна дата: https://www.forbes.com/sites/zackfriedman/2022/02/08/shock-poll-7-in-10-americans-live-paycheck-to-paycheck/?sh=c52980155f6f

Сред колко американци трябва да направя допитване, за да ти дам точни данни? Мислиш, че ще се справя по-добре, ако съм си говорил с няколко от тях ли?
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 16:31 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1666 -: Jul 31, 2022, 17:29 »
4k, и ти като спеца, сте били в америка само по телевизията, а с американци сте контактували само в ютуб (еднопосочно), ама иначе големи експерти по америка и американския континент. 77% били от аванс до заплата, а другия обяснява, как българския стандарт на живот бил по-висок от американския - добре, че си вервате (пишейки от американски компютър, през американска мрежа, с американски софтуер).
Американците разбрах ви дават банани да скачате, какво точно ви дават руснаците та скачате още по-високо (един по-голям). Та даже вярвате, че освобождават някои в Украйна като ги стрелят и разрушават дома им, петар даже им отделил 10г. в разследване. Сигурно се надявате и вас да освободят (пак). Ще го пишем в графа промивка. БКП ви държат финансите, затова са ви хванали за топките и няма мърдане, ще трябва да спестявате от банички та да ги биете. Добре, че още не мислете какви пенсии ще вземете (тогава пак ще се сетите за американския континент).
Като за начало се напънете поне Сърбия и Украйна да не ви изпреварят, че натам върви работата. Румънците вече го сториха. С русофилията се стига до просешка тояга (освен ако не сте от топ комунетата по лизане на задници разбира се - каймака на топ богатите е целия от БКП чупилото (по руски образец)).

   Е те тук направо се осра !

Баткооооооооооооооо,ето и фактите:

1. Компютъра ми НЕ Е американски.
   Над 90% от компонентите му са китайски(основно) и тайвански.

2. Софтуера му НЕ Е американски.
   Трябва ли да ти обяснявам,че Убунту НЕ Е американска ОС.

3. Никога не съм оправдавал войната в Украйна.

4. Разбирам,че те дразни това,но е факт,че в шибани,религиозни
и текезарски щати като Мисисипи стандарта на живот е по-нисък от българския.
Трябва ли да го доказвам ?

5 ...

etc






Въпроси ?
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 17:33 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1667 -: Jul 31, 2022, 19:03 »
Баткооооооооооооооо,ето и фактите:


Не съвсем. Може да е произведено в Китай, но е по американска технология. А относно Убунту, може да има изследване, но ей така на изуст казвам една цифра — 90% от кода в тази дистрибуция е написана срещу заплащане или директно от американци, или по американско задание. Самата Каноникъл не съм проверявал, но май беше листната на технологичната борса, точно както Тесла и Апъл.

=*=

За живота зависи от гледната точка. Американеца е презадоволен малко повече от българина, който също си е бая състоятелен, но това не го прави автоматично щастлив. Например един американец трябва да работи на две или три места. Тук сме по турски — яваш, яваш.

По време на пандемията видяхме, колко нараним е американеца. Ако Тръмп не им беше пратил чекове по хилядарка, още първия месец щяха да поизпукат. Тук никой не получи стотинка (ако не е мафиот като Домуса) и все пак не се случи трагедия.

Което ме подсети, че в Америка има десетки милиони бездомни. Тук не работи и няма доходи само този, който не желае.

Може да се продължи, но в общи линии (от наша гледна точка) ние си имаме предимства.

Но то малко е смешна тая работа. Ние и американците сме част от златния милиард. Повечето хора по света не просто нямат ток, те нямат достъп до чиста вода. Изпукват от, какви ли не болести и доктор не са виждали през живота си. Но смъртта от болести или пребиване от бандити е просто късмет. Ако нямаш късмет, ще си пукясал още на пет от глад.
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 21:08 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1668 -: Jul 31, 2022, 23:33 »
Кой е свободен?
https://www.marginalia.bg/analizi/koj-e-svoboden/

...Всеки, който не е много богат на Запад и който не е много силен на Изток, трябва да работи...


Наистина съществуват хора, и то немалко, които не желаят сами да избират, които предпочитат друг да мисли вместо тях, друг да решава вместо тях, друг да ги води в някаква посока, а те да вървят покорни и нищо да не мислят. Именно самоотказването от мисленето ги прави в някаква степен щастливи. Следователно за този вид човешки същества източните режими предлагат по-голяма степен на свобода. Толкова повече, че тя е придружена и с известно материално обезпечаване. Наблюдавал съм този вид хора, случайно попаднали на Запад. Ама те са толкова безпомощни, толкова потресени, смазани от това, че сами трябва да мислят и сами трябва да решават, а камо ли да имат инициативата.

и после... горздето било кисело.
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 23:35 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1669 -: Jul 31, 2022, 23:43 »
Много готино, особено думичката "marginalia" в домейна.
"...Всеки, който не е много богат на Запад и който не е много силен на Изток, трябва да работи..." .. другото не виждам смисъл да го коментирам, то е ясно, естествено, че,умните и красивите са на Запад, не бих си позволил да оспоря подобна догма, но имам едно въпросче- да разбирам ли, че за да ти се налага да работиш, са необходими кумулативно две предпоставки, хем да не си много богат на Запад и хем да не си много силен на Изток? Каква стана тя  ;D Пропагандория грантика..
Хайде  [_]3
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 23:45 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1670 -: Aug 01, 2022, 00:03 »
…то е ясно, естествено, че,умните и красивите са на Запад, не бих си позволил да оспоря подобна догма…

Давам пример веднага. Петдесет и третата любовница на гос-ин Черепа се казва певачката Лилана (въпреки името не е чалгаджийка, беше една поп. лигла). Тя отговаря и на двете условия. Умна е — гос-ин Божков ѝ е платил обучението в London bussiness school. По-умно от това е само бръшляна, а знаем, че е отровен. В същото време е и „красива“. Същия спонсор е платил силикона в циците, хилорона в усните, колагена в скулите, липосукциите, лонгетите (това е шина за нос), екстенжъните (това са кичури) в косата и всички останали екстри и пластмаси тук-там.

Сиреч тя изпълнява условието на сто процента. Има си обучението в чужбина, а си има и корекциите. Обаче това не я спаси особено. Въпреки това лежа около три месеца в ареста преди две години, само защото желаеше нещо, което ѝ беше гарантирано като право лично от ЕС.

Казвах го и преди. Това, че си мислиш, че си в кастата на богатите, те прави цар, не те пази, че друга борчага няма да те изклати лошо. А, ако нямаш късмет, може някой циганин да те набара и тогава конските сили на Кайена няма да те опазят.

Та умнокрасивитета на запад гледа да се изолира и крие. В третия свят парадира, но пак там му се случват случки.

И да. Дори на умнокрасивитета му се налага поне да си дава вид, че работи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1671 -: Aug 01, 2022, 02:32 »
Оле божке, Мисисипи... тва е черен щат, а да накараш чернилките да работят (както нашите индианци) е загубена кауза. Те искат само да кльопат и по цял ден нищо да не правят. Все едно да кажеш, че наще цигани живеели от аванс до заплата.
Те и по БНТ ви обясняват, че живеете добре - какво се оплаквате.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1672 -: Aug 01, 2022, 09:18 »
Оле божке, Мисисипи... тва е черен щат, а да накараш чернилките да работят (както нашите индианци) е загубена кауза. Те искат само да кльопат и по цял ден нищо да не правят. Все едно да кажеш, че наще цигани живеели от аванс до заплата.
Те и по БНТ ви обясняват, че живеете добре - какво се оплаквате.

   Само Мисисипи ли ?
А Алабама,Арканзас,Кентъки ...

   Само негрите ли са виновни ?

Да си чувал за термина white thrash ,a ?
Ами това са WASP бе ! Бели англо-саксонски протестанти; руси,синеоки ...
И тъпи,мързеливи,шибани религиозни овце.
За тях има лаф (американски при това !),че през живота си са чели
само 2 книги - библията и телефонния указател...

   Е смятам,че успях да докажа,че има американски щати,в които
ce живеe по-зле от България..






Въпроси ?
« Последна редакция: Aug 01, 2022, 09:22 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1673 -: Aug 01, 2022, 10:16 »
Свободата в днешния свят е свързана в голяма степен с финансовата независимост. Но и това е относително.
Казвали са ми близки, че в бивша комунистическа България семейство шофьори в Български Пощи са си взимали отпуската, хващали са си двете деца, качвали са се в колата и с двете последни заплати в джоба са отивали на море за две седмици. Като са се връщали, саимали пари да си изкарат месеца. Да видя, как ще го направят това сега...

За свобода и пари обаче не ми се говори. Споделял съм за една моя позната тук - будистка. На второто или третото им ходене до Тибет този път минали през Индия. Преди не ги зная, откъде са минавали, а и не я и питах. Та ми каза тогава, че с попадането си в Индия тотално и се променил светогледа. Тогава ми заяви, че ние непрестанно мрънкаме и сме недоволни от нещо. А в Индия е видяла семейства, които буквално живеят на улицата, хора, които нямали една дреха на гърба си и били както майка ги е родила. Нямат наистина нищо някои от тях. Обаче са щастливи и усмивката им е почти постоянно на лицата.

Свободата е в много голяма степен свързана с културата, възпитанието, образованието и най-общо казано, начина, по който гледаш на света и себе си. Много повече е свързана с всичко това, отколкото с банковата ти сметка и недвижимите имоти.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1674 -: Aug 01, 2022, 10:25 »
Еми то каквото е било, било е навремето. Вече само продтотии и инфлации.......и пияни наркомани с коли по улиците.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1675 -: Aug 01, 2022, 15:08 »
Разбира се, че морето е било евтинои, на някои хора дори им го плащаха, ма като направиха 13млд дълг и повече не даваха и развяха белия флаг. Комунистическите умнотии продължават докато свършат парите - справка Китай днес (любимия на 4к).
Спеца, за това ли Мисисипчани имигрираха в БГ. Дори белия траш и неграта имат повече пари от вас (ама са кеш и държавата не ги вижда). Гледай ги какви коли карат и е купон нон стоп. Доказал си таратанци. Щото си бил и в Мисисипи. Информацията ти е от соц. източниците (от времето на памуковите плантации и робството).
А, спеца, вземи си отвори компа да видиш мама какво ти е купила, че явно не знаеш какво има вътре (само текстолита на платките е китайски)
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1676 -: Aug 01, 2022, 15:30 »
   И какви коли карат скапаняците от Мисисипи бе,реактивен ?
Абсурдно големи пикапи и джипове - миризливи,пушещи,раздрънкани
и (каква "изненада" !) втора ръка; харчещи минимум 20 л. на 100 км.
Добре,че там бензина е относително евтин,че иначе щяха да квичат.

Все едно аз да се хваля,че съм купил 15 годишен опел от автокъща в Дупница...





Много малко вероятно е да разполагат с големи суми кеш.
Ако е така,ами приличаме си поне в това,и аз уважавам кеша,баткоооооооо  ;D
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1677 -: Aug 01, 2022, 15:40 »
   А,забравих ...

   Мога да те уверя,че съм отварял повече компютри от теб.

   Не се сещам кой точно компонент е САЩистански - ако смяташ,че АМД е американска фирма ...
Ами техните процесори се произвеждат в Тайван.
И шефовете са читави - СЕО  е Лиза Су,тайванка,изключителен ИТ експерт.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1678 -: Aug 01, 2022, 16:10 »
@jet, говорех за български летовници на българското черноморие. Къде намеси Китай?

Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #1679 -: Aug 02, 2022, 03:21 »
Хайде отвори си капака и тогава филосовствай.
Сергей Брин като е руснак, значи Гугъл е руски, а Лиса е само СЕО, дори не е основател/собственик. Герхард Шрьодер като бе в борда на Газпром, Газпром да не е германски.
И като Тайван е китайски, що ще го нападат китайчоците.

   Мога да те уверя,че съм отварял повече компютри от теб.

   Не се сещам кой точно компонент е САЩистански - ако смяташ,че АМД е американска фирма ...
Начи Интел сигурно и той е тайвански, както и Нвидиа, Corsair (изненада, такава ми е паметта).
И какво стана китайски текстолит.

Ха забравих:
https://www.ziprecruiter.com/Salaries/Average-Salary--in-Mississippi
« Последна редакция: Aug 02, 2022, 03:51 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.