Автор Тема: Малко за сънищата  (Прочетена 6826 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #30 -: Oct 04, 2020, 17:34 »
Мисля да се върна малко на сънищата, и то с един въпрос (един вид проучване, статистика).

На някой случвало ли му се е докато сънува да успее да види ръцете или част себе си ?
На мен никога не ми се е случвало ! Опитвам се да направя заключение на база на една хипотеза.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #31 -: Oct 04, 2020, 19:41 »
случвало ми се е - обик. целия и обик. когато се гледам отстрани и отдалече напр. плувайки на надуваем дюшек в морето или когато падам (в пропаст.. и се събуждам) - после обик. пак заспивам - връщам времето малко назад и преигравам същия момент не падам  ::) (като аним. герои)
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #32 -: Oct 10, 2020, 08:14 »
https://www.vesti.bg/lyubopitno/10-iznenadvashti-fakta-za-koshmarite-6115988
т. 10

10. Ако сънувате кошмар, но осъзнаете, че това не се случва наистина, то на практика можете да повлияете на случващото се и да сложите край на лошия сън. Според психолози, хората, които обичат да играят на видео игри, по-често успяват да поемат контрол върху сънищата си. На какво се дължи това? Експертите са на мнение, че те са свикнали да се потапят във фантастични светове и това ги кара да се опитват да установяват контрол върху случващото се в сънищата им.

Аха, вече почвам да разбирам защо... некой могат а некой не могат да го поемат (контрола де) само че то май важи и в обратна посока ма тъпите учЕни не са се сетили да проверят т.е. мое па тея които 'по-често успяват да поемат контрол върху сънищата си' да са по-добри и на видео игриите  :P

П.П. Както и да е - изводът се налага от само себе си: Играйте повече видео игри (и немой да се плашите)

Само че.. нали знаете, че има два вида геймъри:
тип
Двама DOOM-ъри. Единият случайно вижда некролог на другия в Интернет. След няколко дни обаче вижда "починалия" геймър на улицата.
- Не може да бъде?! Видях ти некролога! Ти не умря ли преди няколко дни?!
- Еее, има си cheat-ове за тая работа. Reload-нах се!


и тип

Двама приятели геймъри отиват на кино да гледат "Пришълецът". В една от сцените извънземното се опитва да изяде главната героиня. Уплашени от гледката геймърите скачат от столовете си, викайки "Сейвни са ма, сейвни са ма"
« Последна редакция: Oct 10, 2020, 08:26 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #33 -: Oct 10, 2020, 23:57 »
Напоследък сънувам някакви сънища, дето нямат нищо общо с нищо от ежедневието ми. Все едно напълно чужд човек ми разказва някакви небивалици или чета книга, за която нищо не съм и чувал.
От къде се взимат тези сценарии, не мога да проумея
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #34 -: Oct 11, 2020, 04:12 »
Древните гърци са казвали, че Сънят е малкия брат на Смъртта ! А след смъртта се отива за дълго в един друг свят, докато при съня отиваш и се връщаш на сутринта.

И малко фактология, много изобретатели (Менделеев, Аинщайн и редица други) са получили/видели своите открития първо насън (в образна форма, като базова концепция) и после само са проверили за потвърждаващи факти и "облекли" това в човешка/научна терминология.

Проблема със съня е че най-общо казано сънищата биват два вида, едните (по-масовите) са или преработване на преживявания, емоции и т.н. от деня или реакция на някакви вътрешни (в организма) процеси, състояния.

Другите (много по-рядко срещани) са неща и светове, които нямат никаква аналогия на физ. свят и за тях няма как да се намери (логически) източника в света в който живеем през деня.

Който е чел Карлос Кастанеда и други толтекски автори (и не само тях) ще си спомни за доста неща, относно сънищата.
Там разделят хората, най-общо на два вида: сънуващи и прикриващи, но темата е дълга.
Западната терминология за същото е: мистици (сънуващи) и алхимици (прикриващи).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Малко за сънищата
« Отговор #35 -: Oct 11, 2020, 08:38 »
Не съм чел батко ти Кастанеда, но няма начин атлантите да са казали нещо такова. Мистик е човек минал през мистерия. Мистерията се свързва със смъртта не със съня, макар да има допирни точки, както сам си написал. Чак не мога да повярвам, че тия тъпаци елините са успели да уцелят истина. Вероятно са я гепили от Египет, ама не са си признали.

И за алхимиците същото. Те се занимават с науката на живота. Ама масони и инквизитори разбрали недоразбрали, мислели, че искат да правят злато. Златото е силен енергиен елемент на живота.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Малко за сънищата
« Отговор #36 -: Oct 11, 2020, 09:17 »
....
« Последна редакция: Oct 13, 2020, 16:43 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png