Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 29288 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #30 -: Jun 25, 2022, 09:49 »
Не съм казвал такова нещо... но да уточня
ВУЗ-а го изкарах и завърших платено от..до - целия
а в болница не съм  лежал през живота си

П.П. А да - изкарах едно "обществено заболяване" безплатно - казармата беше задължителна , но после се излекувах  [_]3

П.П.П. А да и панделата (май) е безплатна.. но и там не съм бил още  ::)
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 09:52 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #31 -: Jun 25, 2022, 10:22 »
Дори да е имало платено висше у нас тогава, картинката няма как да доближи измеренията в САЩ. Както казах, студентските заеми са в размер на повече от трилион и шестотин милиарда. За да се изплатят тези заеми, трябва да има постоянна заетост. С очертаващото се близко бъдеще, това няма как да се случи. Поне аз не виждам как. И какво ще се случи? Държавата ще напечата още пари да ги даде на университетите? Не че печатницата и  сега не работи.

Впрочем, BRICS искат да направят валута, която да е покрита от различни стоки, а не от нищо, както е доларът. Обсъдили са го малко по-сериозно този път.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #32 -: Jun 25, 2022, 10:30 »
дистанционното:
Цитат
Не съм казвал такова нещо... но да уточня
ВУЗ-а го изкарах и завърших платено от..до - целия
а в болница не съм  лежал през живота си

П.П. А да - изкарах едно "обществено заболяване" безплатно - казармата беше задължителна , но после се излекувах  [_]3

П.П.П. А да и панделата (май) е безплатна.. но и там не съм бил още 


   Mоите предположения са от косвени "улики" ...
   Преди време беше писал за Правец-16 , ИЗОТ .... и подобните,
произвеждани в България през втората половина на 80 -те години.
   Показа много добра осведоменост,което ме наведе на мисълта,
че си роден преди 1975 г. ,за да ги знаеш тези неща.
   Висшето образование беше безплатно до 1997 г. , разбира се,като
изключим някои платени специалности; и соросоидния НБУ.
След 1997 г. въведоха семестриални такси за всички.

   И медицинските прегледи бяха безплатни.
А сега - бецален ...





Както и да е ...

Жив и здрав.
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 10:33 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #33 -: Jun 25, 2022, 10:45 »
...
Писателят Виктор Суворов, бивш агент на КГБ...
Не на КГБ, а на ГРУ.
Чел съм му всичките книги, една голяма част от тях не са издавани на български. Дава алтернативна версия за началото на Втората световна война.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #34 -: Jun 25, 2022, 10:59 »
   И аз съм чел някои от книгите на  "Виктор Суворов" (истинско име - Резун).
Трябва да му се признае,че много ловко борави със фактите.
   В една от тях почти успя да докаже,че всъщност Сталин се е готвел да
нападне Германия,но немците надушили това...
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #35 -: Jun 25, 2022, 16:36 »
Русия спира газа за Европа, ама не по политически, а по технически причини
Както казах, Русия няма технологии дори да си вади/продава газа, чиповете са им най-малия проблем:
https://neftegazru.com/news/Transportation-and-storage/740899-gazprom-reduced-gas-supplies-via-nord-stream-1-by-40/


Гога, кое накара темата да се преименува на политически коректна такава (според Москва), да не ви заплашиха сайта?
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #36 -: Jun 25, 2022, 16:39 »
За какво да заплашват сайта? Щото ще се скараме кой да извие врата на Кирчо и сие, ако ни падне ли?  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #37 -: Jun 25, 2022, 17:01 »
   Не вярвам кашика да знае това.
По вероятно е да го знае Славей Караджов - собственика на linux-bg.org
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #38 -: Jun 25, 2022, 17:06 »
Дългата ръка на ДС сигурно е потупала Файър по рамото. 1500 %.

За природния газ, то си го пише- The delay in returning the equipment to Gazprom was because they were taken to Canada for a scheduled overhaul and have not been returned due to Ottawa's sanctions on Russia.
Канадците не връщат отремонтирани (с платен ремонт) турбини. Това е повод за радост ?? П.П. Да, имаше една личност от американския континент, която се радваше на такива неща- "Fuck EU" !
Много ме съмнява Сименс повече да получи поръчки за газови турбини от руснаците (вкл. и след като приключи войната). Сименс не са единствените, които правят такива турбини. Руснаците ще започнат да си правят свои, или ще си ги купят от други. Да, не можели да си ги правят.. те и хиперзвукови ракети не можеха да правят, но си ги направиха. А докато това стане, EU ще благодари на Canada (всъщност, на САЩ).
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 17:21 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #39 -: Jun 25, 2022, 18:26 »
Гога, кое накара темата да се преименува на политически коректна такава (според Москва), да не ви заплашиха сайта?

Виждам този и други въпроси към мен, но просто съм семеен мъж и имам задължения. Ще отговоря, а и съм отговарял на същото.

В случая конкретно няма никакъв заговор. Просто се вдъхнових:

Ей, честит юбилей - доживяхме до стотната страница
Време е май да отворим втори том - "Спецоперация и мир"
 [_]3 [_]3 [_]3




~~~
гофи: добавена връзка


и


Просто много ме зарадва остроумната забележка на Ремотехх и затова. Няма някаква специална причина.

Прекалено сме малки, че някой да ни обръща внимание. Малко хора сме. Малко сме четени. И сме малки като позиция. Може би без Николай — той е изключение. Човека все пак е адвокат. Но без да се обижда, той е адвокат извън столицата. Ние сме копие на Рим. Оттатък „тангентата“ нищо няма значение.

А и всъщност вие си мислите, че като сме „нация техническа“ то и бившите подопечни на кибер Явор са някакви спецове. Нищо такова. Те са тъпи фуражки завършили в Симеоново, които до толкова нямат common sence, че обувките не могат да си вържат.

Има само един умен полицай, но той ни е в БОП, ни във ВКР, ни ДАНС. Познавате го, това е нашего брата от Монтана, но понеже ни е леко обиден (заради 42) се подвизава повече в Калдата, където хич, ама хич няма извънтемие.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #40 -: Jun 25, 2022, 19:17 »
Ник въртиш се по килифарски/адвокатски: казвам, че руснаците пак са със свалени гащи (некомпетентсност както винаги и технологична немощ).
Някой ден пак ще бият американците, ама друг път. Продължавай да си мечтаеш. Сименс, както и Боинг, както и Еърбъс, никога няма да получат поръчки, ами къде ще идат, ще летят с метли ли (дето Рогозин се присмиваше на ракетите на Мъск, ама кой се смее сега). И газ и нефт не могат да вадят сами, не могат и тръби да полагат. То за какво им е и нефт, ако никой не го купува, а те и коли не могат да правят (за танковете и изтребителите разбрахме вече).
Някой ден и луксозни яхти и часовници  може да се научат да правят, ама трябва първо да построят Капитализма, не преди това.
« Последна редакция: Jun 25, 2022, 19:19 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #41 -: Jun 25, 2022, 19:47 »
..Може би без Николай — той е изключение. Човека все пак е адвокат. ..

Да вметна нещо, това, че съм адвокат, не ме прави велик, или нещо от тоя сорт, аз просто си вадя хляба. Адвокати с лопата да ринеш (за София пък да не говорим).
Никога не съм намеквал, че като съм адвокат, съм нещо повече, това си е просто професия. Сега, че някои адвокати (напр. Хджигейов) се вихрят и превъзнасят, това е друга работа.

Джет, аз не си мечтая нищо, ти си мечтаеш, да те цитирам по спомен от постове назад- "На Русия да се даде урок" и т.н. Много ги мислиш руснаците, не се сили толкоз. Тяхна си е работа какво ще строят- капитализма ли, дето го пишеш с главна буква, или друго. Колкото и да си мечтаеш Западът да свали Русия на колене- ами няма да стане, въпреки украинските фейкчета. Не можели руснаците да вадят газ и нефт, как ли не.. Пък и ти нали си в западната част, оттатък големия гьол, какво ти пука.
Ако под "въртене по килифаревски/адвокатски" разбираш изказване на мнение, което не ти изнася- първо да беше коментирал "Fuck EU", после останалото.

Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #42 -: Jun 26, 2022, 04:07 »
Какво е това "Fuck EU" - дето трябва да го коментирам?!
Капитализъм е име на строй и се пише с главна буква както Николай (тва е 2 клас, Писане (с главна буква нали)).
Нищо не си мечтая - факти майна. СССР  - разпад вер.3 май си проспал  версия 2, за вер. 1 да не говорим (нея не помниш, значи я няма)
Нали Путин беше наказал Хитлер, е сега е негов ред.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #43 -: Jun 26, 2022, 08:59 »
   "Fuck EU" - това го каза една много нагла еврейска уруспия -Виктория Нуделман
(по-известна като Нюланд) която по време на Майдана беше пом. държавен секретар.
   И играеше активна роля в някои активни мероприятия на ЦРУ - насъскване на
украинци срещу руснаци,всевъзможни провокации и т.н.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #44 -: Jun 26, 2022, 10:16 »
Джет, не ме разбирай погрешно, не се заяждам-  на български "капитализъм" не се пише с главна буква. Вярно е, че някои го пишат така, но това е влияние от английския език.

За да не звучи голословно, първия попаднал ми сайт: https://quizlet.com/417832483/%D0%9F%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B0-%D0%B7%D0%B0-%D0%B3%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%BD%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC%D0%B0%D0%BB%D0%BA%D0%B8-%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B2%D0%B8-flash-cards/

"Имена на стилове в изкуството, архитектурата и социални строеве   - малки букви

рококо
барок
първобитнообщинен строи
индивидуализъм
символизъм
експресионизъм
диаболизъм
капитализъм
феодализъм
социализъм
фашизъм
.."
« Последна редакция: Jun 26, 2022, 10:22 от Nik123 »
Активен