Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 42   Надолу

Автор Тема: Спецоперация и мир  (Прочетена 30303 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #345 -: Jul 31, 2022, 00:13 »
За мен лично първи клас значи грамотност — умението да четеш, пишеш и да извършваш аритметични сметки. Стихотворението на почитаемия Иван Вазов, патриарх на литературата ни, за мен не означава нищо. Бивайки либерал и християнин, за мен и по двете линии народността няма никакво значение. Единственото важно (пак по двете линии) е истината.

А всякакви страхове са прекия път към потъпкване на истината.

И за да не излезе, че се вземам за едва ли не светец — признавам. Аз например съм англофоб. В най-дълбоките ми сънища се стряскам от англетата. Това прекалено често ми пречи да виждам хубавите им черти, колкото и да липсват или положителната им роля в световната история, каквато няма. И Съединението не е мотив. А не е, защото… ами да видим, какво точно друго се е случило паралелно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #346 -: Jul 31, 2022, 01:24 »
Е сега е друг простора (дойде време вече изкласилите да вземат кормилото в ръце и на ръчна) - вече овчарите са ни (по-) важни

https://www.youtube.com/watch?v=xG1Pn3IugWA


П.П. и докъде я докарахме...
БАН ще отварят електронен портал. Ще се казва е-бан.

П.П.П. А освен "Аз съм българче" имаше и едно друго стихтворение от първи клас, по-старите кучета може още да го помнят...
https://www.youtube.com/watch?v=lPM3TiYs_64
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 02:03 от remotexx »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #347 -: Jul 31, 2022, 10:07 »
..

П.П.П. А освен "Аз съм българче" имаше и едно друго стихтворение от първи клас, по-старите кучета може още да го помнят...
..

Апокрифният вариант не беше ли
"Аз съм българче, обичам руси п**** да събичам.." и т.н. ?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #348 -: Jul 31, 2022, 11:02 »
И да се подготвим за 145 годишнина от боевете при Шипка
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31966500.html


и 105 години от смъртта на ген. Иван Колев – под командването му българите сразиха 3 държави за 3 дни
https://faktor.bg/bg/articles/105-godini-ot-smartta-na-gen-ivan-kolev-pod-komandvaneto-mu-balgarite-sraziha-3-darzhavi-za-3-dni

Като гледам тия снимки, че то на погребението са отишли повече виенчани отколкото българи на панихидата  ??? а не като да е някой неизвестен... лично Гудериан се е учил oт него, чувам че и в Анаполис също, чебуРашките.... вероятно и те ама там всичко вероятно е засекретено и даже самите учащи се не знаят какво изучават, ма най-малкото поне споменават че се изучава в Анаполис  :P


и  спомена за още една война за която навремето са си мислели че ще е кратка и победоносна
https://terminal3.bg/ivan-kolev-poslednijat-ricar/

Те очакват, че това ще е кратка война. Нещо повече, мнозина от тях не са осъзнали, че е настъпил XX в. и какво носят новите технологии.

   ... и т.н. и още, коментари от вчера ...



   ЪЪЪ,дистанционното,каква е тая патологична омраза към руснаците ?
Ебаси бруталните комплекси !

   Аз  винаги съм се опитвал да бъда обективен.
Например, няма как да оправдая обстрела на Варна от руски кораби
през 1 св. война; убити са хора,разрушени са сгради и т.н.

   А защо не написа за урода Фердинанд Сакскобурготски и неговия силен
натиск България да влезе във войната на страната на Германия ?
   Т.е. на губещата страна.
   Да си чувал за Ньойски договор ?
Според много сериозни историци на въпросния Кобург е платена голяма
сума в няколко западни банки,за да вземе такова решение.
   Ще напиша и за двойните стандарти в тогавашна  България:
Фердинанд е бил педераст, а според тогава действащия наказателен
кодекс за хомосексуални прояви се е предвиждал затвор...
Защо не е вкаран в панделата ?

Защо не написа за това,а ?



   Най-вероятно (както отдавна подозирам за реактивния), си свалял
някоя красива рускиня,тя не ти е пуснала,и оттам са комплексите ти.

Между другото имало е рускини "мис Свят" и ...  "мис Америка" (Кира Казанцев).
Тя е родeнa в САЩистан,но родителите и са руснаци ...
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 11:04 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #349 -: Jul 31, 2022, 11:52 »
Чакай Спец!

Всеки има правото — на каквото пожелае да е -фил и -фоб. Живеем в свободен свят.

А това някоя да не ти е пуснала е легална причина, но все пак е маловажна. Колкото и големи казанови да сме (веднага признавам — успеха ми е бил подавящо слаб), всеки един от нас е най-много рязан от българки. Това, какво значи? Да мразим нашите си?

Ремо също има право да е русофоб. Не познаваме личното му житие. Знаеш ли например, че прадядо ми е бил най-богатия човек в селото, коеото също е било от най-големите. Имам пълни основания и аз да съм русофоб. Ако да не биха дошли русите, днес щях да съм едър земевладелец и разглезен лигльо.

Така, че има прекалено много хора (като начало наследниците на горяните, на старата буржоазия, на религиозните родове, на царските офицери, македонците…), които има пълни основания да не долюбват русите. Между другото моя род влиза в още няколко от тези категории.

Но дори да не си в някоя от неизчерпателно изредените групи, пак можеш да имаш причини да проклинаш блядките. Например да живееш в чужбина и ясно да виждаш чекистите, в какво са превърнали родината ни. Или може да си почитател на прогресивистките, политически сили. Една от тях е Демократическата партия на САЩ. А подопечните на Килъри Клинтън съвсем очевидно не харесват Путяка.

Може да има десетки не само наследствени, но и съвременни причини да не харесваш РФ. Дори само настоящата война може да е много сериозна причина. Пак по себе си — покрай тази война много трудно удържах аз самия да не стана русофоб.

=*=

Относно Фердинанд. Трудно ще се намери човек, който да попържа Кобургите повече от мен. Но специално за разбирателството с Германия нямат голяма вина. Нищо, че са австрийци по произход.

И всъщност проблема е в… руснаците. Синчето на Николай, Александър за разлика от татко си е бил голямо келеме и омразник. Направил е толкова много бели, че идването на болшевиките даже изглежда закъсняло. Големи обесници са Романови.

Та същия този боклук Саня Ⅲ ни изоставя. Франция и Англия не са се (и досега не се) интересували от нас за нещо различно от територия за шпионаж. Останала е единствено Германия. Те са били единствените, които са ни подали ръка. И резултатите са просто потресаващи. За броени десетилетия ние скачаме от феодално общество в директно — високо развита, модерна страна. Високо развита визирам на балкански фон, не на световен. В световен сме били средна работа, над средното, но не много.

Не сме имали никакъв друг избор освен да бъдем с немците и през ПСВ, и през ВСВ, а опасявам се също ТСВ. Никой друг ни няма за хора и не ни помага.

Та, колкото и Кобурга да е изверг с безбройни грехове, той просто не е имал друг избор, освен да ни привърже за Германия.
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 11:56 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #350 -: Jul 31, 2022, 12:15 »
   Разбира се,че всеки има право да бъде какъвто иска  -фил и -фоб.
Никога не съм оспорвал това.
   В случая обаче става дума за комплекси,граничещи с патологията.
Това исках да кажа.





Цитат
Та, колкото и Кобурга да е изверг с безбройни грехове, той просто не е имал друг избор, освен да ни привърже за Германия.

   Не мога да повярвам,че ти написа това !
На фона на Ньойския договор !!!
И абсурдно големите загуби за България !

   Просто трябваше да сме неутрални, и 1 -та,и 2 -та св.война.
И сега щяхме да имаме жизнен стандарт поне колкото този на Словения.
И с много,много,много по-голяма територия.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #351 -: Jul 31, 2022, 12:42 »
Крайностите са нещо лошо. Но пък лично аз нямам право да говоря за това. По много въпроси съм доста крайно настроен. Например в тази тема едва ли не в прав текст казах, че нации не трябва да съществуват и съществуването им е вредно. Та не мога да казвам на другите, в какво да са крайни.

=*=

По другия въпрос. Има нещо наречено геополитика. Смешното е, че това е наука измислена от човек набеден за нацист — Хаусхофер. Но тя казва нещо простичко — географията определя политиката. Това е толкова важно, че в днешните, български, средни училища се изучава тази, „фашистка“ наука.

А географията на политиката ни казва, че на това място, с тези дадености, тази територия, ние не можем да бъдем неутрални. Нещо повече, ние просто не можем да избираме приятелите си. Или ще са тези, които са — Германия, Турция, или не ще ни има.

Което ме подсети за сегашните неутрали. Това е скрита форма на русофобия. Неутралите реално ни казват — страх ни е от Русия. Русия може и ще ни стори много лоши неща, като само можем да мечтаем да е украинския сценарии. Затова давайте да се навеждаме, защото иначе лошо. Най-тъпото е, че всички тези неутрали всъщност не знаят, какво значи неутралитет и как той не е възможен избор за нас.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #352 -: Jul 31, 2022, 12:56 »
   Предполагам,знаеш,че Швеция е била неутрална по време на  2 -та св.война.
И те ли са се навеждали,а ?

Взели са най-правилното решение !

И да не би да им е зле ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #353 -: Jul 31, 2022, 13:00 »
Има нещо общо между България и Швеция. Швеция е изцяло разположена на полуостров. Проблема е, че това не е Балканския полуостров. Имаме и нещо общо с Швейцария (друга неутрална страна от ВСВ). Швейцария е планинска страна, но планината не се казва Стара планина.

Това се опитах да ти кажа с предното си мнение. Политиката си има география и от тази география не можеш да избягаш.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #354 -: Jul 31, 2022, 13:18 »
България се е присъединила защото не са искали да ни нападнат и да ни порутат и нас.
Доколкото зная, колко е така...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #355 -: Jul 31, 2022, 13:28 »
Тук ставаше въпрос по-скоро за ПСВ донесла унизителния „мир“. ВСВ по-скоро за нас не съществува. Минали сме по възможно най-тънката лайстна. Цяло чудо е, как се изкарали такъв ненормален късмет.

А за ПСВ не, че е нямало как да откажем на немците. Ние в предателствата сме недостижими. Но допълнителната причина е Македония. Това е същото петно на картата дето и днес 80% от нас искат да гмечат. Никакви уроци не сме си взели. Та трябва онзи плужек Макрон зорлем да ни налива акъл и пак да не разбираме.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #356 -: Jul 31, 2022, 13:40 »
   Добре де,кашик,ти по-нагоре писа,че България винаги трябвало
да е с Германия,въпреки,че сме губили във всички случаи !

Как да го разбирам това !?!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #357 -: Jul 31, 2022, 14:11 »
От днешна гледна точка ни е ясно, че който е тръгнал срещу Русия не е прокопсал. Но не така са стояли нещата преди век и нещо като пет години. За нас не е било директно тръгване срещу Русия, а реваншизъм за Македония.

Не сме осъзнавали, че не помагайки на Илинден, то окончателно губим Македония завинаги. И даже след балканските воини, още не сме го осъзнавали. До ден днешен има едни 80% дето не желаят да го приемат.

Но всъщност не питаш това.

Аз го казах вече. Саня Романов никак не е приличал на благородния си татко. Може да го приемеш като Расате. Макар май това за теб да е положително нещо. Саня е ревизионист. На всичкото отгоре е и честолюбив.

А русофобия у нас и тогава е имало не на шега. Забавен момент е, че днешните русофоби в голямата си част препокриват тогавашните. Онези са били бившите чорбджии (което ще рече данъчни на империята), чифликчии (едри земеделци) и еснафи (тогавашните буржоа, сиреч дестните).

Та пича в общи линии ни тегли една майна. Ние сме туко що създадени. Твърде неукрепнали сме. Клатим се от вътрешни междуособици. Много е мязало на деветдесетте години. Тогавашните мутри с имена като Стамболов, Захари Стоянов и подобни са преразпределяли територии и са дерибействали.

И нещата са отивали към разпад и „прибиране“ в майчиния ориент. Тогавашните велики сили са се казвали Франция, Англия и Австрия. Последната от тях има традиционни интереси на балканите и половин Европа, но тя в онзи момент е на смъртен одър, макар да не си е личало. Занимавала се е със себе си. Франция и Англия пък са в разцвета на колонизаторския си сън и въобще не ги интересуваме. На Англия традиционно ѝ е по-интересна Турция и Гърция. Франция има заигравка с Румъния, но се ограничава само до това.

И изведнъж като подарък от небето, манна се появява Германия, хваща ни за ръчичка и ни превежда през всичките превратности на късния деветнадесетти и началото на двадесетти век. Толкова сме обвързани с Германия, колкото не сме били с никого в цялата си история по Дунава.

Затова сме били с Германия. В някакъв смисъл тя ни е била по-братска, отколкото Съюза по време на Студената война.


доп.
===

Между другото македонския въпрос е решен свише. На „небето“ са си дали сметка, че ако вземем Македония, ще се забъркаме в още по-големи глупости от тези, които се забъркваме и до сега. Било е нещо като последен шанс да ни спасят. Оптимисти. Оправия с този инатлив народ трудно става.
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 14:24 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #358 -: Jul 31, 2022, 14:53 »
А сега пък цялостно ще евакуираме Донецкия район.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Спецоперация и мир
« Отговор #359 -: Jul 31, 2022, 15:02 »
А сега пък цялостно ще евакуираме Донецкия район.

Какво? Последно чух, че ВСУ са атакували Крим, но не и за нещо сериозно в Донецк. То в Донецк почти не остана нещо под контрола на ВСУ.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear
Страници: 1 ... 22 23 [24] 25 26 ... 42   Нагоре
« назад напред »