Автор Тема: Съвет за захранване..  (Прочетена 19698 пъти)

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #15 -: Sep 22, 2018, 22:22 »
Пак ти казвам ама не слушаш. Това е модел отпреди 10 години. Знаеш ли колко работи се смениха от тогава. Голям праз, че е един киловат.

Пък и аз с повече от 500w не съм работил. Нито съм слагал две видео карти по сто и арнайсет вата.
Ама на мен ми трябва за да мога да го ъпгрейдвам с две r9 290-ки след да речем 4 години, като станат по 40-50лв парчето. Затова ме блазни, че е киловат, разбираш ли?


Иначе човека твърди, че го е купувал 2013г и видеокартата с която ги е ползвал е Sapphire 7950. (Видях на снимките конфигурацията му)



Ps:
Това киловатното е ATX 2.2 a сега са ATX 2.31
Това какво ще рече? От какво значение е? Няма да влезе в кутията ли? или какво?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #16 -: Sep 22, 2018, 22:53 »
Влиза си отмък. Имат някави малки промени по натоварванията на 12v. Иначе не е голям проблем.

Ама ти  погледни тази карта r9 290,  виж каква захранване препоръчват за нея , и виж каква и е мощността? Колко и дават? 40, 70, или 120 w??

Ако за две карти е достатъчно 600 700 w, що да не си купиш ново?
700w fps е 150 лева. Но това си е твоя работа.

На обикновен компютър без мощна карта му стига  400w захранване.
« Последна редакция: Sep 22, 2018, 22:57 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #17 -: Sep 22, 2018, 23:22 »
Пак ти казвам ама не слушаш. Това е модел отпреди 10 години. Знаеш ли колко работи се смениха от тогава. Голям праз, че е един киловат.

Пък и аз с повече от 500w не съм работил. Нито съм слагал две видео карти по сто и арнайсет вата.

Ps:
Това киловатното е ATX 2.2 a сега са ATX 2.31

добре а на каква цена би си струвало според теб да рискувам да го взема? 40-50лв? Ти би ли го взел на такава цена? Или на каква би? на каква смяташ, че си струва справедливо да се оправдае риска?



https://nationalpc.in/computer-hardware/masterwatt-750 - тук пише интересни неща за това захранване. Mога да го взема за 130лв ново от мост със 60месеца гаранция - 5години! Което е доста надолу като цена от другото за 167лв  също 750ватово. Обаче, не знам, кое ще ми е по-тихо и по-ефикасно? по спецификации са ги дали почти еднаква ефикасност - evga е 87% ефективност с/у 85% ефективност на кулермастъра. Гаранцията и на двете е еднаква, но перката на evga е 14см, а на кулера е 12см(по-малка), но кулера има специален режим до 15% натоварено да не върти перката, което го прави безшумно, без вентилатор до 15% натоварване на захранването (това е добре за ушите ми, но не пече ли платките, кондензаторите, като до 15% не върти никва перка??). Моля те погледни и  другите им спецификаации и ми кажи, кое е по-добре? Като натоваря кулера над 15% перката може да е по-шумна от evga..

Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #18 -: Sep 22, 2018, 23:30 »
Много дълбаеш. Fps  са много тихи и на тях също перката им се регулира. Предполагам че и cooler master също ще са много хубави.

Виж също във vali.bg какво продават.... Че тоя мост не можеж вече да разбереш какво имат и продават.

Да 40-50 лева. Колко да струва 10 годишна електроника и то захранване. Пък какво като е 1000вата. И какво като го е купувал от скъпо та прескъпо. Все е захранване и все електроника. Поне да не те е яд.
« Последна редакция: Sep 22, 2018, 23:34 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

ignorant

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 151
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #19 -: Sep 22, 2018, 23:57 »
Много дълбаеш. Fps  са много тихи и на тях също перката им се регулира. Предполагам че и cooler master също ще са много хубави.

Виж също във vali.bg какво продават.... Че тоя мост не можеж вече да разбереш какво имат и продават.

Да 40-50 лева. Колко да струва 10 годишна електроника и то захранване. Пък какво като е 1000вата. И какво като го е купувал от скъпо та прескъпо. Все е захранване и все електроника. Поне да не те е яд.
от мост ползвам отстъпка. по-ми е евтино и някои неща си струват.  Точно от вали е evga (другото). Моля те виж им спецификациите на двете и кажи, кое е по-добро. evga  има по-голяма перка 14см, с/у 12 на кулера, но кулера до 15% натоварване не пуска да работи изобщо перка. ефективността им е 87% с/у 85% в полза на evga. Ама 2% е нищо. и гаранциите на двете са 5 години.  Интересува ме обаче кое е с по-качествена изработка и вентилатора на кое е по-тих .. шото това,че 14см е по-голяма перка не е гаранция,че ще е по-тих от 12см-овата перка..
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #20 -: Sep 23, 2018, 13:27 »
Да ти кажа EVGA на мен повече ми харесва. А кулер мастера, това че спират вентилатора на ниски мощности е неправилно. Щото тази перка освен че охлажда захранването, служи и да изкарва топлият въздух от кутуята. Винаги трябва да върти ако ще и да е много бавно.

колкото до шума гледай и решетката на кулера. Ако е много гъста (и ръбеста) от нея  също се получава шум и се чува фученее..
 
например за тези:
https://www.vali.bg/bg/catalog#?category=376&p=566,5222,5480,5494&m=152&s=price_asc

този Hydro Bronze HD 700W https://www.vali.bg/UserFiles/Product/gallery_1/654E5839-9298-656D-83C7-BF15CD85830C.png изобщо не ми харесва - заради гъстата решетка >:( >:( >:(. А най хубавите (и тихи решетки) са тези дето са с никелираните пръчки. Поне с такова впечатление съм останал през годините - че са тихи.

Решетката на кулермастера също много-много не ми харесва. И тя е гъста и малка по площ.


----
А тези ефективности изобщо не ги гледай. 80 -85 - 87. това са рекламни трикове и нагласени работи. Всички захранвания имат ефективност от порядъка на 80%. Всички са еднакви.


А това гледал ли си го?
https://www.evga.com/power-meter/
« Последна редакция: Sep 23, 2018, 14:37 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

vlp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 28
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #21 -: Sep 25, 2018, 10:40 »
Sutai Double Power 750W - изключително леко и мощно съвременно захранване. :)
Активен

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #22 -: Sep 25, 2018, 11:48 »
Sutai Double Power 750W - изключително леко и мощно съвременно захранване. :)
Човек, първото нещо което ми изкара гугъл като пейстнах това захранване е Don't Be Surprised When Your Cheap PSU Blows Up  ;D Нямам опит с такова и реших да го гугълна, но когато първия резултат ми е от tomshardware с такова заглавие, бих подминал :)
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #23 -: Sep 25, 2018, 14:55 »
Отговорът ми може и да не е полезен и да се изтълкува като спам, но като зная, колко струва рендването, се учудвам, че не се инвестира в нещо надеждно и доказано. Да се пести от това е меко казано - несериозно и безотговорно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Yasen6275

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 553
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #24 -: Sep 25, 2018, 19:37 »
Sutai Double Power 750W - изключително леко и мощно съвременно захранване. :)
Лекотата на едно захранване няма как да е плюс.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #25 -: Sep 25, 2018, 20:00 »
Красота...........деба и Сутая му келяв.
« Последна редакция: Sep 25, 2018, 20:01 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #26 -: Sep 25, 2018, 21:44 »
Красота...........деба и Сутая му келяв.

Ачо нещо не можах да ти видя прикачения файл а в 'Икона на съобщението:' няма икона с кламер...
Как смени иконата без да прикачиш снимка, че ми стана интересно...
..или викаш то имаше, ама ти после я отредактира, а форума въобще не отрази промяната (че вече я няма)
« Последна редакция: Sep 25, 2018, 21:48 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #27 -: Sep 26, 2018, 07:59 »
Понеже при мен картинките са изключени (хабят трафик), та не знам, каква е иконката. Ама по принцип може да си избираш иконка. Аз рядко, но съм го правил. Някой път давам палци нагоре-надолу. Това по някое време беше много модерно по форумите.

Това, което ми харесва в тая тема е, че Игноранта успя да изкара от нерви всички, чак до Ачо. Никога не съм го виждал да пише толкова много в една тема. Значи по-често трябва да го ядосваме :P
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #28 -: Sep 26, 2018, 09:23 »
Прикачих я, ама май не се скива нищо. Едно зхранване, дето избухва. Евана работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Съвет за захранване..
« Отговор #29 -: Sep 26, 2018, 11:28 »
Ачо нищо не мога да отовря. Само кламер виждам. Няма никъде линк за виждане на картинката. Да не е някой нов бъг свързан с наскорошните промени?


Това да гърми едно захранване с огън и жупел не е толкова страшна повреда - нещо силово или на входа... Най-много да спре тотално.

Много по опасни са 'тихите' повреди. Например както работи изведнъж вдига напреженията, изпуска обратната връзка и гори всичко. Да пази Господ от такива работи. Отиват дъно, хардове, DVD, видео карта. Оцеляват само процесора и памет евентуално. Това едно време се е случвало, но много рядко. Много захранвания тогава нямаха OVP (over voltage protection) и се случваха такива работи. То не, че сега като имат е 100% границия ама....


-----

Един път какво ми случи. Работя си аз и изведнъж като каза Паааат...Отзад светна и изхвърли огън, като реактивен самолет.

Почвам аз да го меря - всичко наред. Отворих го и гледам едно кондензаторче, малко филтриращо (може би пикофаради или нанофаради) се е изпарило и са му останали да стърчат само краката :o :o, Всичко очернило наоколо. Гледам как е вързано, гледам и аналогичната rc верига на другият транзистор - някава филтрираща rc верига на MOS танзистора, която тогава прецених, че никаква работа не върши .......
Може и без нея да работи.

Та така кондензаторчето се е изпарило и захранването се е самооправило. Компютъра продължи да си работи нормално. Та това захранване още го ползвам, като тестово....



« Последна редакция: Sep 26, 2018, 11:50 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.