Страници: [1] 2 3 ... 10
 1 
 -: Днес в 01:09 
Започната от remotexx - Последна публикация от kuunlaaksot
Ако искам да гледам северно сияние, ще си купя самолетен билет до Япония и ще гледам през прозорчето.
Тези ги вдигат на поне петнадесет хиляди метра. Все ще видя нещо  ;D

От международната космическа станция ще да се вижда най-хубаво, тогава  :)

 2 
 -: May 14, 2024, 22:45 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
Благодаря за инфото.
Служебна е, да, само за работа я ползвам машинката (и понякога да поиграя някоя игра, докато чакам да дойде часът за уговорена среща, или дело).
Ще пробвам това с F8.
Просто не ми се преинсталира, че после да качвам пак драйвъри, 1-2 игри, адобе, КЕП-а .. отидЕ цял ден. Тоя уин съм го инсталирал там сигурно преди 4-5 години поне, и не се е скапал за такъв голям (по майкрософтските стандарти) период, само защото рядко го ползвам (компа под уиндоус)  ;D А и след преинсталацията, трябва пак да си играя с grub2-install и т.н., че нали това жуотно МС не признава други буутлоудъри.. та затова предпочитам варианта някакъв рипеър, ако го има де.
Магеята ме изкефи- от раз тръгна  [_]3

 3 
 -: May 14, 2024, 22:28 
Започната от remotexx - Последна публикация от 4096bits
И аз мисля, че няма да проработи дори от safe mode
Гогата спомена причините.

Ако ще преинсталираш, помисли си за виртуалка.
Няма ти вървят игрите по същия начин, но нали служебна казваш, че била.
Ако се скапе нещо, слагаш имиджа и е като нова.

 4 
 -: May 14, 2024, 22:14 
Започната от remotexx - Последна публикация от go_fire
F8 при начално зареждане. В Седем все още си е като предишните. В Десет се променя на сегашната помия. Но не мисля, че ще помогне. От М$ слагат защити точно това да не се прави. Нов хардуер, нова инсталация, нови долари.

 5 
 -: May 14, 2024, 21:59 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
Да ви питам нещо, направо е грях в линуксарски форум, но все пак:

Скоро ми изгърмя машината в офиса- дънната платка замина. Стара, с интелски и5 процесор, шеста серия.
Намерих си такава дънна платка, със същия цокъл, идеята ми беше само смяна на дъното - местя процесора, там хардове,  останалия хардуер на "новата" платка и да не се занимавам с преинсталации. Два харда са, на единия има Магея 7 и Уиндоус 7, втория хард е бекъп.
"Новата" платка дойде с бонус- монтиран процесор. Просто му монтирах радиатора, там с нова паста, вентилатор и т.н., накачих хардовете и двд-то, както си бяха на стария комп (по SATA - главния хард от SATA0 на старото дъно пак на SATA0 на "новото" и т.н.).
Магеята запали от раз- зареди си там някакви модули, системата тръгна с графиката, нищо не се наложи да бутам ръчно- всичко работи. Все едно стария комп. Даже по-бързо (щото сложих и още малко рам). Та, с линукса проблеми нямам.
Да де, ама Уина не тръгна. Грешки някакви си, показа ми опция за стартъп рикавъри, пробвах я- уй. Тръгва да зарежда и се рестартира.
Има ли някаква опция, тая боза да й се пусне нещо като init3 в линукса и да й инсталирам там драйвърите за сегашното дъно, или направо да инсталирам начисто? Не че ми е голям проблем, на уина имам 2-3 игри, софтуера за КЕП-а и едно адобе, заради ония .пдф-и за някои държавни администрации, със скриптовете вътре, дето не вървят под линукс, и тия неща я ги ползвам на два месеца веднъж, я не, мога всичко да си инсталирам начисто, но ако има вариант без преинсталации, е по-добре.
Уина е седмица, 64-битов, СП1.
Благодаря предварително!

П.П. Да уточня, че двете дънни платки (старата и "новата" са с еднакъв цокъл за интелски процесори (1156 цокъл на Интел), но са на различни производители- старата е Фуджицу, сегашната- Гигабайт. И очевидно уина ще си иска драйвърите за актуалното дъно, ама как да му ги нахакам, без преинсталация?

 6 
 -: May 14, 2024, 16:27 
Започната от go_fire - Последна публикация от Acho
И Тръмпа се готви за тия избори.

 7 
 -: May 14, 2024, 14:52 
Започната от go_fire - Последна публикация от 4096bits
Те себе си не могат да осигурят, нас ще снабдяват  :D
Познай! Ще купуваме руско ядрено гориво за нашата централа, ребрандирано като произведено от "Westinghouse"  :D

Разкритикикували са ги присмехулно няколко пъти за това, че внасят какво ли не от Русия и ето ти го лицемерния закон.
Щото спре ли тока лятото...
А идват избори наесен

 8 
 -: May 14, 2024, 14:37 
Започната от go_fire - Последна публикация от spec1a
На 30 април Сенатът на САЩ одобри законопроект за забрана на вноса на обогатен уран от Русия.

https://www.segabg.com/hot/category-foreign-country/baydun-zabrani-vnosa-na-ruski-uran

Забележете:

 Въпреки това в изключителни случаи, ако няма алтернативни източници на уран за поддържане на реакторите в САЩ или ако тези покупки
 са в "национален интерес",законът позволява покупките да продължат до януари 2028 г.

и в същото време:

САЩ се нуждаят от до четири години, за да създадат мощности, които да заменят вноса на уран от Русия ...



Хем не искат да са зависими от Русия,хем си оставят "вратички".  ;D

 9 
 -: May 14, 2024, 11:37 
Започната от spec1a - Последна публикация от Acho
https://www.yahoo.com/news/melinda-gates-step-down-co-161316590.html

Ама колко е това ? Нищо работа, пари за семки...........

 10 
 -: May 14, 2024, 10:57 
Започната от go_fire - Последна публикация от 4096bits
Специално за БВП на САЩ, около 2/3 от нея е генеринана от потреблението.
Но също толкова американци не могат да посрещнат и 1000 долара спешни разходи.
Нямат спестявания.

Какво става с икономиката им, ако стегнат коланите още?


Страници: [1] 2 3 ... 10