Автор Тема: С++ библиотеката <windows>  (Прочетена 1398 пъти)

shturm681

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
С++ библиотеката <windows>
« -: May 23, 2009, 08:42 »
Здравейте, радвам се да открия такъв форум със знаещи и можещи млади хора. Очароване съм, че има такива места, в които IT могат да си помагат един на друг ! Аз съм нов на сцената на С++ и...

Имам следния проблем:
Искам да разуча библиотеката <windows>, но не мога да намеря линкове, в които да прочета вградените и функции, методите им и тн и тн. Търсих, но навсякъде където ми излизат подобни резултати разни хора имат конкретни въпроси, от които аз нищо не разбирам. Ще ви бъда признателен !

Друго - това, което искам да направя, е да напиша код, който извежда дървото на дадена папка и го записва/снима/запазва по някакъв начин. Искам файлът ми да може да се мести (еднократно, просто функциите, с които става това), да архивира определени файлове, да им задава атрибути и тн и тн. Нали правилно съм разбрал, че библиотеката, която ми трябва е <windows> ?

Всяка информация ще ми е от полза. Благодаря предварително !

П.С. Не искам да пишша приложения за Windows !
« Последна редакция: May 23, 2009, 08:44 от shturm681 »
Активен

shturm681

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 15
    • Профил
Re: С++ библиотеката <windows>
« Отговор #1 -: May 23, 2009, 09:36 »
Хоп, отговорих си ! :) :) :) Използвам функцията system() и пиша все едно директно в командния промпт на уиноус. За да е актуална темата все пак - има ли друг начин, защото така различните ми защитни системи (антивурсни, firewall-и...) я прихващат като вредител защото ползва "Windows Command Processor"...

И още нещо - мога ли през С++ да архивирам папка/файл ? Било то в rar, zip или най-добре в tar.gz
Активен

michael1960

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Slackware 14.1
  • Window Manager: MATE Desktop Environment
    • Профил
    • WWW
Re: С++ библиотеката <windows>
« Отговор #2 -: May 23, 2009, 20:47 »
Е аз не спадам към категорията "млади хора", но както задаваш въпроса, за да ти се отговори, трябва да ти се изнесе цяла лекция. Затова:
1.Давам ти един линк от където можеш да изтеглиш литература по въпроса, както за С++, функции на Windows /API/, STL и разни други полезни неща, понеже някои от книгите са във формат djvu, съм поставил там и една програма, с която можеш да четеш такива документи под Windows, а това е линка: http://files3.jetbytes.com/f5dde138ceddf74af1c213b62d51701e, само да уточня че книгите са на руски.
2.Можеш също така да попрочетеш малко от описанията на Microsoft, библиотеката MSDN, можеш да я свалиш от официално от сайта на Microsoft, там също достатъчно добре са описани нещата, които те интересуват. Така че успех !

Михаил Петров
град Смолян
Активен

Михаил Петров - град Смолян, България

michael1960

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 70
  • Distribution: Slackware 14.1
  • Window Manager: MATE Desktop Environment
    • Профил
    • WWW
Re: С++ библиотеката <windows>
« Отговор #3 -: May 23, 2009, 21:13 »
Хоп, отговорих си ! :) :) :) Използвам функцията system() и пиша все едно директно в командния промпт на уиноус. За да е актуална темата все пак - има ли друг начин, защото така различните ми защитни системи (антивурсни, firewall-и...) я прихващат като вредител защото ползва "Windows Command Processor"...

И още нещо - мога ли през С++ да архивирам папка/файл ? Било то в rar, zip или най-добре в tar.gz

Ако линка не сработи, то ще се опитам да кача файла на deppositfiles.com, но ще се точи цяла нощ, щото модема ми не позволява скорост повече от 50kb/s. Така че линк ще мога да ти дам чак на сутринта.

Ето линка към книгите, качил съм ги на depositfiles.com -> http://depositfiles.com/files/ltvv61zon, успех.

Михаил Петров
град Смолян
« Последна редакция: May 24, 2009, 04:59 от michael1960 »
Активен

Михаил Петров - град Смолян, България

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Достъп до Windows дял от Мандраке 9.2
Настройка на програми
Teo 14 7095 Последна публикация Jul 25, 2004, 21:15
от Teo
Забиване в стил Windows
Коментар
residentx 5 3726 Последна публикация Aug 06, 2004, 23:56
от empty
Better without windows
Живота, вселената и някакви други глупости
Agent_SMITH 9 4702 Последна публикация Sep 10, 2004, 12:09
от july
Hаскоро беше откраднат сорс кода на Windows XP ;-)
Хумор
luda_glawa 2 3203 Последна публикация Oct 30, 2004, 16:49
от cable
Windows application under non windows platform
Предлагане
Pesho4uka 6 7699 Последна публикация Sep 18, 2006, 09:54
от Pesho4uka