Автор Тема: Back track 3  (Прочетена 7882 пъти)

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Back track 3
« -: Jul 10, 2010, 19:40 »
моля за помощ по напредналите хора от мен в линук средите.както става ясно в заглавието става дума за дистрибуцията "Back Track 3".Въпроса ми е следния при пускане на: internet/wireless Assistant ,получавам следното съобщение :No usable wireless devices found,доколкото разбрах това означава (разбита се може и да се лъжа),че неможе да ми приване Wi- fi картата,моля да ми помогнете с обясняния понеже въобще не съм на ти с линукс (но това търпи развитие разбира се) как да си инсталирам драивери ако това е необходимо,ако не как да се справя с този проблем.Мерси на отзовалите се.
пс.Не съм сигурен че темата е точно за този раздел,ако не е моля да бъде преместена.
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #1 -: Jul 10, 2010, 19:41 »
моля за помощ по напредналите хора от мен в линук средите.както става ясно в заглавието става дума за дистрибуцията "Back Track 3".Въпроса ми е следния при пускане на: internet/wireless Assistant ,получавам следното съобщение :No usable wireless devices found,доколкото разбрах това означава (разбита се може и да се лъжа),че неможе да ми приване Wi- fi картата,моля да ми помогнете с обясняния понеже въобще не съм на ти с линукс (но това търпи развитие разбира се) как да си инсталирам драивери ако това е необходимо,ако не как да се справя с този проблем.Мерси на отзовалите се.
пс.Не съм сигурен че темата е точно за този раздел,ако не е моля да бъде преместена.

Не открива Wi-Fi това казва но не знам по каква причина може да пробваш с BT 4 то е ясно че за да крадеш нет, също можеш да ползваш и Pentoo Linux
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #2 -: Jul 10, 2010, 19:43 »
мерси за бързия отговор ще пробвам и с 4твартата весрия но все пак ако може да м обясните за инсталацията на драиверите,човек съм искам да се уча:),и да за да крада нет ми трябва но не само .
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #3 -: Jul 10, 2010, 19:45 »
мерси за бързия отговор ще пробвам и с 4твартата весрия но все пак ако може да м обясните за инсталацията на драиверите,човек съм искам да се уча:),и да за да крада нет ми трябва но не само .
:) Ами като си зададеш въпросите ще се постарая да отговарям ако имам идей
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #4 -: Jul 10, 2010, 19:48 »
добре първи въпрос:как да успея да се справя с това съобщение"No usable wireless devices found" .Ако е като се инсталират драивери следващият ми въпрос е как става това?Лаптопа ми е HP Qompaq 6720s за модела на ви-фи картата не съм сигурен.
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #5 -: Jul 10, 2010, 20:02 »
добре първи въпрос:как да успея да се справя с това съобщение"No usable wireless devices found" .Ако е като се инсталират драивери следващият ми въпрос е как става това?Лаптопа ми е HP Qompaq 6720s за модела на ви-фи картата не съм сигурен.

Неизползваем Wi-Fi device а дали е настроен правилно ? Нека и другите колеги се отзоват които ползват Лаптопи
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Back track 3
« Отговор #6 -: Jul 10, 2010, 20:23 »
http://backtrack.offensive-security.com/index.php?title=HCL:Wireless#Broadcom_BCM4311_802.11b.2Fg

Ето ти всичко необходимо, явно ще може да снифиш...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #7 -: Jul 10, 2010, 21:41 »
# lsusb | grep Adapter
# modprobe  DriverName
# ifconfig wlan0 up
« Последна редакция: Jul 10, 2010, 21:49 от chen_dzen »
Активен

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #8 -: Jul 11, 2010, 11:29 »
Мерси на отзовалите се:).Имам само няколко въпросчета още ако не е нахално от моя страна.Става дума,че аз ползвам Live CD на тази линукс дистрибуция и не съм сигурен ако почна да исналирам драивери на ви-фи картата дали въобще ще се получи.
Активен

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #9 -: Jul 11, 2010, 11:33 »
добре първи въпрос:как да успея да се справя с това съобщение"No usable wireless devices found" .Ако е като се инсталират драивери следващият ми въпрос е как става това?Лаптопа ми е HP Qompaq 6720s за модела на ви-фи картата не съм сигурен.

Неизползваем Wi-Fi device а дали е настроен правилно ? Нека и другите колеги се отзоват които ползват Лаптопи

Как да проверя дали е настроено аз нищо не съм настройвал.просто пуснах Live cd-to отидох на wirlese asisitant и получих това съобщение.
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Back track 3
« Отговор #10 -: Jul 11, 2010, 11:36 »
Мерси на отзовалите се:).Имам само няколко въпросчета още ако не е нахално от моя страна.Става дума,че аз ползвам Live CD на тази линукс дистрибуция и не съм сигурен ако почна да исналирам драивери на ви-фи картата дали въобще ще се получи.

Ще се получи.

Как да проверя дали е настроено аз нищо не съм настройвал.просто пуснах Live cd-to отидох на wirlese asisitant и получих това съобщение.

# lsusb | grep Adapter
# modprobe  DriverName
# ifconfig wlan0 up
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #11 -: Jul 11, 2010, 11:41 »
Мерси на отзовалите се:).Имам само няколко въпросчета още ако не е нахално от моя страна.Става дума,че аз ползвам Live CD на тази линукс дистрибуция и не съм сигурен ако почна да исналирам драивери на ви-фи картата дали въобще ще се получи.

Ще се получи.

Как да проверя дали е настроено аз нищо не съм настройвал.просто пуснах Live cd-to отидох на wirlese asisitant и получих това съобщение.

# lsusb | grep Adapter
# modprobe  DriverName
# ifconfig wlan0 up
След като написах командата # ifconfig wlan0 up ми излезе следното съобшение :wlanO: ERROR while getting interface flag:No such device
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Back track 3
« Отговор #12 -: Jul 11, 2010, 11:42 »
А дали мога да те накрам да напишеш и другите команди, които chen_dzen ти е казал? А дали изобщо видя какъв линк ти дадох по-долу?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

devyl

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #13 -: Jul 11, 2010, 11:47 »
А дали мога да те накрам да напишеш и другите команди, които chen_dzen ти е казал? А дали изобщо видя какъв линк ти дадох по-долу?

грешката е моя писах и другите команди нищо не стана. да видях линка и в момента търся драйверите за моята карта.
Когато напиша # modprobe  DriverName ми излиза следното съобщение :FATAL:Module drivename not found
Активен

chen_dzen

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 623
  • Distribution: Debian 6.0 Squeeze
  • Window Manager: GNOME
    • Профил
Re: Back track 3
« Отговор #14 -: Jul 11, 2010, 12:06 »
Виж си чипа невярвам да ти е DriverName
« Последна редакция: Jul 11, 2010, 12:26 от chen_dzen »
Активен