Автор Тема: Миграция на имейл към Google Apps  (Прочетена 2270 пъти)

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Имам следните два проблема:

1. Имам около 6 гб имейли, дръпнати от POP3 от сегашния ми имейл сървър. На сървъра разчиствам понеже не стiга мястото. Искам да мигрирам пощата към google apps, но не ми се получава ъплуода на гугълския IMAP.  По принцип ползвам Claws Mail client. Опитах с влачене и пускане на имейлите към Google акаунта. Клиента почва да синхроницира с IMAP на Гоогле, но ми се губят датите на имейлите т.е. поне тези които показва гоогле като дата на приситгане на писмото. Вътрешната дата на писмото(след като се отвори за четене) си е ок, но гоогле не я зачита.

Пробвах да качвам с Thunderbird. конвертирах MH маилбокса към mbox формат, за да работи на Thunderbird, но пак имам проблем с датирането на архивните писма при качване.

Някой правил и е такава миграция?

2. Имам принципно 4 акаунта на сегашния ми мейл сървър. Искам само 1 да мигрирам на Гоогле аппс. Останалите да си получават имейлите н сегашния хостинг/мейл сървър. Гоогле има хубави съпорт документи, но при точно следване не се получават нещата.

Принципно гоогле казват следното:

1. Сменяме MX записите на домейна с гугълски
2. Прави се domain alias (subdomain на главния) в гоогле аппс акаунда
3. оставяме MX записите на subdomain-a да водят към стария mail exchange server.
4. КАзваме на гоогле маил сървъра, че всички акаунти които не са за гоогле маил да ги релейва към маил сървъра на субдомайна

Правя го , но не се получава. Гоогле не ми дава грешка, че "алиаса бил вече хостван при гоогле". Тъпото е че именно гоогле казва че трябва да се сложи алиас към вече сложен домйен.

Ако някой предлага миграция към гоогле аппс, съм готов с/у заплащане да го наема.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Миграция на имейл към Google Apps
« Отговор #1 -: Feb 27, 2012, 13:21 »
/off Накарай мързеливия на работа, пък той да ти даде акъл... та и аз така, ама да попитам,
Добре, новите писма ще пристигат в Google. Но защо искаш да си качиш досегашната поща там? Ако е само лично твоя, сложи си я в една локална папка и я архивирай на 2 DVD-та. Ако искаш да я имаш и на преносимия си компютър, просто я копирай и на него. Ако са 10 компютъра в кантората, сложи я на някакъв сървър само за четене. Все ще имате някакъв. Е, ако имате кантори в 10 града, може и да не е най-доброто решение...
« Последна редакция: Feb 27, 2012, 13:24 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Миграция на имейл към Google Apps
« Отговор #2 -: Feb 27, 2012, 14:01 »
@laskov: без неуместни коментари моля. Така съм решил така искам да стане.
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Clipper apps
Хардуерни и софтуерни проблеми
kostadinz 1 2217 Последна публикация Dec 16, 2003, 00:03
от vtab
KDE Themes for GTK APPS
Настройка на програми
JOKe 4 2140 Последна публикация Mar 04, 2005, 20:02
от JOKe
x-apps ot console kato root
Настройка на програми
kostadinz 10 3510 Последна публикация Mar 15, 2005, 18:37
от kostadinz
nvidia - черен екран в 3д apps понякога
Настройка на хардуер
Boom_Head 4 2434 Последна публикация Feb 11, 2006, 19:42
от nv
Google Toilet - безплатна тоалетна от Google
Хумор
vstoykov 2 7303 Последна публикация Jun 09, 2010, 22:24
от go_fire