Автор Тема: Федора 18 боот  (Прочетена 2508 пъти)

ferdo_st

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: freeBSD 10.2
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Федора 18 боот
« -: Jan 27, 2013, 17:39 »
Здравейте колеги!
При инсталация на Федора 18 не мога да инсталирам боот лоадера в first sector of boot partition.Във Федора 17 тази опция я имаше.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #1 -: Jan 27, 2013, 18:53 »
Здравейте колеги!
При инсталация на Федора 18 не мога да инсталирам боот лоадера в first sector of boot partition.Във Федора 17 тази опция я имаше.

Aми няма и да я намериш. Аз също не я видях и като знам какви още простотии намерих, никак няма да съм изненадан, ако се окаже, че са я решили да я махнат.

Новият инсталатор е пълна шитня. Така и не успях да инсталирам Fedora 18 от какъвто и да е оптичен диск, въпреки че опитах различни варианти с различни оптични устройства. Накрая се принудих да надстроя до Fedora 18 с помощта на fedup. Така вече се получи и доколкото разбирам, гласят се това да е основният начин за надграждане в бъдеще.

Да не говорим за промените, които са направени вътре в някои основни програми -- файлов мениджър, настройка на клавиатура etc.

И още един въпрос към останалите -- къде да търся настройката за клавиатурната подредба, която да укаже изрично, че при отваряне на нов прозорец или пускане на screen saver, подредбата на клавиатурата да е US? Защото е много тъпо да пишеш команди в конзола на български или да използваш мишка за превключиш клавиатурата при влизане в акаунта. Отдавна не съм се сблъсквал с такъв проблем и сега не мога да се сетя за нея :(
Активен

the lamer's team honourable member

Odido

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 627
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #2 -: Jan 27, 2013, 19:58 »
И аз не намерих такава настройка ,като я тествах,даже клавишните комбинации не сработваха почти винаги...Има дразнещи бъгове в новия гном.Нямах проблеми с гръб ,просто защото инсталирах системите една под друга (първата ми е дебиан),като си направи сама дяловете...
Активен

"Congratulations, you broke the Internet
Look at what you did! Are you happy now?"

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #3 -: Jan 27, 2013, 20:49 »
Ъпгрейднах от 17 към 18 с fedup от мрежата (препоръчваният метод) Нямам проблеми с Grub2 Нещото което ме подразни е че в Gnome 3 за да се настроят клавишите за превключване на кирилица/латиница трябва да се ползва gnome tweaks Бъг някакъв Неоправен още

P.S. Някой има ли впечатления как се държи fedup с ISO от харда?
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #4 -: Jan 28, 2013, 01:02 »
Ъпгрейднах от 17 към 18 с fedup от мрежата (препоръчваният метод) Нямам проблеми с Grub2 Нещото което ме подразни е че в Gnome 3 за да се настроят клавишите за превключване на кирилица/латиница трябва да се ползва gnome tweaks Бъг някакъв Неоправен още

P.S. Някой има ли впечатления как се държи fedup с ISO от харда?

Ами това се оказа единственият възможен начин за надстройване на Fedora 17 -- използването на fedup имам предвид. С всичко останали начин получавах единствено съобщения за грешки по диска.

Кое казваш е бъг -- това, че не превключва автоматично подредбата при разходка между прозорците?

Това с използването на Gnome tweak Tool за настройка на клавиатурата не е чак толкова фатално според мен. Мен повече ме дразни факта, че все по-малко стават възможностите за настройка. Ужасно е ;(

А това с инсталация от .iso от твърдия диск не съм го правил никога, затова и нямам впечатления :(
Активен

the lamer's team honourable member

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #5 -: Jan 28, 2013, 01:51 »
Бъг е че Gnome от стандартните настройки не хваща клавишни комбинации за превключване на кирилица/латиница (Ctrl-Alt-Backsp също). Засега това се избягва през gnome tweaks
Активен

ferdo_st

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 60
  • Distribution: freeBSD 10.2
  • Window Manager: fluxbox
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #6 -: Jan 28, 2013, 07:32 »
А за system-config-kickstart да знаете нещо?Аз не можах да го стартирам.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #7 -: Jan 28, 2013, 12:41 »
Бъг е че Gnome от стандартните настройки не хваща клавишни комбинации за превключване на кирилица/латиница (Ctrl-Alt-Backsp също). Засега това се избягва през gnome tweaks

За онзи раздел Typing  от gnome-tweak-tool ли говорим или за gtweakui?

Май ще трябва да приложа RTFM принципа ;)
« Последна редакция: Jan 28, 2013, 12:58 от ddantgwyn »
Активен

the lamer's team honourable member

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #8 -: Jan 29, 2013, 20:38 »
И аз не намерих такава настройка ,като я тествах,даже клавишните комбинации не сработваха почти винаги...Има дразнещи бъгове в новия гном.Нямах проблеми с гръб ,просто защото инсталирах системите една под друга (първата ми е дебиан),като си направи сама дяловете...

Ето това е отговора!
Gnome3 има ФАТАЛЕН бъг и не работи както трябва с Български (а май и с каквито и да е nonRoman езици). Рапортувал съм го, потвърден е и казаха, че ще го оравят в Gnome4 ???
Дотогава съм на KDE, въпреки, че не ми харесва :'(

P.S. Не знам как е с Ubuntu, но при всички RedHat деривати (Fedora, Mandriva,Mageia,Rosa си е все същото) Gnome3 НЕ РАБОТИ!

« Последна редакция: Jan 29, 2013, 20:42 от Gogo_SZ »
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #9 -: Jan 30, 2013, 01:34 »
Mandriva,Mageia,Rosa не са деривати на RedHat ,за разлика от CentOS например.  Айде да не си дрънкаме глупости за "фатални" (каквото и да означава това) бъгове и деривати. Все пак това не е сураттефтер.
Активен

Gogo_SZ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 270
  • Distribution: Mageia, Mandriva
  • Window Manager: KDE, Mate, Gnome, LXDE
  • So to complete victory of trade over reason!
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #10 -: Feb 05, 2013, 13:12 »
Mandriva,Mageia,Rosa не са деривати на RedHat ,за разлика от CentOS например.  Айде да не си дрънкаме глупости за "фатални" (каквото и да означава това) бъгове и деривати. Все пак това не е сураттефтер.

Може и да са от Debian или от Бог-а.... Що ли разработчиците казват друго?
Сигурно си нямат идея какъв софт пишат и какво мажат из него ;D
« Последна редакция: Feb 05, 2013, 13:14 от Gogo_SZ »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Федора 18 боот
« Отговор #11 -: Feb 05, 2013, 22:39 »
.... къде да търся настройката за клавиатурната подредба,....
Виж дали IBus не е пуснато. Ако да - спри го. Ако пък не - пусни го и пробвай да го настроиш.
Аз стоя на Fedora 16 понеже ми върши работа, не че съм много доволен, ама ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3