Автор Тема: Готови ли сте?  (Прочетена 7584 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Готови ли сте?
« -: Nov 13, 2013, 14:36 »
Готови ли сте?
За гражданска война, за режим на тока, за кометата Ison, за земетресение, за killshot, за смъртта на Путин, за края на света... ?  ;)

С други думи, готови ли сте за извънредни ситуации? Помислете само ако спре тока за няколко дни, както в североизточен САЩ през 2003 г., какво бихте направили? :)

Активен

Без правила няма игра

Ipolit

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 418
    • Профил
    • WWW
Re: Готови ли сте?
« Отговор #1 -: Nov 13, 2013, 15:47 »
Не съм готов, ама се надявам да стане по-скоро. Viva la revolucion, hasta la victoria siempre
Активен

Face Your FreeBSD at http://ipolit.hit.bg

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Готови ли сте?
« Отговор #2 -: Nov 13, 2013, 15:50 »
no pasaran!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Готови ли сте?
« Отговор #3 -: Nov 13, 2013, 19:59 »
Цялата мара втасала, само това ни остава. Тъпи сме и тъпи ще си умрем. Поне хубавото е, че ще го сторим скоро, та да отървем света от тъпотията си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Готови ли сте?
« Отговор #4 -: Nov 13, 2013, 20:13 »
А Златко е спеца по такива въпроси и теми във форума. Няма равен.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #5 -: Nov 13, 2013, 22:00 »
Винаги готов!
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #6 -: Nov 13, 2013, 22:07 »
Тъпи сме и тъпи ще си умрем. Поне хубавото е, че ще го сторим скоро, та да отървем света от тъпотията си.

Георги!!! Говори само за себе си!!

И второ - аз си знам, че съм тъп, та вдлъбнат, но няма да разреша някой друг да ме прави на по-тъп отколкото съм. Знам, че българинът не е цвете, но няма да разреша на чужденец да ми го споменава въобще. Запомни - има достатъчно големи и силни интереси, които искат да мислиш и да действаш точно както каза по-горе. Така че - баста! Щом искат война и ще получат - умен съм, силен съм, българин съм, няма да умра, а ще живея, ако трябва напук! Дедите ми не са си оставили костите на три посоки в страната, за да седна аз да скръстя ръце и да мра, щото така искат телевизора и гей-пропагандата. Вземи се в ръце, и не се отпускай пред машината за промивка на мозъци. Тоя разговор го водим за пръв и последен път!

На ЛС

ПП Не само съм готов, но и ще дам кураж на съседи и всеки, който го поиска.
« Последна редакция: Nov 13, 2013, 22:14 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #7 -: Nov 14, 2013, 03:00 »
@dejuren, +1 от мен.


Значи най-лесно е да контролираш отчаяните и обезверените, т.к. те са се предали преди битката още да е започнала.
Така че квото и да му натресеш на такъв човек той ще го приеми мърморейки щото "нищо не можело да се направи".

За завършек ето едно интересно филмче за Лисабонския договор (дефакто конституцията на ЕС), да видите кво ни
пробутаха докато се занимавахме с празни приказки:

http://www.youtube.com/watch?v=pvagBb3EzFc

С една дума, честито, вече сме роби не само на нашите управници, ами и на тези в Брюксел - като го гледах останах
с лошия привкус, че това, което са снесли с този Лисабонски договор е текущия БГ модел само че в Европейски мащаб.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #8 -: Nov 14, 2013, 07:39 »
Винаги готов!

Браво, това е правилният отговор!  ;)
Активен

Без правила няма игра

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #9 -: Nov 14, 2013, 10:44 »
От ФБ, може би извън темата:
Цитат
NOрешарски
Ognyan Minchev
Не е вярно, че буфосинхронистите Станишев-Местан-Орешарски и техните корпоративно-търговски господари не искат да подадат оставка. Искат, но по-късно - защото имат малко работа за довършване. Трябва да приберат едни 4 милиарда евро от един южен поток. Трябва да загубят едно арбитражно дело за Белене и да подарят собствеността върху новата АЕЦ на Москва - срещу още няколко милиарда. Трябва да продадат цялата все още българска част от националната енергетика на руските си корпоративно-търговски ментори и да възстановят напълно статута на България като безгласен сателит на новата стара евразийска империя. За капак - Сегейчо ще трябва да се настани като куче в каруца - комисар в следващата Европейска комисия. Тогава ще подадат оставка. Ако все още има на кого...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Готови ли сте?
« Отговор #10 -: Nov 14, 2013, 12:10 »
След малко ще погледна личното. Сега само да кажа две неща. Първо: аз отдавна съм си извоювал почетната титла на най-прост тук и не давам никой да мия оспорва. Справка, подписа ми.

Второ, на тази изстрадала земя, дето я тъпчем, само това Ь липсва. Не стига, че други са ни клали, но сега сами ще се коляме. И за последният век ще го сторим за поне пети път. Нищо не сме научили. След такива неща на власт идват престъпниците. Защо? Защото те са организирана сила и въоражена. След братоубийствени изтъпления не остава никаква друга сила. Изводите какви са:

1. Ще направим най-големият грях, като не само оцапаме ръцете си с кръв, но това ще е братска кръв;
2. Ще направим нещата още по-лоши от колкото са в момента;
3. Все пак природните закони си действат и като сме толкова непоправимо тъпи и непригодни за разумни решения, ще си изчезнем.

Декларирам съвсем категорично, че въпреки цялата си простотия, никога няма да си позволя да опозоря името си, участвайки в такава варварщина, никога няма да подкрепя подобни решения, няма да помогна на никой, с нищо, замесен в такава кървава баня.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6184
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #11 -: Nov 14, 2013, 13:00 »
Трябва да сме готови. Изглежда, че това правителство няма да си иде, без да му се бие шут в задника. Буквално. Дано не се стига до там, но те стискат властта като крокодил. Захапаха и сега няма пускане.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

lunarvalley

  • Гост
Re: Готови ли сте?
« Отговор #12 -: Nov 14, 2013, 13:12 »
Цитат
Тъпи сме и тъпи ще си умрем.
Мне, по-скоро мазохисти. Което съчетано с напъните за оригиналност, приказването като последна инстанция, модата да си контра на всичко и прегръщането на секви конспирации води до неприятния облик на нашенското "интернет пространство".
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #13 -: Nov 14, 2013, 21:10 »
Не. Не съм готов, но чакам "опорни точки" на e-mail-а ;D [_]3 
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Готови ли сте?
« Отговор #14 -: Nov 14, 2013, 22:34 »
Абе аз като ви разправям, че с такива крадливи правителства, каквито са не само у нас, ами и в ЕС, най-ефективната борба е да не им даваме данъци, та да умрат от глад, щото те в една реална пазарна обстановка 5 стотинки не могат да изкарат!
Активен