Автор Тема: Относно ЕС  (Прочетена 50700 пъти)

geroy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 198
  • Distribution: Windows, NetBSD, Devuan
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #15 -: Jan 07, 2014, 11:30 »
Аз съм доволен от това, че сме членове на ЕС.
Забелязал съм, че недоволните са предимно неграмотни, хора на които не им се работи, но по незнайни причини искат да вземат по 1500лв заплата още с постъването си на работа, за която нямат нито опит, нито квалификация.

Като цяло проблем е, че се дава масово гластност на такива хора, които ни разправят колко е кофти камитализЪмът и как ни заробват богатите западни капиталисти. Масово българите чакат някой да ги оправи, да се погрижи за тях, да им даде.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5280
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #16 -: Jan 07, 2014, 11:46 »
Хаххахаххаааааааааа, как няма да върви разговора ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #17 -: Jan 07, 2014, 12:12 »
Цитат
Аз съм доволен от това, че сме членове на ЕС.
Забелязал съм, че недоволните са предимно неграмотни, хора на които не им се работи, но по незнайни причини искат да вземат по 1500лв заплата още с постъването си на работа, за която нямат нито опит, нито квалификация.

Като цяло проблем е, че се дава масово гластност на такива хора, които ни разправят колко е кофти камитализЪмът и как ни заробват богатите западни капиталисти. Масово българите чакат някой да ги оправи, да се погрижи за тях, да им даде.

Случаят не е точно такъв според мен, защото обикновено аргументацията е свързана с цени на олио, хляб, шпек салам, коняк Слънчев Бряг и т.н. което ме кара да мисля две неща:

1) соц-носталгиците имат фиксация към чревоугодните практики и евтиния алкохол
2) извън това да се наплюскат и напият, соц-носталгиците нямат кой-знае какви други стремежи в живота.

А е възможен другия вариант - Пешо соца и съседа му Киро далаверата карат и двамата 15-годишни раздрънкани мускали през соца. Пешо се чувства щастлив.

10 години по-късно Пешо соца бачка като фаянсаджия, докато Киро далаверата е направил някакви шашми, завъртял е някакви бизнеси в сивите времена и накрая е открил призванието си като търговец. Пешо кара 10-годишен VW, Киро понеже трябва да изпъкне, кара Порше Кайен.

10-годишното VW е на светлинни години от 15-годишния изпърдян москал, но въпреки това Пешо се чувства беден и нещастен, защото Киро кара по-хубава кола от него.

Горе-долу с това се изчерпва според мен соц-ловерщината.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #18 -: Jan 07, 2014, 12:32 »
Горе-долу с това се изчерпва според мен соц-ловерщината.

В интерес на истината, точно по време на соца хората си купуваха нови коли, макар и да чакаха няколко години ред. Сега хората, които могат да си купят нова кола са много по-малко.

П.П. Ласков, ами какво да пишем, бе? Преди години (5-6 и повече) като ми се чупеше Линукса пусках технически въпроси, сега като „просто си работи" какво да правя?  ^-^
« Последна редакция: Jan 07, 2014, 12:34 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #19 -: Jan 07, 2014, 12:39 »
Някъде, може и тук да е било, попадах на линк към vbox7, където един италианец обясняваше, защо ЕС е най-зловредното нещо, което може да се случи на стария континент. Обясняваше за правила и закони, не позволяващи по никакъв начин и не даващи възможност да се свали "демократично" Европейската комисия, за хора пишещи закони, които никой не ги знае какви са и кои са, несменяеми, за невъзможност да се отменят тези закони. Изправиха ми се косите. Не посмях да търся материяли за да потвърдя за себе си, дали това е така. Просто не посмях. Сигурно щях да драсна за Китай.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #20 -: Jan 07, 2014, 12:43 »
Цитат
В интерес на истината, точно по време на соца хората си купуваха нови коли, макар и да чакаха няколко години ред.

Ем логично като решиш да я смениш и си събрал парите и изчакаш 10 години да ти пристигне в Мототехника новия таралясник, сегашния ти вече да прилича на това. Честно казано нямам спомени автопаркът тогава да е бил по-нов отколкото сега. Може би единствената разлика е че тогава беше доста честа практика да видиш някой чичка да лежи под таралясника, сега по една или друга причина тази инженерна самоинициатива е по-скоро рядкост.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #21 -: Jan 07, 2014, 13:05 »
Ем логично като решиш да я смениш и си събрал парите и изчакаш 10 години да ти пристигне в Мототехника новия таралясник, сегашния ти вече да прилича на това.

Малко говориш наизуст. Не забравяй, че повечето от тогавашните шофьори бяха първо поколение собственици на автомобили, а техните бащи се возиха на каруци.

Честно казано нямам спомени автопаркът тогава да е бил по-нов отколкото сега.

А бе беше си по-нов. Проблемът беше, че търсенето превишаваше неколкократно предагането. Т.е. хората имаха пари за коли, ама заводите не смогваха да ги произведат. Затова една жигула беше 6 000 лв нова и 8 000 на старо.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #22 -: Jan 07, 2014, 15:30 »
Да речем че спомените ни нещо се разминават :)

Култовата картинка от това време, това не се забравя, беше москвето, на което някой отгоре е монтирал aftermarket багажник, приличащ на голяма скара, москвичите си идваха без багажник отгоре по принцип. Отгоре пльоснати няколко прогнили дървени щайги с най-различни неща, често компоти увити във вестник поради някаква причина. Понякога имаше и по-обемни товари, овързани със сезал или някаква парцалена лента, техническият гений на българина няма равен трябва да се признае.

Това сега ако го види човек, първата мисъл която ще ти хрумне е "това го карат цигани". Странно как това се загуби във времето. А не е като да е нямало нормални багажници тогава, така и не знам защо беше вървежно да си носиш нещата отгоре, а не отзад.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #23 -: Jan 07, 2014, 17:02 »
gat3way, то и сегашните HD LED телевизори дават по-хубава картина от ламповите.  8)
Просто не е коректно да се сравняват коли от 70-те със съвременните. Американските ламаринени чудовища от преди петролната криза на 70-те също не са красива гледка.
Багажници на покрива се слагаха защото удвояваха багажния отсек, а тогава практически нямаше микробуси или Thule-кутии. Опитай се да натовариш шкаф в багажника на седан! Да, ама не. Тогава го качваш отгоре и си готов.  ^-^
Ремонтите се правеха саморъчно, защото сервизите бяха скъпи и малко.
За сметка на това през 70-те и 80-те почти всички села бяха асфалтирани, поне главните улици. Сега кога за последно си видял да асфалтират село? Третокласната мрежа е с разпадаща се настилка. Значи, предпочитам да карам жигула по нов афалт отколкото ново БМВ по път с кратери.
Активен

Без правила няма игра

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #24 -: Jan 07, 2014, 17:11 »
Гейт, преди окончателно да "завървиш" разговора от ЕС към здравословното състояние на бъбреците на кучето Динго напиши трите вълшебни думи "thule roof box" в гугъл, цъкни на картинки и 5 минути се понаслаждавай на резултата.

И второ - разговора няма как да "върви". Защото освен птичи език (демокрация! свободен пазар! Европейски път на развитие!) трябва да се познават факти, да се четат "многа букови", на базата на тях да се правят изводи, информацията да се обобщава от всеки и да не се папа каквото сервира телевизора. Защото СМРАД (Средства за масова реклама, агитация и дезинформация) днес са настроени да дават такава картина, че никой да не усети как му се слагат прангите на ръцете и краката и най-вече на мисълта.

А виж момента на правене на изводи също така ме притеснява. Да вземем моя любим пример Гейт, който е явно неспособен да направи извода, че не е "винтажно" да се носи багажа на покрива, просто това е желязната необходимост при положение, че всичко останало е пълно.

БТВ да допълня Стоян - освен ментално-възпитателната статия за това как е добре да мислим от Тим Кърби още и какво трябва да правим - пряката демокрация в Исландия, новата конституция, довежда ли тя в крайна сметка до национализация и защо нищо не сте чули за това: http://cccp-2.blogspot.com/2014/01/blog-post.html
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #25 -: Jan 07, 2014, 17:21 »
... москвето, на което някой отгоре е монтирал aftermarket багажник...
а стандартния багажник пълен с части за още едно москве :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #26 -: Jan 07, 2014, 17:48 »
А виж момента на правене на изводи също така ме притеснява. Да вземем моя любим пример Гейт, който е явно неспособен да направи извода, че не е "винтажно" да се носи багажа на покрива, просто това е желязната необходимост при положение, че всичко останало е пълно.

Ами то и сега се носят разни неща на покрива - ски, колела, багажни кутии...  :)



БТВ да допълня Стоян - освен ментално-възпитателната статия за това как е добре да мислим от Тим Кърби още и какво трябва да правим - пряката демокрация в Исландия, новата конституция, довежда ли тя в крайна сметка до национализация и защо нищо не сте чули за това: http://cccp-2.blogspot.com/2014/01/blog-post.html

+100  [_]3
« Последна редакция: Jan 07, 2014, 17:50 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #27 -: Jan 07, 2014, 18:11 »
... москвето, на което някой отгоре е монтирал aftermarket багажник...
а стандартния багажник пълен с части за още едно москве :)

Ааааа, това обяснява нещата в крайна сметка.

Златко, не ти говоря за времената отпреди петролната криза, тогава не съм бил роден. Проблемът е че соц-возилата 20 години след петролната криза изглеждат по същия начин. Което ми напомня на следното:



Убеден съм, че дежурният приема съвсем сериозно шеговития надпис отдолу :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #28 -: Jan 07, 2014, 18:34 »
Добре, да се върнем малко по-сериозно към темата за ЕС.   ^-^

Имплантират чипове на всички бебета?

 >:D  ;)
Активен

Без правила няма игра

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6181
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #29 -: Jan 07, 2014, 19:01 »
Ако е  имало такава новина наистина, явно вече някой опипва почвата. Такива чипове ще се въведат, съгласни ли сме или не. Отдавна сме роби на една безкруполна система. Питам се, колко ли ще е лесно се изпържи тоя чип и да спре да функиционира?  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.