Автор Тема: Относно ЕС  (Прочетена 50822 пъти)

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #30 -: Jan 07, 2014, 19:30 »
за това ли говорите:

или за това:

или, пък, класиката в жанра- ПЕРНИК /neter, нищо лично/:

edit: гудиър, диска виси на огледалцето, "красивите" чистачки решени в синьо и черно и колко ного фар... не се вижда, но отзад със сигурност има кученце с клатеща се главичка :DDD
п.с. не успях да намеря с висулки от перденце :(
« Последна редакция: Jan 08, 2014, 05:12 от satir »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #31 -: Jan 07, 2014, 19:35 »
Класика.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #32 -: Jan 07, 2014, 20:37 »
Не става. Няма спойлер. :o
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #33 -: Jan 07, 2014, 20:43 »
satir, сатирата в случая е неуместна. Селяндури има и днес, например голфаджии с тъмни стъкла, гъзари с Е36 и т.н. Всъщност снимките които си пуснал са от съвремието, не от соца.

Говорим за това. Ако искате мога да пусна кадри и от България - Цък  ;) На 13:50  се вижда как сглобяват москвичи в Ловеч.
« Последна редакция: Jan 07, 2014, 21:05 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #34 -: Jan 07, 2014, 22:12 »
Мисля, че повечето хора ако можеха да се върнат в соца, щяха да преживеят шок.

Моите позбледнели спомени от това време (развития соц): режим на тока, скапаните коли и петната от масло под тях (беше много често явление, като малък зяпах хипнотизирано като завали дъжд върху мазните петна как водата отразява целия спектър видима светлина), супермаркета, който по всички днешни стандарти беше отврат - едни жълти омазани в боклуци фаянсови плочки по стените като в селска баня, вътре миризма на гадно и застояло подобна на тази в кварталните магазинчета сега но най-вече ОПАШКИТЕ. Също приятната миризма на хлор в парка, плод на братската дружба между народите, туршиите в които слагаха натриев бензоат за консервант като по-добро решение на хаповете аспирин. Помня и един иранец-комунист-емигрант (явно в Иран по това време не са обичали особено комунистите) - беше супер пич, но прекаляваше с алкохола и една вечер изпотроши входната врата,за да се прибере. Помня и един безумно тъп съветски филм за ВСВ, където някакви руснаци пълзяха и палеха фашистки танкове и беше голяма драма че единия го гръмнаха. Той филма сигурно не е толкова тъп, обаче идиотската склонност на БНТ да го излъчва поне по 10 пъти годишно, дразнеше дори децата като мен. Тва толкова ме нервираше че като почне някой филм по телевизията със статуята на оная жена и мъжа със сърпа и чука и Кремъл на заден фон, вече знаеш че ще дават пак буламачи.

Имаше и много хубави неща, немое се отрече - евтиното менте на Лего, с което се правеха брутални строежи, списание Дъга, студио Х (което беше единственото свястно по телевизията) и май това.

Като цяло, скучна работа.

Между другото, имам и друга теория за соц-феновете, според мен част от тях си падат по тоталитарното управление, защото имат нужда някой да им казва какво да правят. Това да мислиш в крайна сметка е тежко бреме, друго е държавата да го прави вместо теб.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #35 -: Jan 07, 2014, 22:16 »
Добре, да се върнем малко по-сериозно към темата за ЕС.   ^-^

Имплантират чипове на всички бебета?

 >:D  ;)

Аз от кога ви говоря за тези неща, но......!
Моето дете е отдавна изгледано. Аз на неговите години вече бях баща. Да му мислят младите. Сега съм на 45, още 20 все ще ги изкарам някак си.
Аз като ви разправям, че само сивата икономика може да ги пребори, вие ми се смеете, но продължавайте :D
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3401
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #36 -: Jan 07, 2014, 22:40 »
Гейт що не вземеш да станеш писател или поне блогър. Така цветущо си го описал......че навсякъде се размириса на соц.
« Последна редакция: Jan 07, 2014, 22:42 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #37 -: Jan 07, 2014, 23:08 »
Като цяло, скучна работа.

Мда, както обичат да проклинат китайците - дано да живееш в интересни времена.  :D Е, проклети сме.  8)

gat3way, знам че си достатъчно умен и отличен програмист. Специално в твоя чест, поздрав за компютърните програмисти от социалните програмисти.  ^-^

Вярвам, че ще ти бъде интересно четиво. Навремето му казваха обмяна на опит.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #38 -: Jan 07, 2014, 23:15 »
Гейт, аз съм на 45 години. Започнах работа преди да вляза в казармата, а 6 месеца преди да се оволня свалиха Т.Ж. С много по-малко работа си позволявахме много повече. Сега положението е, че ако изкараш 1000 лева, по-малко и от 400 ще отидат за личните ти нужди, а другите ти ги прибират под формата на данъци и осигуровки срещу нищо!
Нали се сещаш, че няма как да ти платя 1000 лева, ако не ми изработиш поне 1001!!!?
Та, от тези 1001 ти се удържат 300 лева осигуровка и към 50 ДОД и до теб стигат 650! Като ги вземеш тези 650, отиваш на магазина и върху всичко има едни 20% ДДС и вече са останали 500! Не броя акциза върху горивата който влиза в произведените продукти, а и горивото което купуваш. Не броя също и акциза върху цигарите и алкохола, щото ти не пушиш.
И като добавиш към това, че в европата данъците са по-високи и трябва да стигнем техните нива, ебам ти и европата!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #39 -: Jan 07, 2014, 23:18 »
Светът е широк и има място за всички. Като не можеш да ми платиш колкото ме урежда, няма да работя за теб, съответно ще работи друг, който ще е доволен да му плащат под 1000 лева. Нищо не се губи на тоя свят.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #40 -: Jan 07, 2014, 23:27 »
Светът е широк и има място за всички. Като не можеш да ми платиш колкото ме урежда, няма да работя за теб, съответно ще работи друг, който ще е доволен да му плащат под 1000 лева. Нищо не се губи на тоя свят.

Аз ли не се изразих правилно, ти ли не ме разбра или се правиш на луд!!!?
Нека да са 10000 тогава! Въпроса не е дали аз мога или не мога, а който и да е, ти си все наебания!
Точно онези които най-много имат ги въртят през офшорки и нищо не плащат, а всичкото го плаща арбайтера.
Дори и отиват още по далече! С парите на арбайтера се финансират международни конфликти в интерес на корпорациите и се строи инфраструктура която е по-нужна за тях, а не за арбайтера!
Активен

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #41 -: Jan 08, 2014, 01:56 »
Нека да са 10000 тогава! Въпроса не е дали аз мога или не мога, а който и да е, ти си все наебания!
Точно онези които най-много имат ги въртят през офшорки и нищо не плащат, а всичкото го плаща арбайтера.

И какво от това? Има най-много пари, съответно харчи най-много и така се движи икономиката, за да стигнат пари и до простолюдието. :)
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Re: Относно ЕС
« Отговор #42 -: Jan 08, 2014, 05:17 »
Мисля, че повечето хора ако можеха да се върнат в соца, щяха да преживеят шок.

Моите позбледнели спомени от това време (развития соц): режим на тока, скапаните коли и петната от масло под тях (беше много често явление, като малък зяпах хипнотизирано като завали дъжд върху мазните петна как водата отразява целия спектър видима светлина), супермаркета, който по всички днешни стандарти беше отврат - едни жълти омазани в боклуци фаянсови плочки по стените като в селска баня, вътре миризма на гадно и застояло подобна на тази в кварталните магазинчета сега но най-вече ОПАШКИТЕ. Също приятната миризма на хлор в парка, плод на братската дружба между народите, туршиите в които слагаха натриев бензоат за консервант като по-добро решение на хаповете аспирин. Помня и един иранец-комунист-емигрант (явно в Иран по това време не са обичали особено комунистите) - беше супер пич, но прекаляваше с алкохола и една вечер изпотроши входната врата,за да се прибере. Помня и един безумно тъп съветски филм за ВСВ, където някакви руснаци пълзяха и палеха фашистки танкове и беше голяма драма че единия го гръмнаха. Той филма сигурно не е толкова тъп, обаче идиотската склонност на БНТ да го излъчва поне по 10 пъти годишно, дразнеше дори децата като мен. Тва толкова ме нервираше че като почне някой филм по телевизията със статуята на оная жена и мъжа със сърпа и чука и Кремъл на заден фон, вече знаеш че ще дават пак буламачи.

Имаше и много хубави неща, немое се отрече - евтиното менте на Лего, с което се правеха брутални строежи, списание Дъга, студио Х (което беше единственото свястно по телевизията) и май това.

Като цяло, скучна работа.

Емоции? Запази си ги за психоаналитика. В цифри историята е беж крачета да бягаме. Назад, към 80-те.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #43 -: Jan 08, 2014, 05:23 »
backinblack, ти май не знаеш за какво се плащат данъци.
на всички "анализатори" тук, препоръчвам едни начални курсове по теория на икономиката, малко информаци за това какво е добавена стойност, БВП, разпределение на доходите и.......... сатирата никога не е излишна!!!  глобалното опростяване на човечеството е факт.
п.с. Мосфилм имат невероятно чудесни филми! ако не сте ги гледали или не ги помните, или пък не сте ги разбрали, то минусите не са за Мосфилм.
« Последна редакция: Jan 08, 2014, 05:31 от satir »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Относно ЕС
« Отговор #44 -: Jan 08, 2014, 06:54 »
Цитат
Емоции? Запази си ги за психоаналитика. В цифри историята е беж крачета да бягаме. Назад, към 80-те.

Да разбирам че таиш стремежи да се превърнеш пак в ембрион?
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon