Страници: 1 [2] 3 4 ... 10
 11 
 -: May 08, 2024, 21:15 
Започната от go_fire - Последна публикация от 4096bits
Жената в ляво бременна ли е?
Типичен жест с ръка на   корема.


 12 
 -: May 08, 2024, 21:13 
Започната от remotexx - Последна публикация от remotexx
Нискън аз не споря по историческите факти а по въпроса кой е изобретателя - и прототипа ли Калашников го е изобретил с основното си образование той даже май е бил още необразован през ВСВ (щото нали Калашника е изобретен след войната) ии ма там една снимка която казва всичко - там с Калашничето (като млад и зелен) и с цялато конструкторско бюро там майори и полковници и... един поглед стига да ти стане ясно кой кой е  :P
особено тоя седналия на пърия ред просто може да прочетете в очите му "да, дааа.. и един мармот..."

https://faktor.bg/bg/articles/petak-13-otnovo-kalashnikov-legenda-za-mita
последната снимка най-долу там пред цялото конструкторско бюро
https://faktor.bg/uploads/Images_3/K/kajachnikov_chmaizer3.jpg

 13 
 -: May 08, 2024, 21:06 
Започната от go_fire - Последна публикация от Nik123
Зарата е опожарена от турците.

Скайлер и Макгахан също са дали принос за нашия народ и държава. Както писах, историята няма как да бъде променена. колкото и да се стараят някакви грантаджии.

П.П. На Зарата й викат "Града на липите" местните- това го чух от един старозагорец, преди 4-5 години, ходих там по работа.

По основната тема: Зеля дали ще го сменят господарите му? 

 14 
 -: May 08, 2024, 21:04 
Започната от go_fire - Последна публикация от remotexx
Извинявам се не било АУБГ ами Колежа в София (са го преместили)
https://en.wikipedia.org/wiki/American_College_of_Sofia

The American College of Sofia (ACS)  - The college was founded in 1860 and is regarded as the oldest American educational institution outside the United States.

Ама Зарата са го дигнали на голо поле дето се вика - върху останките на най-хубавия град с Тракия, опожарен само няколко г. по-рано през освободителната война /за който не знае защо това е градът с най-правите улици от който чак някой хора ги боли главата/ (при това девически, по времето когато даже момчетата не са пущали да учат щото... нямало кой да пасе говедата)
https://bnr.bg/starazagora/post/101763781/stara-zagora-otbelaza-s-panihida-145-godini-ot-povtornoto-si-osvobojdenie

 15 
 -: May 08, 2024, 20:51 
Започната от go_fire - Последна публикация от Nik123
И какво излиза, посърбен българин ли, като поамериканчен Киро (тоя Пашич)? А иначе, в едната уикипедия - Тетово, другата- Тетевен.. всеки може да си пише там, лошо няма.
Все ми се струва, ако не е бил ревностен сърбин, поне на вид, нямаше да го окичат с тия медали на снимките в разните варианти на уикипедиите. Как беше, поддържал е "Начертанието" на Илия Гарашанин. Нищо българско няма.


 16 
 -: May 08, 2024, 20:38 
Започната от remotexx - Последна публикация от Nik123
Ремотекс, ти си ходил в казармата, знаеш (или най-малкото имаш спомен) за принципа на действие на АК. За тоя автомат.. преди немския щурмгевер (StG-44) има една СВТ-40, създадена след развитие на СВТ-38 в СССР. Същата СВТ-40, става база на немската Gewehr-43 (известни количества от съветската самозарядна карабина са взети като трофеи в началния период на войната). Пише го дори в уикипедията, кое от кое произлиза (да не повярваш) :

https://en.wikipedia.org/wiki/Gewehr_43

Виж освен това, снимките на съветската СВТ-40- опа, газова тръбичка.. и така, немците вземат механизма с газовата тръбичка в своята Г-43, от съветската СВТ-40, после при немците се появява СтГ-44 на същия принцип (и със същата газова тръбичка, но вече ъпгрейднато оръжие, за автоматична стрелба), а после при руснаците (по-точно, в Съветския съюз)- АК-47 (със съвсем същата газова тръбичка и същия принцип на действие). Числовите индекси са годините, развитието и кое от кое, е видно. За радиото не споря, ама изобщо, но за това кой от кого е откраднал първи "принципа на калашника" (газовата тръбичка с буталото), немци от руснаци, или руснаци от немци, мога да споря много.
То според разни случайници на политическата сцена и Трети март е спорен, като празник, но за мнозинството българи не е така.
Иначе е ясно, че руснаците или всичко са откраднали, или са го купили, те не са способни да измислят нищо, даже крадат чипове от перални  [_]3


 17 
 -: May 08, 2024, 20:37 
Започната от go_fire - Последна публикация от remotexx
За това ли става дума .. сърбите и те като гърците (уж никой не знае кога и къде точно ероден ама са го наместили у едно /да не кажем единственото/ село от оня регион което е останало в сръбско (вероятно и то от българи заселено)

у сръбската уикипедия:
Никола Пашић (Зајечар, 6/18. децембар 1845 — Београд, 10. децембар 1926)

у българската: явно разликата в датите от преминаването от стар стил към нов
Никола Пашич е роден на 31 декември 1845 година в село Велики извор, Зайчарско, основано през XVIII век от бежанци от Голям извор по време на Тетевенското преселване във Видинско.[1] Според сръбската историография самият Пашич извежда произхода си от Тетово в Македония, а връзката с Тетевен е объркване на имената.[2] Баща му умира и майка му се жени повторно за сърбин, хлебар, който го осиновява и му дава името си (Пашич).


А онова Тетово и онова Рогачево от Стара Сърбия е много йезуитско - стара понеже и преди "старата" и след са си у Македония и двете села
Међутим, сам Пашић је истицао да су његови преци из тетовске околине [7], тачније из села Рогачева у Старој Србији. [8]


Рогачево от Стара Сърбия а линка (от сръбската уикипедия) към къде води (между другото и Тетoво от Стара Сърбия и то в днешна Македония)

Тетово е един от старите градове в Македония.
...
По време на Балканската война на 30 октомври 1912 година в Тетово влиза Моравската дивизия на сръбската армия. След Междусъюзническата война градът остава в границите на Сърбия, а впоследствие преминава към съставната Социалистическа Северна Македония в рамките на федеративна Югославия.
- А после у Северна Македония


П.П. Старата византийска тактика, чувал съм подобна история и за "най-сторото висше учебно заведение извън САЩ" въобще т.е. то навремето е било колеж а сега университет а става въпрос за първото девическо училище в българия (Ст. Загора - има ли заралии тъдява) което обаче после се мести (сега май е АУБГ) Та там пък турчилята спорят че първото т.е. най-старото ткова ВУЗ (колеж навремето) е у Стамбула града голяма (обаче е с една г. по-късно открито, при това не е девическо - само рязани читаци) и след оспроване от българска страна (че турската уикипедия лъже) ония само добавили "в оригиналната си локация" (т.е. нашите да не са го местили извън Ст. Загора) много йезуитско, за някой незапознат (а бе те почти всички) приопущат това "в оригиналната си локация) и запомнят само че първото е в Стамбул.

Девическата гимназия в Стара Загора е създадена като класно девическо училище на 2 юни 1863 година. Тя е оглавявана от Анастасия Тошева
но всъщност ситрията започва още 1858 г.
В Стара Загора пристига американският протестантски мисионер Джордж Байгтън, който открива девическо училище с пансион. Добрата уредба и организация на училището привличат много български момичета от Стара Загора, Сливен, Русе, Габрово, Панагюрище и др.
https://ekfwomen.org/stara-zagora-prosveten-czentr-s-klyuchova-rolya-za-razvitieto-na-zhenskoto-dvizhenie/

А ето така за изглеждали заралийките преди 140 г.
https://ekfwomen.org/wp-content/uploads/2022/01/stz-picture1.jpg

 18 
 -: May 08, 2024, 20:10 
Започната от ray - Последна публикация от Nik123
Ремотекс, много хубаво си го написал, нямам нищо против мнението ти, напротив, както писах в отговор на Куун за интересните блогове, е те тука е нашият блог. Но, къде останаха машинния код с единиците и нулите, пропускаш ги? Китайската кожа няма нищо общо с интелекта, а със сензорите си (та, по какво се различава от термометър, може би по технологията на по-високо ниво).
Делфините нямат нужа от пръсти, те плуват.
ИИ няма как да тръгне по гаджета, освен ао не му е заложено в единичките и нулите. Това не е организъм, а програма. Па ако ще и много усложнена и бъкана с шаблони.
Статистиката и ресурса за обработка на данни не е тренировка на машината, а просто попълване на дейтабейз. И не, това няма нищо общо с обучението. В обучението обучаемият се научава да проявява творчество, а точно този момент (с творчеството, импровизацията) го няма при т.нар. ИИ.
И аз обичам филмите с ИИ, но ги възприемам просто като филми.
По повод на чувствата- писах, в смисъл, че те са елемент от самоосъзнаването като личност, и че с машинен код това няма как да стане. Да не си преписвам предния пост тука, няма смисъл.

 19 
 -: May 08, 2024, 20:04 
Започната от remotexx - Последна публикация от remotexx
Никсън аз наблягах повече на това че и тоя е спорен т.е. и тоя Попов е като оня Калашников - колкото единия е изобретил толкова и другия, а мисля е  ясно защо се празнува само в бивши соц. държавици

То там.. как беше: съвецките локуми - най-големите локуми т.е. то не беше първия локомотив, радиото, ел. автомобил (или беше трактор ..ама им таковали мамата кабелите)  и т.н. и (за Гогата) Джафгар Тарихи ли беше  ::) локум - екстра качество

 20 
 -: May 08, 2024, 19:47 
Започната от ray - Последна публикация от remotexx
Разбира се, че изчислителната мощ няма нищо общо с интелекта.

Всички зрели хора на планетата имат приблизително еднаква изчислителна мощ в главите си.
Интелекта им обаче не еднакъв. ;D

Разбира се че има - изчислителната мощ е това което ни отличава от маймуните (и другите животни), а статистиката (дето му викате) т.е. големите данни и способността за обработката им т.е. тренировката пък води до обучението на невроните в мрежата (де в главата де у комп. модел) и появата на интелекта... ето напр делфининте (най-интелигентните същества след хората на земята), въпреки че са имали преднина от стотици милиони години не са дръпнали много  по напред.. нямат ръце, нямат пръсти нито пък обратен захват поради което и нямат чак толкова много данни за обработка т.е. тренировка и утъпкване на нови неврални пътища. Иначе обучението и при двата вида интелект (ИИ, ЧИ) е едно и също - бараш гола жица, бие ток, е те тия там неврони ще го запомнят, бараш втори път, ще го затвърдят  (е там скалата е въпрос на настройка 1..10 или 1..100) и впоследствие вече всеки сам си преценя колко още тренировка има нужда за да запомни да не се хваща за голия.. кабел  :P

Освен това често се бърка интелекта с чувствата, а и не уточнявате за какви чувсства става дума, но.. китайците вече правят кожа с чувства (т.е усещания) също като човешките там на температура, допир, и т.н. даже се сещам коя индустрия ще я вкара първа в масова употреба - същата която масовизира 4К, 3Д, ИИ и дето все ни набива вариото в една определена част от човешката анатомия. А ако става дума за другия вид то... там бих поспорил че ония чувства нямат нищо общо с интелекта (напр. и не особено интелектуални хора също се влюбват, даже и някой животни изкарват цял живот с един и същ партньор, за боговете вече незнам, там при некой да при други не - там нека Зевса си каже с колко...) А ако става въпрос за импровизация.. там имаше един момент във филма при играта на Го където само с един единствен ход ИИ ги хвърля всички в оркестъра...

Така че - разлика никаква, само въпрос на време е и обучение т.е. еволюция. Засега още не го пущаме (сам) в интернет, та откъде да си намери друг ИИ че и деца да му направи (ASI) Споко като порасне и тръгне по гаджета ще развие и чувствата ..съмнявам се че на хората ще им харесат обаче, при положение че сме го създали по свой собствен образ и подобие и се  състезаваме с него за едни и същи ресурси на земята и като гледам колко ни пука напр. за динозаврите,  ми не можали да се адаптират и измрели, то вече даже и за децата ни не ни пука (да се оправят там сами когато му дойде времето с това което сме им натворили още отсега) ..един ден в Пътеводителя ще пише ...а след динозаврите и хората не можали да се адаптират добре и зачезнали та оставили нишата незаета и така дошла ерата на ИИ...

Страници: 1 [2] 3 4 ... 10