Автор Тема: Проблеми с намирането на инсталирана втора операци  (Прочетена 978 пъти)

Slaid

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Начи реших съвсем спонтанно да поставя тази тема именно тук,защото някои прибягват до инсталирането на две ОС. Е и аз сам така.Но ето и повода поради който се реших да пиша.Начи след успешен ре-инстал на Windows
компютъра ми отказа да боотва линукса.По точно дори и не дава признаци че 10 гига байта са изчезнали в небитието заедно със скъпичкия ми линукс.Аз нали сам хитър си намерих лаиф дистрибуция на тиликс и естествено намерих липсващото.Сиреч Слаксуера.Но си останах с намирането, изобщо засега не съм наясно как да си върна линукса.Ако некои може да помогне или има същия проблем да пише.Нали за това е темата.Мисля че тя е идеална за тази  категория,защото някой гуру надали ще си губи времето да слага уиндолс.



Активен

phantomlord

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1832
  • Distribution: Debian Sid
  • Window Manager: KDE 4
  • Fall to your knees and bow to the Phantom Lord
    • Профил
    • WWW
Активен

http://myfreesoft.net/phpBB2/index.php?c=7
Помогни си сам, за да ти помогне и Господ
Linux - connecting people...

ji

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 124
  • Distribution: Slackware, Suse
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Зареждаш Tilix-a, отваряш една конзола и монтираш дяла на "Слак-а" ако не е монтиран . Само за примера предполагам, че си монтирал "Слака" в /mnt/slac . После следват командите :

chroot /mnt/slack
lilo
exit
umount /mnt/slac
reboot
Активен

Goust

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 249
    • Профил
Подобна тема е имало и преди ! Може и като се буутнеш с първият диск на Slackware примерно :
mkdir /mnt/slack
mount /dev/hdX /mnt/slack
chroot /mnt/slack
/sbin/lilo
reboot

Като /dev/hdX ти е boot дяла .
Активен

Ubuntu

“The Future is Open”

"Прави каквото трябва, пък да става каквото ще."