Автор Тема: Търся Linux системен администратор  (Прочетена 65492 пъти)

gushtera

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Здравейте,
търся системен администратор по възможност с опит в CentOS. Трябва ми full time работата е с клиенти от чужбина главно Nginx, HAProxy, php-fpm, MySQL (също така и репликация за базите), Apache, mail servers, performance tuning, DNS, организиране и трансфери в Domain registers общо взето търся човек с приличен опит. Работата може да е от вкъщи както така имаме и офис ако някой случайно желае да работи от офиса. Мисля че заплащането ще бъде интересно също така и работата която ще се върши. Моля свържете се с мен тук при интерес.

Поздрави,
Пламен Петков
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #1 -: Jun 17, 2018, 14:24 »
Цитат
Мисля че заплащането ще бъде интересно също така и работата която ще се върши.

е, хайде напишете го това заплащане
Активен

gushtera

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 20
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #2 -: Jun 18, 2018, 11:59 »
След проведено интервю ще коментираме заплащането. Естествено че заплащането ще бъде според възможностите на кандидатите.
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #3 -: Jun 19, 2018, 01:39 »
Защо да губите времето на кандидат който не ви е в категорията, или пък вие не сте му в категорията? Ама никой не мисли за тия неща.... Дотук аз не бих искал да си имам вземане-даване с такава фирма...

 П.П. под категория разбирайте заплащане, квалификация и пр.
Обик. За да се спести ресурс (и от двете страни)
1. Се обявява заплащане, от... До.. за да не се хаби времето на/с кандидати които очевидно не отговарят по тоя критерии
2. Обявяват се и критерии за позицията, знания, умения и квалификации
И по втората точка малко куца, един гол сис админ и всичко друго е по желание или по възможност както е написано т.е. не е задължително, т.е. ако се навие за същите пари ся пък ние няма да го спираме, я.. ако иска може и код да пише, ама... За същите пари


На какво ли не съм се нагледал в тая държавица, добре че я смених... Програмисти да администрират и сис админ и да бичат код, и още не мога да реша кое е по опасно... Като че ли програмистите по страшни, карат я през просо.. по безотговорно, сис админите като че ли по предпазливи, поне няколко бекъпа ще направят, не че ще им помогне особено в коденето ама поне опитват
« Последна редакция: Jun 19, 2018, 01:47 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #4 -: Jun 19, 2018, 02:46 »
Най-добре jr. Dev-op студент - волунтиър (да си го пише в резюмето) с г. 15 стаж
Сега dev-op-ите са на мода.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #5 -: Jun 19, 2018, 08:17 »
Най-добре jr. Dev-op студент - волунтиър (да си го пише в резюмето) с г. 15 стаж
Сега dev-op-ите са на мода.

Тая длъжност я наричам „чистачка-параджия“. Абсурдно смесване на несъвместими неща. И е унижение спрямо назначените, защото ги поставя най-долу. Целта на цялото упражнение е да се спестят едни пари. Освен това и служителите да станат сторъки Шиви. Твърди се, че програмисти и (особено) администратори имат най-ниската ефективност сред всички професии. Просто продукта, който произвеждат е с толкова висока, космическа, добавена стойност и се създава толкова бързо, че личната им непроизводителност губи значение.

Аз съм убеден, че това не важи за всички. Не всички програмисти и администратори са мързеливи. Бих се осмелил да кажа, че повечето не са изпаднали в леност, а са съвестни. Макар, че мързела се приема за основно качество, водещо до прогрес.

=*=

Конкретно за обявата на човека, не ми хареса, че не беше обявена заплата. Другото в общи линии, го приемам. Обявата няма структура, но това може да е подсказка, че там режима е по-свободен и не се държи съвсем на формалностите. Което може да е предимство, за който е такава натура.

Освен това бяха изредени основните задължения. Не беше хваната една трудова характеристика и просто да се препише.

Ремо, мисля, че под „може това“, „може онова“, човека имаше предвид „може да се наложи“, а не „това е по желание, ако го можеш, още по-добре“. Но може би си прав, че така се създава впечатление на непрофесионализъм. А в крайна сметка всички работим заради пустите пари. Но продължавам да си мисля, че той откроява разчупения стил на работа.

Лично мен най-много ме подразни, че човека се е кръстил Гущера. Това е първото, което видях. Видях го, преди самата обява. Не съм убеден, че бих работил за гущери, птици, бръмбари, жирафи. До сега съм работил за хора. Но пък е възможно това ми мислене да е професионално изкривяване, защото в моята сфера, всичко е точки, запетайки, всичко се премисля, всичко се проверява, всичко е заковани цифри и всичко е пари. В област, където не всяка грешка означава загуба на пари, може би е великолепна идея да работиш за гущери. „Та той е един от нас, не е няк'во тъпо шефче“.

Още повече, че през последните години се развива така нареченото „хипстърство“. Но последното е дълга тема, обсъждали сме я.

Поизцапахме и на този човек темата. Надявам се да намери, каквото търси. Не ми е направил нищо, не му желая нищо лошо. Успех!


Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

console

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 243
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #6 -: Jun 19, 2018, 11:57 »
Цитат
Мисля че заплащането ще бъде интересно също така и работата която ще се върши.

е, хайде напишете го това заплащане

Е ти как очакваш да ти напише 1000 лв заплата и да привлече някакъв интерес. Важното е да си чешаме езиците по некви срещи в некфи офисчета.
Активен

“Ever tried. Ever failed. No matter. Try again. Fail again. Fail Better.”

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #7 -: Jun 19, 2018, 15:40 »
Гога, след обявата и аз мислех да му дам шанс, но след коментара... но мисля че в момента му даваме шанс да понаучи нещо и да се поправи.

- интервюто е двупосочен процес, т.е. от него и ние събираме информация , а от това което видяхме дотук, никой не иска да работи там, и са прави
- ЦентОС? Ама 6 или 7, щото раЗликата е голяма, със 6,5,4,... И некой стар слакер ще се оправи, но 7, 7, за мигриране от 6 до 7 даже Старите кримки се плашатъ (вълшебната дума е системД) и предпочитат бекъп и нова инсталация пред обновяване
- клиенти от чужбина, ама близката или далечната, е питайте джета да ви обясни какво е джет лаг и как се работи с някой дето е с 12 ч. Разлика
- работа от къщи , интересно . Винаги като съм питал вкл. И големи фирми у БГ дето познават закона казваха НЕеее, щото работодателя бил длъжен по закон да ти осигури работното място т.е. да ми докарат фирмен компютър в къщи, да му плащат интернета и да ми го поправят и у нас ако се счупи и НЕ даваме, щото като ни дойдат на проверка...
А сега некой запознат със законите да обясни дали е така, член. Алинея и пр., Или само са си измисляли оправдание сакън да не отървем девоп-овте да бачкат от къщи, че после другите ще искат струг да им инсталиране у дома, че тогава като се разработят, е верно повечето на частно, а консумативите от нас, щото.. така било по закон.
- заплащането, то се обявява за да спести загубено време, вашето и нашето.. а какво правите ако след интервюто установите че повечето кандидати искат 5х повече или 5х по малки заплати... Тогава ли ще тръгнете да си поправяте обявата, ами изгубеното време. А вервайте ми, не искате да наемете някой дето иска 5х по малко, може и да се задържи известно време, но.. Все някой ден ще стане белята и няма да има бекъп.

Та от всички изброено дотук , а то засяга почти цялата обява вкл. И добавката за заплатите, си изградихме добра представа за тоя работодател и не се учудвам от отзивите.

Та, още ли искате да работите за такава фирма, дето една обява не могат.. предполага се че по същия начин подхождат и по време на работа..
« Последна редакция: Jun 19, 2018, 16:09 от remotexx »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #8 -: Jun 19, 2018, 15:58 »
//offtopic
Цитат
Тая длъжност я наричам „чистачка-параджия“
има и вариации...."охранител-параджия"

за параджия съм чувал че се иска кетап и то сериозен, щото работи с котел под налягане :o

виж "параджия-чистачка" по може......Ама докато мете да не вземе да се заплесне и да му гръмне котела.
« Последна редакция: Jun 19, 2018, 16:09 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #9 -: Jun 19, 2018, 16:19 »
Сигурно заплатата ще е някаква голяма, направо не е за казване деа.
« Последна редакция: Jun 19, 2018, 16:44 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #10 -: Jun 19, 2018, 16:39 »
//offtopic
Цитат
Тая длъжност я наричам „чистачка-параджия“
има и вариации...."охранител-параджия"

за параджия съм чувал че се иска кетап и то сериозен, щото работи с котел под налягане :o

виж "параджия-чистачка" по може......Ама докато мете да не вземе да се заплесне и да му гръмне котела.

Приемам параджията като по-висш да е отпред. Иначе кетап наистина има и без него не можеш да се хванеш на държавна работа, а частника отдавна си е купил климатици. Та поради несъвместимостта и различността между двете, я озаглавих така тази длъжност.

Уф, ТРЗ ми е голяма болка, а една от мечтите ми е да направя аутодафе на КТ пред коня. Ама не-е-е-е-ема.

Все пак това за дистанционната работа, наистина беше така до едно време, после го вкараха тоя чалъм и го има. Проблема е, че дистанционно, че и с твое оборудване е почти същото като граждански договор. Но все пак склониха заради модерните времена.

Но работодателите не склоняват. От една страна ТРЗ-тата хич не им се занимава. От друга страна, тукашния работодател се разглежда себе си като някакъв надзирател с камшик. Всички трябва да са му пред погледа в един бункер, свити и изцъклени в монитора, иначе не работят. Мили, родни картинки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #11 -: Jun 19, 2018, 17:56 »
Може идеята да е друга - написал е 10 неща, но повечето кандидати ще умеят 1-2 и ще каже "е ти покриваш малко от нуждите ни и ей ти едни 4-5 стотака за това".
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #12 -: Jun 19, 2018, 18:01 »
Стига бре! Аз с моята професия, чиято производителност е близка до нула (по-точно си е чиста загуба) и живея в най-бедния край на родината, пак изкарвам повече. За тия пари, по-добре да не работиш и да си седиш вкъщи. Или в най-крайния случай да работиш на черно. Но законно просто не си заслужава.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #13 -: Jun 19, 2018, 20:26 »
и като споменахме ТРЗ, ми стана интересно, понеже някой фирми вече искат а някои даже и плащат в биткоини, как се осчетоводява това?  а в долари? особено когато
- разлика в курса е голяма - купени на 100 / 1 бтк а изразходвани на 1000/1 бтк
- ами ако бтк са изкопани, ама не ги обръщаш в хартиени ами направо с тях плащаш.... то иначе предполагам е като с изкопаното злато, ама него щеш не щеш все трабва да го обърнеш в пари и ще се осчетоводи

питам от чисто любопитство, а и щото... и отсам голямата вода не ми дават да плащам с BTC, и не за друго ами щото... няма как се се осчетоводят (хеле па ако са изкопани/изпрани - хептен) и като дойдел одита..
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Търся Linux системен администратор
« Отговор #14 -: Jun 19, 2018, 21:43 »
   Аз,понеже съм си тарикат,ще опитам да отгатна:
   В началото 2к (в лева де),после като понапредне: м/у 3к и 4к .
Активен