Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 53   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 61795 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #660 -: Feb 25, 2024, 22:51 »
Няма по-български цар от Атила (всъщност дядо му). Той е основател на рода Дуло, жив и до днес, вярно в Италия.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #661 -: Feb 26, 2024, 01:08 »
Какво се правите на ударени, като че ли е знаете де е гробът на Кубрат. А едно време дори и тези дето разправяха че бил съборен и невъзстановен паметникът му, знаеха, де е Мала Першчепина.. е верно руснаците му изнесоха ,златото отвъд Урал и не искат да го върнат, а Гео таговете и датите по снимките на местни и туристи показват че паметникът е възстановен още на първата седмица след поругаването, но това наш'те мисирки пропуснаха да го съобщят
« Последна редакция: Feb 26, 2024, 01:12 от remotexx »
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #662 -: Feb 26, 2024, 07:56 »
Какво се правите на ударени, като че ли е знаете де е гробът на Кубрат. А едно време дори и тези дето разправяха че бил съборен и невъзстановен паметникът му, знаеха, де е Мала Першчепина.. е верно руснаците му изнесоха ,златото отвъд Урал и не искат да го върнат, а Гео таговете и датите по снимките на местни и туристи показват че паметникът е възстановен още на първата седмица след поругаването, но това наш'те мисирки пропуснаха да го съобщят

И къде е бил погребан Кубрат?

@go_fire

Не ставай и ти като украинците и македонците, моля.

Има една хипотеза, че по тези места (абстрахирай се от сегашните географски граници) е възникнала развита цивилизация някъде преди около 5000 години преди новата ера. Свидетелство за нея е варненското златно съкровище, аналог на което аз не знам да има открито досега.

По някое време след 2-3000 години, с разрастването на населението в тази цивилизация, те тръгват да се разселват, основно на изток, по пътя на коприната. Надявам се да знаеш откъде е минавал този път. При разселването стигат до района около Хиндукуш и остават там за следващите 1500 години.

При поредната демографска експлозия, те пак тръгват да се разселват, но този път на запад и не по пътя на коприната, а минават на север  от Каспийско и Черно море. Това разселване аз съм ги учил като „голямото преселение на народите“ по времето на социализма.

Та тази хипотеза обяснява много добре според мен и защо мислят, че сме индоевропейци, защо имаме връзки с древните перси, с хуните и с останалите „варварски“ според западната историография племена.

Тя обяснява и твърдението, че всъщност Аспарух се връща по родните си места, ако приемем за възможно оцеляването на исторически сведения за такъв дълъг период от време при онези условия на живот. За това става и толкова лесно синтеза между прабългарите на Аспарух, славянските племена, заселили се наоколо и останалите наследници на траките и образуването на „първата“ (според нас) българска държава по тези земи.

Вярно е, че съм чувал от археолози и историци твърдението, че в първите векове след новата ера, земите на Балканския полуостров са били обезлюдени, което не позволява да се направи връзка между траките и славяните, дошли тук.

За това тези неща за мен стоят в графата „недоказани“ и в двете посоки. Просто историята, а донякъде и археологията се градят на хипотези и имат конюнктурен донякъде характер.

Годините ги давам по спомен, така че не претендирам за абсолютна точност, по-скоро ги давам за илюстрация на хипотезата.

Толкова от мен по тази тема.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #663 -: Feb 27, 2024, 00:00 »
 :D

Чета коментарите в Dir-а към някаква новина, че сме щели да имаме космическа програма до края на годината

И един от веселите коментари беше, едно въпросче, каква ще да тази програма. Чушкопек с реактивен двигател?

И се сетих за българското ChatGPT и посетих сайта. Имат и генератор на картинки.
Описах, че искам чушкопек с реактивен двигател, по средата на полета му към космоса.
Генерираната картинка беше нещо неразбираемо. Така и не разбрах, какво гледам.
Написах след това "чушкопек". Картинката беше три жълтеникави, приличащи на венчални, халки.

 ;D
Пълна трагедия.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #664 -: Feb 27, 2024, 09:41 »
То само да има програми и пари, управляващите всичко ще намислят.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #665 -: Feb 27, 2024, 16:00 »
аз си играя с генератора на картинки на Бинг. Правя си разни неща на тема Fallout. Като цяло съм много впечатлен.
Активен

lunarvalleys

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #666 -: Feb 27, 2024, 16:40 »
ей ви пример...

Активен

lunarvalleys

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #667 -: Feb 27, 2024, 16:41 »
Хараби е.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #668 -: Feb 27, 2024, 17:15 »
Ама, какво им става на тези хора!

Без Javascript нищо не работи и не се отваря.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #669 -: Feb 27, 2024, 17:49 »
Описах, че искам чушкопек с реактивен двигател, по средата на полета му към космоса.



huehuehue
Активен

lunarvalleys

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #670 -: Feb 27, 2024, 17:50 »


 ;D ;D ;D ;D ;D
Активен

lunarvalleys

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #671 -: Feb 27, 2024, 18:10 »
Това българския чатГПТ ли е:)
Четох преди време коментар в някакъв форум, че първото изречение на bgGPT щяло да бъде "Тук не е информация!"  ;D

П.П. kuunlaaksot, как ти се чете ника? Нещо на финландски ми бие?
« Последна редакция: Feb 27, 2024, 18:11 от Nik123 »
Активен

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #672 -: Feb 27, 2024, 18:19 »
това си е Бинг АИ
Активен

lunarvalleys

kuunlaaksot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 127
  • Distribution: CRUX
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #673 -: Feb 27, 2024, 18:22 »
за ника, чете се както се пише. Съвсем парилно си се сетил за езика. Едно време се подвизавах тука лато lunarvalleys, преди да ми избият чевиите. Е, това значи същото
Активен

lunarvalleys

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #674 -: Feb 27, 2024, 19:04 »
Разбрах, един вид "прераждане" в същия смисъл, но чрез друго езиково средство.
Активен
Страници: 1 ... 43 44 [45] 46 47 ... 53   Нагоре
« назад напред »