Страници: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 76   Надолу

Автор Тема: Още извънтемие  (Прочетена 50279 пъти)

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #885 -: Mar 02, 2024, 07:22 »
Или един дърт самосвал Камаз само докато потегли от строежа и докато отиде да разтовари, замърсява колкото една наша лека кола за цяла година.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #886 -: Mar 02, 2024, 20:45 »
Джугалите горят гуми и дрехи втора употреба в печките, но старите коли им били проблема за чистотата на въздуха в София  ;D Че и щели да си разширяват зоната. Сигурно се надяват всички софиянци да си купят електрички.

А дано, но надали.

Септември не горят никакви печки.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3128
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #887 -: Mar 02, 2024, 20:56 »
Файър, не ползвай такива извратени цветове и размер шрифт, моля :)
Аз съм живял в София, вярно, не много- около 2 години, но съм свидетел от категорията "очевидец" как в махалата с административен адрес "ул. "Градините" № 3 (това е един трансформатор на Енергото, с огромно гето, развивало се с годините около него) в кв. "Орландовци" си горяха печките през септември, при по-хладни вечери. Че даже и за шоуто, или някоя кирия, по полянките и купчини с кабели съм виждал да горят.
Старите коли са последната дупка на кавала по отношение на замърсяването. Ама нали педалите от кой да е общински съвет искат да събират парички, та да ги разпределят чрез обществени поръчки на своите фирми, ето го разковничето- глоби, забрани и т.н. за старите коли няма да подобрят въздуха, нито пък сини, пембени и лайнени зони, но виж пък ти, носят пари, които трябва после да се разпределят.. От джугалята няма как да събират глоби, ни за пушеците, ни за каквото и да било (повечето от тях официално нито имат собственост, нито получават заплата), от топлофикацията не върви- те някъде си плащат, ама виж, от средностатистическия работещ българин със собствен автомобил може.

П.П. И проблема според мен, не е че се ползват печки за отопление. А какво се гори в тях.

https://www.dnes.bg/sofia/2017/11/20/vyv-fakulteta-se-greiat-s-drehi-vtora-ryka-kubikyt-30-lv.359767

Има достатъчно инфо по този въпрос. А ако някой си мисли, че от 2017 година (статията в линка) до настоящата 2024 нещата са се променили, бърка.
Не твърдя, че само горенето на боклуци в печки създава проблем с чистотата на въздуха в София (и въобще в големите градове)- горното го давам само за илюстрация, че не автомобилите са главния виновник за този проблем. Но е по-лесно да гърбим средностатистическия гражданин с абсурдни забрани (и, разбира се, парички от глоби за неминуемото нарушаване на абсурдните забрани- каквато е и същината на всякакви подобни "еко", "зелени" и прочие лицемерни инициативи, според мен).

Хайде приятна вечер!
« Последна редакция: Mar 02, 2024, 21:26 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #888 -: Mar 02, 2024, 22:01 »
Файър, не ползвай такива извратени цветове и размер шрифт, моля :)

Написах го горе-долу с надеждата да не го прочетеш, защото знаех, че няма да се съгласиш.

Между другото, ако тръгнеш да ме цитираш, ти излиза нормален шрифт. Или ако го копнеш и сложиш, пак става.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #889 -: Mar 03, 2024, 09:13 »
А от догодина...
https://twitter.com/elenaultras/status/1738998341944356891/photo/1
монетата в питката ще бъде българско евро
хо-хо-хо
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #890 -: Mar 03, 2024, 11:40 »
   Доколкото знам,датата 1.1.2025 за влизане в еврозоната никак не е сигурна...
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #891 -: Mar 03, 2024, 12:03 »
Демек в баницата с късмети ще има един ХОЙ..............
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3873
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #892 -: Mar 03, 2024, 12:36 »
Демек в баницата с късмети ще има един ХОЙ..............

 ;D ;D ;D

Объркал си средната буква ...
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #893 -: Mar 03, 2024, 19:46 »
Но пак  всички ще се бият на кой да му се падне  ;D
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #894 -: Mar 03, 2024, 21:04 »
Нещо съм се повредил.
Пия три-четтири малки или средно големи и изведнъж спира да ми се пие. Като че са ми дръпнали шалтера и повече и  капка не ми се лизва. От раз. И седя на масата като пън, останалте около мен пият, дори мезят, аз и това не мога, че се издух от какво ли не. Ни хапвам, нито пия, глътвам водичка от време на време и май ги притеснявам с всичко това. Гледат ме странно  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3244
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #895 -: Mar 03, 2024, 21:21 »
Нищо, тъкмо ще си подготвен за 8 март когато ще (им) изненадаш булките  :P като най подготвен...така де трезвен
То на тях не че им пука особено /точно кой/, важното е да им свършиш работа. Като единствената разлика е че там не можеш да я оставиш ...започната и.. недовършена.

Пък после, както казваше старшиката в казармата:
Който спал - спал
...обик. след края филма, но имаше и непочтени, първо пускаха лампите, после разглеждаха внимателно (за докладната явно) и едва тогава обявяваха  :o
« Последна редакция: Mar 03, 2024, 21:23 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Още извънтемие
« Отговор #896 -: Mar 03, 2024, 21:27 »
Нещо съм се повредил.
Пия три-четтири малки или средно големи и изведнъж спира да ми се пие. Като че са ми дръпнали шалтера и повече и  капка не ми се лизва. От раз. И седя на масата като пън, останалте около мен пият, дори мезят, аз и това не мога, че се издух от какво ли не. Ни хапвам, нито пия, глътвам водичка от време на време и май ги притеснявам с всичко това. Гледат ме странно  :D


А ве да не те плаша, ама ми мирише на болест. Няма да е зле поне една, кръвна картина да си пуснеш за твое успокоение. Личния ще ти даде направление, иначе е петдесетина леви на вятъра.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #897 -: Mar 03, 2024, 21:28 »
Но пак  всички ще се бият на кой да му се падне  ;D

Ти така ли правиш ::)
Активен

the lamer's team honourable member

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #898 -: Mar 03, 2024, 21:30 »
Нещо съм се повредил.

Пия три-четтири малки или средно големи и изведнъж спира да ми се пие. Като че са ми дръпнали шалтера и повече и  капка не ми се лизва. От раз. И седя на масата като пън, останалте около мен пият, дори мезят, аз и това не мога, че се издух от какво ли не. Ни хапвам, нито пия, глътвам водичка от време на време и май ги притеснявам с всичко това. Гледат ме странно  :D

Нищо ти няма, не го слушай обсебения, той малко като гладната кокошка го раздава.
Активен

the lamer's team honourable member

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: Още извънтемие
« Отговор #899 -: Mar 04, 2024, 12:50 »
Гога, защо не мога да видя нещо във форума с Tor браузъра?
Трябваше друг да пускам.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 58 59 [60] 61 62 ... 76   Нагоре
« назад напред »