Автор Тема: Губя интернет връзка.  (Прочетена 4808 пъти)

chaushev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Губя интернет връзка.
« Отговор #15 -: Apr 18, 2011, 14:04 »
Здравейте отново. Пиша какво съм правил, какво е станало и кое не:

В общежитието имам и жичен интернет и безжичен който идва от един и същ доставчик, просто комшията отсеща си има рутер, а понякога на мен кабела ми идва къс и се свързвам към него.
Под Уиндоус интернет имам винаги, и с двата вида ДНС адреса, а под Линукс имам само безжичен.

-Свързам кабела, правя настройките както сте казали, избирам или да въведа само днс-ите ръчно или всички адреси( взети от скрииншота от уиндоус който съм постнал горе) Мрежата започва да зарежда като след минута ми пише, че е дискънектед и все едно не засича кабела. В момента който избера безжична връзка (тази на комшията ми която е от същия доставчик се свързвам без проблем, даже в момента ви пиша от нея.
Пробвах всичко споменато, рестартирах след като създавах нова връзка, слагаг ИП-тата от безжичната връзка в жичните настройки ..пробвах пробвах - не става.

Интересно - веднага след инсталацията на убунту интернет през кабела имах! Проблема беше, че прекъсва след определено време и се връща само след рестарт..или изобщо не се връщаше. След ъпдейта ( apt-get update , apt-get upgrade) изобщо нямам жичен. Това ме кара да си мисля, че драйвера може да е виновен.

Какво мога да направя от тук нататък?
Давам ви lspci..ако ви трябва някаква друга информация веднага давам. Благодаря пак на всички който помагат.
Цитат
00:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor DRAM Controller (rev 12)
00:01.0 PCI bridge: Intel Corporation Core Processor PCI Express x16 Root Port (rev 12)
00:16.0 Communication controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset HECI Controller (rev 06)
00:1a.0 USB Controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 05)
00:1b.0 Audio device: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset High Definition Audio (rev 05)
00:1c.0 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 1 (rev 05)
00:1c.1 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 2 (rev 05)
00:1c.2 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 3 (rev 05)
00:1c.4 PCI bridge: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset PCI Express Root Port 5 (rev 05)
00:1d.0 USB Controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset USB2 Enhanced Host Controller (rev 05)
00:1e.0 PCI bridge: Intel Corporation 82801 Mobile PCI Bridge (rev a5)
00:1f.0 ISA bridge: Intel Corporation Mobile 5 Series Chipset LPC Interface Controller (rev 05)
00:1f.2 SATA controller: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset 4 port SATA AHCI Controller (rev 05)
00:1f.3 SMBus: Intel Corporation 5 Series/3400 Series Chipset SMBus Controller (rev 05)
01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation GT218 [GeForce 310M] (rev a2)
01:00.1 Audio device: nVidia Corporation High Definition Audio Controller (rev a1)
06:00.0 Network controller: Broadcom Corporation BCM4313 802.11b/g LP-PHY (rev 01)
07:00.0 Ethernet controller: Realtek Semiconductor Co., Ltd. RTL8101E/RTL8102E PCI Express Fast Ethernet controller (rev 02)
ff:00.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture Generic Non-core Registers (rev 02)
ff:00.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QuickPath Architecture System Address Decoder (rev 02)
ff:02.0 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Link 0 (rev 02)
ff:02.1 Host bridge: Intel Corporation Core Processor QPI Physical 0 (rev 02)
ff:02.2 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 02)
ff:02.3 Host bridge: Intel Corporation Core Processor Reserved (rev 02)
Активен

chaushev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
Re: Губя интернет връзка.
« Отговор #16 -: Apr 18, 2011, 14:07 »
Ето и screenshot на безжичната връзка която използвам без проблеми.

пробвах и с тези настройки - тръгва да се свръзва и след минута ми казва disconected ...

Потърсих в гуугъл следното "Ubuntu RTL8101E/RTL8102E" ..изглежда и други имат проблем със съпорта на тази карта. Чета, но не разбирам какво казват поради чисто технически причини. :(
« Последна редакция: Apr 18, 2011, 14:15 от chaushev »
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Губя интернет връзка.
« Отговор #17 -: Apr 19, 2011, 09:23 »
Остави всичко на автоматично, ако ти тръгне нета го ползвай, когато спре, напиши в терминала командата
Код:
dmesg
Ще ти отговори с мнооого редове, покажи тук последните десетина. Също може да пробваш ако не иска да ти работи нета, в терминал да напишеш
Код:
sudo dhclient
и да покажеш какво ти отговаря (командата би трябвало да поиска и адрес, маска и т. н. от сървъра. Има вероятност да ти проработи интернета или поне да даде някаква грешка, която може да даде информация за причинителя на проблема.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast