Автор Тема: Въпрос за видео плеър или ведо редактор  (Прочетена 870 пъти)

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Трябва ми видео плеър или видео редактор, който да може да показва кадрите един по един. Причината е, че имам един филм .avi в който определено има няколко скрити кадъра, но не мога да ги хвана с обикновената пауза. Пробвах MPlayer, Totem, GTV, Xine, Kino но те нямат такава функция.

Системата е Debian Unstable.
Активен

  • Гост
Въпрос за видео плеър или ведо редактор
« Отговор #1 -: May 01, 2004, 21:06 »
копираш файла в някоя директория дето да е само той, че да не ти се изсере на системата.
mplayer име на файла -vo png
и ти прави целия филм на кадри във формат .png (хич няма да са малко, бъди сигурен)
после как ще си намериш тоз който ти трябва вече си е твоя работа.
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Въпрос за видео плеър или ведо редактор
« Отговор #2 -: May 01, 2004, 23:39 »
И така става, но е като да си нарежеш хляб с теслата. Първия кадър го хванах, но той беше в началото на филма, а втория е точно накрая малко преди надписите, така че няма да стане. Освен ако мога да му кажа да свири от време аа.бб до време хх.уу, но в man-а нищо не видях по въпроса.
Все пак трябва да има плеър който да може да пуска кадри един по един! Може и видеоредактор, като kino само, че да отваря .avi-та.
Активен

Demi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
    • Профил
Въпрос за видео плеър или ведо редактор
« Отговор #3 -: May 02, 2004, 15:37 »
Поинтересувай се за Cinellera.
Активен

mikis

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 746
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Въпрос за видео плеър или ведо редактор
« Отговор #4 -: May 04, 2004, 22:51 »
Значи:
проблемът го реших с mplayer и по-точно със следната команда

mplayer fight_club.avi -vo jpeg -ao null -ss <време>

като -vo jpeg прави кадрите в jpg формат, което е хем по-бързо, хем спестява време. Може и .png, но задължително трябва да му се окаже компресия иначе твърдия диск ще свърши много бързо.
-ao null спира звука понеже при тази манипулация не е нужен.
-ss <време> е вълшебната опция която не видях в началото. Тази опция задава от къде да почне да се свири файлът.

И нещеш ли се получи много интересен резултат!!! Филмът е "Боен клуб" и вътре наистина има скрити кадри. Аз успях да хвана на две места, първият в началото на филма и вторият съвсем накрая, точно преди надписите.
И докато първият скрит кадър не е нещо особено, то вторият направо ме хвърли в тъча! Даже не съм сигурен дали го има в официалния филм и дали не е добавен впоследствие от някой зевзек!?! Но фактът си е факт и скрити кадри има.
Вижте тук за първия архив с първия скрит кадър и най-интересното тук за втория архив със втория скрит кадър!!!

Обърнете внимание на втория скрит кадър и кажете как ви се струва, дали го има в официалния филм или е добавен допълнително от някой с кофти чувство за хумор?
Активен