Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191506 пъти)

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1155 -: Jan 04, 2021, 12:46 »
   Ето бе:

https://www.whitehouse.gov/about-the-white-house/presidents/james-garfield/

   Между другото войната във Виетнам ескалира при Линдън Джонсън.
Според някои източници Кенеди се е опитвал да я спре по някое време...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1156 -: Jan 04, 2021, 13:12 »
Изглежда е бил почтен. Сигурно затова са го свитнали
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1157 -: Jan 05, 2021, 09:24 »
Изглежда е бил почтен. Сигурно затова са го свитнали

Вчера Спеца като каза, тръгнах да чета, кой е този. Като разбрах, се почуствах кофти. Голяма гротеска е да кръстиш дебел, мързелив котак на този човек. Представи си да го бяха кръстили Каравелов. Ти нямаше ли да си „леко“ засегнат?

=*=

Както казах, вчера се занимавах с това да разбера, кой е Гарфийлд. Но не се ограничих само с това. Рових из Википедия и прочетох доста (основно от българоезичната, но където ми липсваха данни и от англоезичната, между двете имаше някои разминавания) за първите двадесет и няколко американски президенти, за революцията, за колонизациолизма, най-много за гражданската война, опрях малко в ПСВ и великата депресия. И така до към един посред нощ.

Оказа се, че е грешно всичко, което знаех за Линкълн, освен, че има автомобил на негово име и, че изглежда странно. Май съм го бъркал през цялото време с Томас Джеферсън. Между двамата има, няма сто години разлика.

Обаче не третирам вчерашния си ден като загубен. Работата е там, че за европейците, а предполагам и за останалия свят, много неща в американците са ни странни. Ами открих много отговори в доста беглия поглед на съвсем кратката им, но безкрайно наситена история. Сега ми е една идея по-ясно защо са някои неща в днешния американец и политическите му представители, които са сякаш от друг народ.

Сред интересните факти намерих и един доста показателен. САЩ реално няма столица. Град с името Вашингтон не съществува и това е доста отдавна. Столицата на САЩ е окръг. Не, не е град намиращ се в окръг, за да не е част от нито един щат, както са ни учили. Самата столица е окръг, в който няма град (преди това е имало четири, после три, накрая нула). Това на практика е противоконституционно, но на тях не им пука. И цялата столица се намира в рамките на един щат, което пак не е по конституция. Отначало е имала земи от два щата. И изглежда е кръстена Вашингтон, докато е бил жив. Той умира 79-та, а столицата е кръстена 70-та.

Потърсих и информация имали са някога министър-председател. Не намерих. Този въпрос ме заинтересува още като дете. Тогава бях гледал съвсем ранен филм (някъде от преди тридесетте години), в който имаше такъв персонаж. Вчера се сетих за това, но не попаднах на такива данни.

Много ми хареса конгреса. По принцип съм против двукамерен парламент, но точно сената е направен по моите виждания. В него има по двама представители от всеки щат. САЩ има 50 щата, членовете са точно сто. Така например малък щат като Върмонт (известен зимен курорт) има точно същото представителство, каквото има и Нови Йорк. Това определено помага за чувството за общност. Така нямат поговорка „Бог високо, цар далече“, ония в София нещо си решават.

Вчерашния ден, вечер и нощ ги имам за ползотворни. Разбрах доста неща, посмях се, поплаках, е не буквално. А и този Гарфийлд е бил наистина забележителна личност.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1158 -: Jan 07, 2021, 21:02 »
   Хамериканците нещо се осраха ...
Започнаха бунтове,нахлуха в Конгреса (!), започнаха да безчинстват.
Някакъв се изпикал съвсем близо до кабинета на Нанси Пелоси  ;D
Толкова ли нямат охрана ?!?

Ебаси,даже в България в началото на 1997 г. не успяха да проникнат в парламента.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1159 -: Jan 08, 2021, 00:48 »
ФБР събира данни за хората, щурмували Капитолия във Вашингтон
https://www.vesti.bg/sviat/fbr-sybira-danni-za-horata-shturmuvali-kapitoliia-vyv-vashington-6119860
Някои хора ще получат "честитки"

Отстраниха полицая, застрелял жена в Конгреса на САЩ
https://www.vesti.bg/sviat/otstraniha-policaia-zastrelial-zhena-v-kongresa-na-sasht-6119862
Явно конгреса не се пази на всяка цена, въпрос на приоритети.

А и Оранго не става за нищо:
Първа оставка в кабинета на Тръмп след безредиците:
https://www.24chasa.bg/novini/article/9388434
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1160 -: Jan 08, 2021, 06:43 »
Млади са още и нямат натрупан опит (как да се справят с безредици)
Друго си е ККП ...която между другото скоро наближава 100 г.
https://frognews.bg/novini/kitai-obiavi-palna-boina-gotovnost-voina-vednaga.html
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1161 -: Jan 08, 2021, 07:48 »
https://segabg.com/category-culture/semeystvo-simpsun-predreche-shturma-na-kapitoliya

Само една забележка, има голяма разлика в това дали ще "предречеш/предскажеш" природно събитие или социално такова  8)
Във втория случай има не малка вероятност просто да знаеш какво се организира зад сцената  ::)

Пък и скоро ще се разбере дали ще се сбъдне и това за 20-21 януари  >:D

PS: вижте и информацията от линка в предния пост, като че ли има някаква "голяма случайност" в тези почти едновременни събития  :o
« Последна редакция: Jan 08, 2021, 08:07 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1162 -: Jan 08, 2021, 08:10 »
Тъй и тъй сме още на предсказания и преразказ по линка (горния) - да се включа дистанционно и аз, а  8) Значи...

Чекаме Европа да пусне за  продажба Гърция в eBay заради дългове, че да си я купим за неколко (у)бити пари... Че вече гонят 30-40К у зелено. После иде ред на Македония и спорът е решен. Черноморието го оставяме на пидо..рашките на доизживяване а поморийската гроздова я заместваме с македонска парцуца  ;D

Ха наздраве!
 [_]3 [_]3 [_]3

П.П. Язък за ракията...
Дори и родните ни роми бягат от нас. Някои се връщат само когато свърши ракията „оттатък“. Но и те започнаха да харесват малцово уиски от района на Лох Нес в Северна Шотландия, а не шльокавицата от селските казани.
Мдааа..
след 30 години ромите в България, по-известни във Франция като цигани, ще надхвърлят един милион (те и сега май са го надхвърлили).
« Последна редакция: Jan 08, 2021, 08:48 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1163 -: Jan 08, 2021, 08:40 »
Remo, какво направи човек? Имаме връзки за четене цял ден.

Само набързо относно Симсън (и Футурама). Това е много тъпо дето непрестанно ги изкарват пророци. Това е същото като пророчествата на НЕ!Новините. Те просто правят най-големите идиотщини, които се сетят. Нямат вина, че света се е побъркал и се случват даже по-големи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1164 -: Jan 08, 2021, 08:52 »
Гога моите 'връзки' не са баш по тия теми дето ги бистриш по-горе, а най-вече за ракия, мангали, ракия и пак за ракията
...и Ч.Н.Г. на всички

Много важно било кой ще ти влезне първи в къщата , и да дебнеш да не е некой мангал  :o
т.е. да не те издебне, че цяла година после ще ти върви все на мангали  ???
« Последна редакция: Jan 08, 2021, 08:55 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1165 -: Jan 08, 2021, 11:04 »
Може да е някаква рядкост, но аз проблеми с цигани не съм имал. Имал съм и съседи (и в момента имам), не са ми правили беля. Те са хора като нас. И като цяло ги съжалявам, защото са в непривилегировано положение, каквото и да си фантазират много хора, които и ден не биха живели техния живот.

Сега като си помисля тази година още никой не е влизал вкъщи. Даже водарката не е идвала. От месеци не се е вясвала. Миналия месец сложи някакъв списък на входа и всеки да си засичал, и пишел сам. Отделен въпрос е, че това е покана за измама. Бяха го направили не повече от 4-5 апартамента от 18 в моя вход (входа ми е само шест етажа). И не е моя работа да го правя. Аз нито знам, нито искам да знам, как се чете водомер. Не съм задължен да знам, как да боравя и с пистолет на бензиноколонка, и не го правя. Тия хора затова са там. Да си измислят някакви кубици или няма да им платя. А, като ги е страх от заразяване, просто да напуснат. Няма да се уча да чета водомери. Те искат да им плащам, а не аз на тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

stealth01

  • Гост
Re: Започна се...
« Отговор #1166 -: Jan 08, 2021, 18:02 »
Хммм... почуствах се стар като осъзнах, че помня времето, когато сами си наливахме по бензиностанциите. Освен да се изцапаш други сложни технологични процеси не се случват.
А за четенето на водомер се захилих :) Аз от утре смятам да спра да познавам часовникът, докато не вземат да ми плащат. Ама-ха! Ама дали няма да ме излъжат със заплащането като не знам колко време съм работил? Много философско петъчно стана...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #1167 -: Jan 08, 2021, 18:17 »
Часовника е просто устройство с две стрелки. Не си бил в първи клас, когато са ти казали, как работи. Водомера има пет. Часовника е лично, информационно устройство и въпрос на избор. Водомера е принудително поставен уред и под угроза за държавно насилие допускаш чужди хора в уж неприкосновената си собственост, за да ти искат пари, не за да ти дават.

Макар да се мисля за млад (40+), аз също помня това време. То не е за хвалене. По онова време мъжете си мислеха, че разбират от всичко и всичко трябва да правят сами. Наскоро се сещах в тази тема за Бенджамин Франклин и Томас Джефърсън. Ами българския мъж е много далеч от тази енциклопедичност. Да не стигам чак до Леонардо.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1168 -: Jan 12, 2021, 02:56 »
Защо повечето хора още не могат да осъзнаят, че срещу тях се води почти открита война. Защото за повечето войната е стомана, огън, куршуми и смърт. При война, можеш да загубиш живота си. Тепърва ще се научим, че да загубим нещо "по-малко" от това, може да се окаже по-лошо.

https://www.youtube.com/watch?v=MNIxatQ0fKU
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #1169 -: Jan 12, 2021, 11:44 »
   А какво стана с откраднатият лаптоп на Нанси Пелоси ?
Поверителна информация е оставена без надзор.
Ебаси държавата,ебаси чудото !
Аз лично не вярвам тази залюхава кифла да знае какво е криптиране ...
Активен