Автор Тема: Ltsp  (Прочетена 1594 пъти)

hrabyr

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Ltsp
« -: Oct 11, 2006, 22:44 »
Здравейте имам едно въпросче към занимавалите се с ltsp. Може ли да ми кажете каква периферия сте подкарвали от потребителската страна (терминала), а не от сървъра? Благодаря предварително за информацията!
Активен

alabal

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2173
  • cat /earth/europe/bg/sofia | grep Nacamura
    • Профил
Ltsp
« Отговор #1 -: Oct 12, 2006, 00:43 »
Засега съм тествал само два вида usb устройства - usb мишка и usb камера. Работят и то най-вече благодареие на HOTPLUG.
Не съм тествал все още флопи и cd, просто защото съвсем скоро открих, че не са въведени правилните модули за дъното и за ide, та те трябва да бъдат описани в lts.conf. Поради това доста дълго си мислех, че аз не правя нещо както трябва. (В тази връзка е полезно в lts.conf да имаш ред SCREEN_02 = shell - на втора конзола можеш да контролираш директно тънкия клиент.)
Когато ми остане време ще изтествам вече откритите си устройства. В документацията за local devices предлагат използването на smb.

P.S.: Да добавя, че варианта на ltsp, който използвам е силно модифициран - host OS - Gentoo, ltsp е във вариант на MueKow отново Gentoo и собствено ядро 2.6.17-gentoo-r8 компилирано с помощта на ltsp_kernel_kit. MueKow е още в идеен вариант, метода за инсталация не гарантира успешна работа и се различава доста от начина описан във wiki-то на ltsp, но всъщност предлага почти неограничени възможности, ако се получи стабилна инсталация.
Usb камерата беше тествана с camorama, изпълнена на тънкия клиент с ssh от хоста и Forward на X11 към клиента.



Активен

It makes you awful glad that you were born a man.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
LTSP
Хардуерни и софтуерни проблеми
kip 1 1650 Последна публикация Oct 25, 2005, 12:28
от kip
Проблеми с ltsp 4.2
Настройка на хардуер
metal 1 2138 Последна публикация Jul 10, 2006, 23:16
от
Ltsp в  Убунту
Предложения за български проект
ivo1204 4 2827 Последна публикация Mar 28, 2008, 21:16
от ivo1204
Multicast в ltsp?
Предложения за български проект
ivo1204 6 3320 Последна публикация May 21, 2008, 21:20
от ivo1204
Търси се човек разбиращ от ltsp
Търсене
Radev 6 3091 Последна публикация Jul 12, 2008, 17:07
от Radev