Автор Тема: Открити грешчици  (Прочетена 25993 пъти)

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Открити грешчици
« -: Oct 29, 2008, 01:47 »
Здравейте всички.

Ако не сте забелязали вече търкаляме новият софтуер (да ни е жив и здрав).

Темата се отваря за доклади за грешки, забравена функционалност, мазаници и други подобни. Моля ви придържайте се към духът на темата. Знам че има още работа но ... няма как едно по едно.
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

gotha

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 551
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #1 -: Oct 29, 2008, 03:46 »
//off
Поздравления!
За момента всичко изглежда ок.
Активен

blurmind

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #2 -: Oct 29, 2008, 09:57 »
(1) Не се ползва потребителската сесия при отваряне на линк от главната страница на сайта:

стъпки за възпроизвеждане:

1. отваряме http://www.linux-bg.org/forum/index.php
2. влизаме с потребителското си име и парола от линка "Вход" (http://www.linux-bg.org/forum/index.php?action=login) или от формата в горния десен ъгъл
3. отваряме http://linux-bg.org/ и оттам избираме някой линк от секцията "Форум"

резултат:

налага се да влизаме отново във форума

очакван резултат:

да се изпозва вече създадената сесия от стъпка 2 и да не се налага повторно въвеждане на потребителско име и парола



(2) Проблем с оразмеряване на полето за ново мнение:

стъпки за възпроизвеждане:

1. влизаме във форума с потребителско име и парола
2. избираме дадена тема
3. кликаме на линка "отговор"
4. с мишката кликаме върху долната част на рамката на полето за въвеждане на отговор с цел да увеличим или намалим размера на полето

резултат:

полето променя размера си, но курсора на мишката остава "хванат" от полето и реално не може да бъде пратен отговор, т.к. полето не може да се активира

очакван резултат:

при повторно кликане по време на оразмеряването да се "освобождава" курсора на мишката и полето да остава с размерите си към момента на повторното кликане

(друг вариант е да се изключи тази функционалност)




Допълнителна информация:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092510 Ubuntu/8.04 (hardy) Firefox/3.0.3

(ако има нужда от още информация - питайте)
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #3 -: Oct 29, 2008, 10:43 »
....
(2) Проблем с оразмеряване на полето за ново мнение:

стъпки за възпроизвеждане:

1. влизаме във форума с потребителско име и парола
2. избираме дадена тема
3. кликаме на линка "отговор"
4. с мишката кликаме върху долната част на рамката на полето за въвеждане на отговор с цел да увеличим или намалим размера на полето

резултат:

полето променя размера си, но курсора на мишката остава "хванат" от полето и реално не може да бъде пратен отговор, т.к. полето не може да се активира

очакван резултат:

при повторно кликане по време на оразмеряването да се "освобождава" курсора на мишката и полето да остава с размерите си към момента на повторното кликане


Същия проблем го има и при мен!
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #4 -: Oct 29, 2008, 10:54 »
Изглежда не всички теми са се прехвърлили коректно. Например в темата за Flash player 10 имаше повече мнения и определено това което го пише като мой пост не съм го писал аз. Също така във въпросният пост има и подпис, а аз нямам такъв в момента.
Активен

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #5 -: Oct 29, 2008, 13:23 »
Незнам дали само при мен се получава таака  ???

Браузър: Firefox-2.0.0.17

1. Селектирам 'Непрочетени публикации' (от линка горе в дясно, кадето се показват съобщенията и новите съобщения)

Резултат: 'Няма непрочетени теми от последното ти посещение. Опитай всички непрочетени теми.'. Същото се получава и когато селектирам 'Непрочетене публикации' за всяка отделна категория от началната страница

2. Селектирам "Нови отговори на моите публикации'

Резултат: показва всичко, което не съм видял, т.е. изглежда да са разместени линковете
Активен

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #6 -: Oct 29, 2008, 14:07 »
Профил -> Профил във форума -> картографски данни
Като се кликне вътре веднъж, после и да искаш да махнеш отбелязаното не се запаметява и си остава някъде в океана забито, където е центъра на графиката.

Също така една правописна грешка.
"Поставете карфицата толкова блозо колкото ви е удобно"


Код:
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; bg-BG; rv:1.8.1.17) Gecko/20080827 Iceweasel/2.0.0.17 (Debian-2.0.0.17-0etch1)
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #7 -: Oct 29, 2008, 14:49 »
Профил -> Профил във форума -> картографски данни
Като се кликне вътре веднъж, после и да искаш да махнеш отбелязаното не се запаметява и си остава някъде в океана забито, където е центъра на графиката.

Също така една правописна грешка.
"Поставете карфицата толкова блозо колкото ви е удобно"


Код:
Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; bg-BG; rv:1.8.1.17) Gecko/20080827 Iceweasel/2.0.0.17 (Debian-2.0.0.17-0etch1)
FIXED. За да се махне pin-a трябва да се цъкне върху него (знам че е тъпо но иначе се ебава бекенда)

Незнам дали само при мен се получава таака  ???

Браузър: Firefox-2.0.0.17

1. Селектирам 'Непрочетени публикации' (от линка горе в дясно, кадето се показват съобщенията и новите съобщения)

Резултат: 'Няма непрочетени теми от последното ти посещение. Опитай всички непрочетени теми.'. Същото се получава и когато селектирам 'Непрочетене публикации' за всяка отделна категория от началната страница

2. Селектирам "Нови отговори на моите публикации'

Резултат: показва всичко, което не съм видял, т.е. изглежда да са разместени линковете

За момента не мога да го reproduce-на но ще си поиграя още около него
(1) Не се ползва потребителската сесия при отваряне на линк от главната страница на сайта:

(2) Проблем с оразмеряване на полето за ново мнение:

Допълнителна информация:

Mozilla/5.0 (X11; U; Linux i686; en-US; rv:1.9.0.3) Gecko/2008092510 Ubuntu/8.04 (hardy) Firefox/3.0.3

(ако има нужда от още информация - питайте)
Работим
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #8 -: Oct 29, 2008, 15:00 »
Изключително изнервящо е, че форума не заема всичкото хоризонтално пространствто, а се центрира посредата. При това изнервящо е на обикновен 1440х900 монитор, като отида на работа на 2800х1900 ще бъде напълно неприемливо.
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

Warstomp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 344
  • Distribution: Debian, Ubuntu
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #9 -: Oct 29, 2008, 15:10 »
Цитат
FIXED. За да се махне pin-a трябва да се цъкне върху него (знам че е тъпо но иначе се ебава бекенда)

Аз го правя, но като натисна бутона "промяна на профила" ми се появява пак.
Активен

Gaara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: E17
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #10 -: Oct 29, 2008, 15:15 »
Също така се нуждае от превод и при изпращане на ЛС, т.е. Send this member a personal message. :)
Активен

Last night, Darth Vader came down from planet Vulcan and told me that if you don't install Debian, he'd melt your brain.

muxozavar

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
  • Distribution: Debian Lenny / Fedora 11 x86_64 / Ubuntu 9.10 / Mac OS X 10.6.n
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Открити грешчици
« Отговор #11 -: Oct 29, 2008, 15:35 »
Незнам дали само при мен се получава таака  ???

Браузър: Firefox-2.0.0.17

1. Селектирам 'Непрочетени публикации' (от линка горе в дясно, кадето се показват съобщенията и новите съобщения)

Резултат: 'Няма непрочетени теми от последното ти посещение. Опитай всички непрочетени теми.'. Същото се получава и когато селектирам 'Непрочетене публикации' за всяка отделна категория от началната страница

2. Селектирам "Нови отговори на моите публикации'

Резултат: показва всичко, което не съм видял, т.е. изглежда да са разместени линковете

За момента не мога да го reproduce-на но ще си поиграя още около него

като си позатрих някой неща и рестартирах браузъра и т.н. всичко си тръгна и аз незнам, защо се получи, както и да е, проблема е бил при мен.  :)
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #12 -: Oct 29, 2008, 18:33 »
Благодаря на екипа. На останалите Честито :). Една малка молба, не е дефект. Може ли да се сложи някъде във форума нещо, чрез което да се отива в главната страница на Linux за българи (http://www.linux-bg.org). Може и сега да има, но не съм го видял. Бутон "Начало" води към главната на форума.

 [_]3
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #13 -: Oct 29, 2008, 18:51 »
Къде ми изчезна така полезния линк към главната страница на Линукс-бг? Горе на форумната страница нали се изписва един път, който показва колко надълбоко си във форума. Преди този път стартираше с линк към главния домейн. Сега главния линк води към главната страница на форумите. Прекъсна се пътя към главния домейн - моля да ми върнете линкчето :)

Иначе честито на всички за новия вид на форума :)
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Открити грешчици
« Отговор #14 -: Oct 29, 2008, 19:17 »
Честито, софтуера определено е много подобрен.
При мен се появи първия проблем на Наркос, други проблеми не съм забелязал.
Активен