Автор Тема: Закони за използването на криптография в България  (Прочетена 826 пъти)

The_Professor

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 21
    • Профил
Здравейте,

Първо искам да се извиня, че това не е точното място на темата ми, но тъй като не намерих по подходяща част на форума, я пускам тук.(Ако някой от модераторите чете това и мисли, че на темата и е другаде мястото, моля да я премести.)

А сега по темата - Има ли някой представа какви са законите в България за използването на криптография/криптографски ключове/криптографски софтуер и т.н.
Причината да се интересувам е, че в документацията на някой програми(mod_ssl, OpenSSL, OpenSSH) има части в които се споменава необходимостта от спазването на законите в Държавата/Региона в който се използва приложението.
Благодаря предварително за всички коментари по темата.

Поздрави!
Активен

nov_chovek

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 536
  • Distribution: Ubuntu 8.10 по принуда
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Единственият закон, доколкото ми е известно, които отчасти регулира криптирания пренос на данни е  Закона за електронния документ и електронния подпис, но ми се струва ,че има и уредба в някой правилник за дейността на Комисията за регулиране на съобщенията. Потърси, навярно ще намериш, каквото те интересува.
Активен

rpetrov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 571
    • Профил
    • WWW
В някой държави (напр. Франция !?) има ограничения за разпространението на криптографски програми. Незнам как е решен въпроса с openssl в такива държави. За България няма такова ограничение.

За съжаление нямам възможност(време) да подкрепя горното с връзки към  документи.
Активен

Agent_SMITH

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3082
  • matrix kernel module
    • Профил
move > Коментар

Изключително интересна тема!  ':ok:'
Активен

-= СПАЗВАЙТЕ ПРАВИЛАТА НА ФОРУМА =-