Автор Тема: Какво няма да можете да правите с нетбука си ако сте с Windows 7  (Прочетена 8137 пъти)

mishot

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 191
  • Distribution: Fedora 16
  • Window Manager: Gnome-Shell
    • Профил
Паднало е ограничението за 3 едновременно стартирани приложения, за сметка на останалите...

http://technews.bg/info.php?id=12798
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
milkonoj НЕ е ясно дали няма механизъм да се ограничат "конкурентни програми". То и сега има такъв- нарича се DRM, просто е необходимо "черния списък" да се увеличи малко.
« Последна редакция: Jun 02, 2009, 13:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Между другото, аз съм сигурен, че доста неща ще се променят докато излезе final release-а. Аз просто се втрещих от информацията. По-добре е така, защото сега Linux наистина може да направи революция и по-голямата част от използваните нетбуци да бъдат с Linux (без значение каква е дистрибуцията), вместо със най-популярната OS.
Активен

/dev/null

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 181
  • Distribution: Ubuntu Current LTS
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Това няма да стане, защото от Майкрософт раздават подкупи, а и овцете може да скочат смело от скалата без овчар.
Хората ще заменят нетбуците с лаптопи за да могат да си сменят фона на работния плот, недей да се плашиш.
« Последна редакция: Jun 02, 2009, 13:43 от /dev/null »
Активен

CPU: AMD Phenom II 1100T Black Edition @ 3,3GHz, Cooler: Cooler Master v10, RAM: Corsair VS2GB1333D3 x4, MB: GA-890XA-UD3, PSU: SS-1250XM, GPU: AMD HD 6850x2 (CrossfireX), Sound card: ASUS Xonar D2X, SSD: Kingston SVP200S37A/60G, HDD: Hitachi HDS721010KLA330 (1TB), HDS723030ALA640 (3TB), WD RED(4TB)

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Цитат
Между другото, аз съм сигурен, че доста неща ще се променят докато излезе final release-а. Аз просто се втрещих от информацията. По-добре е така, защото сега Linux наистина може да направи революция и по-голямата част от използваните нетбуци да бъдат с Linux (без значение каква е дистрибуцията), вместо със най-популярната OS.
Прочете ли коментарите към статията? Повечето приеха за сравнително нормални ограниченията. Някои се бяха ядосали от безумната идея да не може да си смениш тапета, но все пак щял да бъде много евтин, бил за нетбуци, където имало само един потребител и нямало нужда от персонализация и подобни простотии. Просто повечето потребители са овце и годините са ги научили да се примиряват с простотиите на Microsoft. На един колега 2 години не можеше да му се хибернира лаптопа с Виста. Просто при хиберниране забиваше. Мъчеше се и да го оправи и едва на скоро успя. На друг както си му работеше нормално компютъра с XP и една сутрин не искаше да се пусне. Забиваше при стартиране. Мъчи се да го оправи, ама накара го преинсталира. Та повечето потребители просто са свикнали да се примеряват. Така че Windows 7 може да си има каквито си иска ограничения и да е колкото си иска калпав и пак ще се намерят хора да платят примерно 50 долара (ако предположим, че това ще е цената на starter изданието) за нещо, което повечето от ние, които ползваме Линукс, не бихме ползвали даже да ни плащат. Даже сега попаднах на една статия, където автора беше тествал starter версията на Windows 7 от преди да отпадне ограничението за 3 стартирани програми и обясняваше как това не било чак толкова голям проблем и на обикновения потребител така или иначе не му била работата да стартира много програми на веднъж и хубавото било, че поне една и съща програма можело да се отваря колкото си искаш пъти и нямало пробем да имаш ако искаш 16 отворени таба на IE.
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Много се надявам, Intel да изкарат читава версия на Moblin, преди да излезе Windows 7 или поне Ubuntu да оправят бъгавите драйвери за intel видеото, че да имаме перфектен Linux за нетбуци. (Не че UNR върви лошо и сега, ама си ги има проблемите)
Активен

neosofti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 123
  • Distribution: Убунту 10.04 - 64 бита
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Цитат
Даже сега попаднах на една статия, където автора беше тествал starter версията на Windows 7 от преди да отпадне ограничението за 3 стартирани програми и обясняваше как това не било чак толкова голям проблем и на обикновения потребител така или иначе не му била работата да стартира много програми на веднъж и хубавото било, че поне една и съща програма можело да се отваря колкото си искаш пъти и нямало пробем да имаш ако искаш 16 отворени таба на IE.
Вечерна молитва :
Господи ела и ни спаси от Майкрософт кретени и техните върли фенове, които им стигат 3 приложения. Амин.

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
не е важно какво не можеш да направиш във вин, по важното е какво може да направиш в линукс ...
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
За теб kennedy не знам, но аз с ГНУ/Линукс мога да правя всичко което бих правил с боза и както вече стана видно от тази тема и всичко, което не мога да правя с нея.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ilian_BIOS

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 602
  • Distribution: opensuse
  • Window Manager: kde
    • Профил
За теб kennedy не знам, но аз с ГНУ/Линукс мога да правя всичко което бих правил с боза и както вече стана видно от тази тема и всичко, което не мога да правя с нея.

Сигурен?  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
О да ilian_BIOS знаем много добре за любовта ти към бозата. Сигурен съм, че можеш да извадиш десетки неща, които могат да се правят с компютър зареден с боза и не можещи в ГНУ/Линукс (предимно часни случаи). Само, че погледни темата. Тя не е за пълноценни компютри, а за нетбуци. Те не служат за създаване на съдържание, макар донякъде да е възможно, а за потребяването му. Специално за тази цел, смятам, че ГНУ/Линукс е по-добре нагоден.


Но ти може да се радваш. Новините от днес са, че Асус се е сдружил с М$ и спира подръжката на алтернативни ОС. И втората, която сигурно още повече ще обикнеш, че проекто Опен Моко е прекратен.

Да ти е честито!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

milkonoj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 143
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Gnome
  • FreeWorld for FreePeople
    • Профил
Като се има предвид, че в един нетбук почти всичко е производство на Intel, Moblin ще бъде операционната система, която ще даде всичко това, което другите няма да могат.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И за съжаление още по-голям монопол на същия Интел. Как ми се искаше Виа и АМД да могат да конкурират с нещо. А защо не и някой нов играч.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

adash

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Активен

kennedy

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2151
  • Николай Колев
    • Профил
За теб kennedy не знам, но аз с ГНУ/Линукс мога да правя всичко което бих правил с боза и както вече стана видно от тази тема и всичко, което не мога да правя с нея.

можеш ли да направиш фотокнига? а да проектираш мебели? а предполагам можеш да настроиш ИР дистанционо набързо, без да ти се налага да изчетеш един билюк сайтове, да компилираш, инсталираш разни библиотеки ....
а, аз като един домашен потребител, който има само линукс на компютъра си срещам трудности, и не само с горе изброените неща ... ако се замисля за последните 2-3 години списъкът ще стане дълъг ....
мисълта ми беше че темата е абсолютно ненужна, какво значение има какви ще са ограниченията във уина, да им се присмиваме ли? да ги съжаляваме? да им помогнем с пари да си купят по-горна версия? или да им натресем по един линукс за разнообразие .... безсмислено чесане на клавиатури.
така или иначе потребителите ще се справят с това което имат ...
Активен

"за всичко иде час" Еклесиаст 3:1
всеки пост - отговор на въпрос
-----------------
24.12.2003 "MS Free"

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Достъп до Windows дял от Мандраке 9.2
Настройка на програми
Teo 14 7013 Последна публикация Jul 25, 2004, 21:15
от Teo
Забиване в стил Windows
Коментар
residentx 5 3661 Последна публикация Aug 06, 2004, 23:56
от empty
Better without windows
Живота, вселената и някакви други глупости
Agent_SMITH 9 4677 Последна публикация Sep 10, 2004, 12:09
от july
Hаскоро беше откраднат сорс кода на Windows XP ;-)
Хумор
luda_glawa 2 3182 Последна публикация Oct 30, 2004, 16:49
от cable
Windows application under non windows platform
Предлагане
Pesho4uka 6 7562 Последна публикация Sep 18, 2006, 09:54
от Pesho4uka