Анкета

Въпрос: Това добре ли е?

  • о, да!
    - 10 (25.6%)
    не!
    - 5 (12.8%)
    не ми пука
    - 9 (23.1%)
    +1,аз съм фанатик
    - 1 (2.6%)
    МС на сапун!!!
    - 5 (12.8%)

Общ брой гласове: 28

Автор Тема: Полезно ли е за сайта да се пускат новини за МС?  (Прочетена 8110 пъти)

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Визирам новината пусната от Александър Шопов за Интернет експлоурър. Мислите ли, че това е нормално? Всъщност ако един уважаващ себе си човек, изключвам блогъри и чатъри, посети линукс за българи и се сблъска с подобен блогпост, ще се възмути. Не искам да раздавам квалификации, защото ще започнат спорове, но това е адски глупаво и прилича на писания на комплексар. Единствената причина, и това го заявявам съвсем отговорно и стоя зад думите си, е че се познавате лично с човека, и ви харесва агресивния и унижаващ стил, характерен за българските ширини. По същата логика може да висим в дир-а и да плюем по Андреа, Азис, Ники Михайлов и други.
Повечето хора, изписали коментарите по-долу дори си нямат на представа за какво иде реч, но целта е да са в кюпа и да са сред г0т3нит3... то не бяха вируси, хакове, бисери...
... и в един слънчев ден, някои хора ще разберат защо този сайт е на това дередже. Нека да сме малко по-широко скроени, а ако гледаме по-далеч от носа си, може да видим по-хубави неща от 1-2 черни точки.
Слънчев ден и извинете за невниманието!
п.с. В момента НАТО са реактивирали свой план "Син лазер", който да изпраща сигнали към мозъка на сърфиращи с ИЕ+МС, но работи само с ЛЦД монитори! Това, разбира се, ви го казвам под секрет! Стей тунед ;D
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Според мен не трябва да се пускат такива новини. Линукс за бълагри е направен за софтуер с отворен код, а не против софтуера със затворен. Ако на някой му се обсъждат такива новини може да ги пусне в раздела за Вселената или в Хумор   и там да си ги обсъждат.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
 ;D  Уважаеми всички!!!
 
     Според  мен трябва да се пускат такива новини. Я сега ми кажете от къде да знам какво става с бозата, след като не я ползвам? И ако я ползвам - никога IE.  Еми нали горе- долу трябва да знаем какво става в противниковия лагер? И то точно от хора с линукски критерии! Противников е , защото, ако мога с един замах бих унищожил псевдо-софтуера, който е огромна спирачка за прогреса на човечеството барабар с невежеството на същото. Така, че - трябва да ги има подобните новини, но когато трябва да се подиграваме, а когато трябва да гледаме сериозно, защото подценяването на противника по принцип е тотална глупост в живота. Сега някой ще пише -  Zibelt - какво толкова ти пречат  MS? Какво толкова са ти направили? Еми пречат ми - така както ми пречи чалгата на обществени места. Щото MS е това - чалга софтуер.......Аз и против чалгата нямам принципно нищо против - но да е направена професионално, както в Турция и ли Египет например, не както в Пайнер например......Да и танцьорките ...професионално да ми се кълчат- както повелява традицията на Изтока- не както вдървените ни сънароднички по кръчмите.... ::).....

« Последна редакция: Jun 19, 2009, 09:35 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Hapkoc

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2117
    • Профил
/offtopic

Цитат
Противников е , защото, ако мога с един замах бих унищожил псевдо-софтуера, който е огромна спирачка за прогреса на човечеството барабар с невежеството на същото.

Проблемът не е в чалгата и калпавия софтуер. Пробвай сам да се сетиш къде е (подсказка: хор???).

/ontopic

Не ме бъркат тия новини. Някого като го дразнят - да не чете. Ако го дразнят всички новини - да си намери друг сайт, който да чете или да публикува по-смислени.
Активен

tyuio

  • Гост
аз не ги чета за мъртвите или хубаво, или нищо! Аз избирам "нищо".
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Хм ако няма новини за МС - намалява патакламата в сайта и се намалява мястото заа мерене на който каквото има...
Активен

ntrance

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 696
    • Профил
Никога не е излишно се научи нещо в повече :) , знаели се скоро MS   може да пуснат нещо интересно и ние да не го чуем :Д
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ха-ха, всеки +Божи ден поолзвам Боза Хвани Пътя и Интернет Експодер. Това е чисто професионално, вкъщи се очиствам.  >:D

Поре, повярвай ми знам, за какво говориш и какво ще искаш. Начина не е да сложиш последни кръпки в профила си и подобни теми. Тези, за които е адресирано няма да го разбеерат.

Балмър на сапун  ;D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Ами аз лично не мога да разбера къде е проблема - никой не кара, когото и да било да чете насила новините. Който иска повече новини за Линукс, ами да превежда и да пуска новини. Ама то най-лесно е да се оплакваш, вместо да запретнеш ръкавите и да свършиш някаква работа, на крив ... космоса му е виновен. Не виждам нищо лошо да се поглежда какво става в лагера на противника, стига естествено да има някаква мярка.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Еми пречат ми - така както ми пречи чалгата на обществени места. Щото MS е това - чалга софтуер.......
Преди време имаше анкети за чалгата и мс, и Гласът Божий определи, че от тях се затъпява. :) Така че имат допирни точки компанията на Били Гей и Пайнер ;)
Плюс това прогнозирам среща на низко ниво между бат3 Борисов и по - горния :п Да живее пошлостта, че да знаем що е туй!
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
~ offtopic

Няколко вечери подред гледам една поредица от филми по телевиия на която така и не и запомних името - май TVI беше. Филмите са посветени на болните от СПИН и занимаващите се с тях, както и работата по превенция на тази болест (даже не е болест). Направени са от всевъзможни точки на света. Филмите са смислени, карат те да се замислиш над доста неща дори и философски....


В последните надписи (в края на филма) винаги стои едно и също име - Бил и Мелинда Гейтс.
Колкото и да не харесвам софтуерните продукти (не всичките де)  на фирмата собственост на този Бил - смятам, че парите които отделя чрез фондациите си поне в гореописната насока са едни от най-добре използваните средства на клиентите му.
Активен

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
~ offtopic

В последните надписи (в края на филма) винаги стои едно и също име - Бил и Мелинда Гейтс.
Колкото и да не харесвам софтуерните продукти (не всичките де)  на фирмата собственост на този Бил - смятам, че парите които отделя чрез фондациите си поне в гореописната насока са едни от най-добре използваните средства на клиентите му.
Шефът на фермата, занимаваща се и с раздаване на рушвети на алчни бастуни (в Бастунистан например), за да си пробута стоката, не е никакъв филантроп.
Да не мислиш, че тия пари отиват за бръбръбръбръбръ? Не... Така си ги изпира тая гад!
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Може и да си прав, но като се замисля едва ли някой тук (вкл. ти и аз) е направил и 1/1000000 от това.
Така, че поне аз не виждам защо да го съдя.

П.С. Това с бастуните ми звучи много грозно.
Активен

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Защо пък да няма новини от "другия свят"?Няма лошо да се види какво се случва около нас.Другото би било тесногръдие.Нима в други сфери примерно не е полезно човек да е информиран.Това,че чета новини от "оня свят" не ме прaви по-различен или еретик ;D
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Полезно е според мене, но не само лошавини а и добрите страни. Само така има цел да се усъвършенства всяко нещо, когато има конкуренция - иначе е загубена кауза, монопол, ... или кскто искате го наричайте.
Другото нещо е че трябва да е базирана само на фактология от известни източници с минимум лично отношение, когато е за М$ или друга комерсиялна система. Същото нещо смятам че важи и за БСД, нищо че е отворена (не е в тематиката на сайта)
Когато е по темата за линукс то тогава личното отношение е задължително.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"