Автор Тема: Великата османска империя а?!  (Прочетена 9527 пъти)

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #45 -: Jan 13, 2010, 11:20 »
искам да кажа че три даже и не тролясваш.gat3way си го знаем, че той от отекчение все тук виси и гони гноми и джуджета - нали е трол :)
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #46 -: Jan 13, 2010, 15:48 »
Аз не съм расист и нямам специално отношени към нито един народ по расов признак. Всеки един народ има право да се гордее с историята си. Но историята въобще не е някаква абсолютна наука, както математиката например. Историята е определено виждане на дадени събития, изкривено от политически, религиозни и други фактори. Ние също си тълкуваме историческите събития, както ни е изгодно. Турците също..
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #47 -: Jan 13, 2010, 17:30 »
Я ми обяснете защо не трябва да сме расисти когато сме? Защо трябва да имаме еднакво отношение към всички народи и нации когато го нямаме? Защо неможем да носим тениска със свастика а със сърп и чук или червена петолъчка можем? Защо трябва да сме лицемери когато може и да не сме?
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #48 -: Jan 13, 2010, 18:15 »
ами не, аз съм си расист по мой си начин но не и ксенофоб. Просто има народи които не харесвам като цяло и ако не ме закачат и аз не ги закачам , ако не се месят в моето етническо оцеляване и аз не се меся, но и обратното е валидно ако се налага!
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #49 -: Jan 13, 2010, 18:50 »
ами не, аз съм си расист по мой си начин но не и ксенофоб. Просто има народи които не харесвам като цяло и ако не ме закачат и аз не ги закачам , ако не се месят в моето етническо оцеляване и аз не се меся, но и обратното е валидно ако се налага!
Съгласен съм с тебе 100% Мисля че това е по-честният и открит подход към темата
Активен

edmon

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #50 -: Jan 14, 2010, 01:54 »
Никой не може да ме нарече расист заради това, че мразя турците!!!!!!
А поради това, че те държат да се налага тезата ислям=турчин - мразя и исляма!

Местните турски официални власти са пребили 1912 година прадядо ми до смърт!
Активен

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #51 -: Jan 14, 2010, 10:40 »
Никой не може да ме нарече расист заради това, че мразя турците!!!!!!
А поради това, че те държат да се налага тезата ислям=турчин - мразя и исляма!

Местните турски официални власти са пребили 1912 година прадядо ми до смърт!
Че са диваци турчолята - такива са - диво анадолско племе. За това е смешно, когато видиш българин да се турчее; на циганите по им отива. Манталитетът трудно се променя, ако ще крила да им поникнат. "Среднощен експрес" беше по истински случай, а пък мои роднини заминават през 60-те да проучат в тамошна община достоверността на стари документи за земи... и никога не се завръщат! Никакви вести, въпреки усилията на българските власти по издирването, тогава.
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5287
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #52 -: Jan 14, 2010, 11:01 »
Ами то всички сме страдали по някакъв начин от ТЯХ. Да не казвам от "МРЪСНИТЕ ТУРЧАЛЯ", както казваше баба ми. Дето колеха и бесеха, и какво ли още не мръсниците, 500 години. Как ще ги обичаме такива ? Как ще ги уважаваме ? Нищо лично, а и не съм расист. Но как да им уважавам ВЕЛИКАТА ИМПЕРИЯ, дето заграбвала със сила и война всичко ? За тях може да са си герои, ама за мен не са.
« Последна редакция: Jan 14, 2010, 11:06 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #53 -: Jan 14, 2010, 11:37 »
Цялата тази работа е като оная история на Генади за Божидар Димитров и Дянков дето качили на един кораб фурна за пица и черешовото топче, за да ходят да се борят със сомалийските пирати. Божо щял да им доказва че са българи, а Дянков щял да ги умори като им резне парите за здравеопазване. Минавайки през Босфора, Божо в пристъп на гняв гръмнал няколко пъти с черешовото топче по турците и ужасно много се разгневил че никой не отвърнал на огъня, приел го лично един вид.

P.S извън темата, един цитат от същото писание, умрях да се хиля

Цитат
Цветан Цветанов и главния прокурор Велчев на пресконференция казаха, че ако следенето по Интернет беше уредено със закон, щяха да подслушват сомалийците и да гледат в кои форуми пишат, след което да ходят след тях и да ги псуват.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #54 -: Jan 14, 2010, 13:57 »
 че на мен не ми трябва закон за т'ва аз и сега си мога да ги псувам по форумите сомал-пиратите стига да искам :)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #55 -: Jan 14, 2010, 19:07 »
Кой пък е този Генади?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bulg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 916
  • Distribution: *bsd/linux
  • Животът е тръпка... иначе живот ли е това...
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #57 -: Jan 15, 2010, 05:20 »
Продължават да се говорят глупости и да се намеква, че едва ли не провокираме конкфликт с арабизиращата се Турция, което разбира се е толкова вярно, колкото и Ричард Ран е кривоглед и Слави Трифонов не е циганин. ;)  Причината я отдавам на недостатъчно родителско внимание и никакви грижи от държавата към манипулираните от медиите дечица...
До смяната на Тодор Живков, мохамеданите непрекъснато провокираха България, особено към края на 'мандата' му; То не бяха опити за нелегално нахлуване на заблудени от "пуйките" кюрдски т(ш)арани, натравяне на посеви чрез самолети пръскачки, умишлени пожари по границата, военни полети грубо нарушаващи границата ни, доставка на оръжие за просташко-помашки диверсионни групи, заглушаване на Българското радио с турско, и какво ли не, пак в тоя район.
Активен

http://www.youtube.com/watch?v=9rX8Fn-YJpI
---------------------------------------------------------------------
http://cleargreen.com

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #58 -: Jan 15, 2010, 08:47 »
Жалко е че всичко това се случва. Национализмът винаги е бил средство за отклоняване на вниманието от сериозни вътрешни проблеми. Както вървят нещата, вероятно ще стигнем до купонна система за хранителни продукти в края на годината, но пък ще скачаме срещу гадните турци, които са ни виновни за всичко. Номерът е толко изтъркан, че чак е тъжно. Респект към братята американци, които имат къде по-свежи идеи, като например истерия по птиче-свински грип и глобално затопляне.
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Великата османска империя а?!
« Отговор #59 -: Jan 15, 2010, 13:38 »
Както вървят нещата, вероятно ще стигнем до купонна система за хранителни продукти в края на годината........
Искаш ли да се хванем на бас? Или така само си дрънкаме колкото да не заспим?
Активен