Автор Тема: вазвръщане на дата от развален хард диск ?  (Прочетена 1397 пъти)

tdmon

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Операционна система на компютъра е Линуск Кубунту 9.10 , имам хард диск със Линдулс ХП който от изпускане на един компютър неиска да тръгне . Въпросът ми е - как при свързване на двата хард диска да изтегля каквато мога информация , дата , от разваления хард на здравия който е под Линукс ?
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
който от изпускане на един компютър неиска да тръгне

"не иска да тръгне" - ама харда вижда ли се в BIOS-а? Човек, в момента се боря с един хард, който не иска да тръгне и изобщо не се вижда от BIOS-а. Единият от вариантите харда ти да тръгне като смениш firmware-ната платка - но новата трябва да е същата като старата, т.е. диска на новата трябва да е бил в една партида с този, поразеният, диск. Другият вариант е да дадеш 400 кинта да ти отворят диска и да ти вземат информацията. За София не знам къде правят такиваманипулации, но за Варна има една фирма: ДРС България.

Ако диска се вижда в BIOS-а има доста начини да премахнеш badsector-ите, или с разни recovery tools да си върнеш информацията.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tdmon

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Значи като не се засича от Биоса , неможе да се направи нищо по въпросът , освен това със заплащането . Е логично е , значи не си заслужава .
Активен

tdmon

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Все пак , Благодаря за помоща .
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Пробвай на друг компютър де. Знам ли какъв ти е проблема. Аз тука с моя хард доста си играх преди да го занеса да ми извадят информацията.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5296
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
//off
Абе хубу си го изтървал Windows-а, ама пази си Убунтуто.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.