Автор Тема: съвет за бърз хард диск  (Прочетена 32679 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #75 -: Feb 09, 2011, 00:54 »
Като става въпрос, някой да знае за по-изгоден вариант за дъно с 3 PCIe слота, за AMD Phenom процесор (Socket AM2+) ?

Мисля да се ъпгрейдвам с още една видеокарта, като в по-далечен план планирам и трета, някаква low-end nvidia такава.

За съжаление има два генерални проблема, които ми вгорчават живота. Първият е че няма сгодна оферта за дъно с 3 PCIe слота и AM2 сокет, а не ми се дават пари за нов процесор нещо. Вторият е че подобна конфигурация по сметки харчи бая и ще се наложи  800-ватово PSU, и дори там нещата май ще са на кантар като сложа някой ден nvidia-та. Май ще се наложи да замервам разни неща.

800 вата PSU отива накъм 300 лева и нещо не ме радват толкова пари за един ъпгрейд. Преди няколко месеца си взех 550W PSU-то и ще трябва да го пенсионирам :(
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #76 -: Feb 09, 2011, 00:56 »
Не не - питах за системата CPU - Intel Pentium D 925, 3.0 GHz като цяло. Но ако продалжим тук най-много да ни натупат и изритат - така че спираме :)
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #77 -: Feb 09, 2011, 01:07 »
@gat3way

хм ако това те устройва:
http://www.asrock.com/mb/overview.asp?model=k10n780slix3-wifi

може в моста още да го имат, ама си мисля, че толкоз мощност - дискове ли много имаш или фенома ти е печка?
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #78 -: Feb 09, 2011, 01:13 »
Видеокартите....6870-цата яде 250 вата като я натоваря, втората карта сигурно ще е 6950 или 6970, харчи горе-долу пак толкова и тя като я засиля да прави сметки. В крайна сметка, това не е най-голямото притеснение, има и по-мощни захранвания и цената там няма чак такава разлика.

Обаче що се отнася до дъното....оказва се голям проблем за АМ2+ дъна с толкова PCIe слота. Не че въобще няма, ама искат някакви безобразни пари. Апропо, и на моста на сайта гледах и това го нямаше, но май е най-добре да ходя да питам.

В краен случай ще stage-на леко ъпгрейдите, първо дъното, след време второто GPU, след още повече време и третото и така.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #79 -: Feb 09, 2011, 01:16 »
Видеокартите....6870-цата яде 250 вата като я натоваря, втората карта сигурно ще е 6950 или 6970, харчи горе-долу пак толкова и тя като я засиля да прави сметки. В крайна сметка, това не е най-голямото притеснение, има и по-мощни захранвания и цената там няма чак такава разлика.

Ти нали си взе ново захранване.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #80 -: Feb 09, 2011, 01:24 »
Аха, 550 вата. Ще понесе две 6xxx ATI GPU-та докато са idle. Ако ги засиля да чупят хешове, ще стане грозно, така че новото PSU така или иначе съм го прежалил. Но това което щеше да ми докара удар бяха цените на въпросните дъна с повече от 2 слота. Големи гейове са АМД с тази смяна на сокета, на никой не му се прави дъна за AM2+ (и напълно ги разбирам, Phenom-ите са дървета. Phenom II е идея по-добър процесор, ама не ми се дават пари за това само и само защото имало по-достъпни дъна разбираш ли. Ако копах пари в двора, сигурно щеше да е интересно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

danaildr

  • Гост
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #81 -: Feb 09, 2011, 08:28 »
Ако ми дадеш достатъчно записи мога да ти сглобя едно СРС и даже и тея "бипове" през 2.5 секунди мога да сложа :) както клиента иска. Но с Яне не сме се виждали, на мен лично ми е неприятен.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #82 -: Feb 09, 2011, 10:07 »
@ gat3way:
има бре - поне на сайта има:

http://mostbg1.com/most/Item.aspx?itemid=41048

Обаче ако ще ги тровиш така слотовете наистина ти трябва дъно с допълнително захранващ куплунг - на тез въобще не ми се вярва даже и 2 големи карти да издържат на това което искаш....

@danaildr

Мдааа виждам, че ще се разберем ;) Има там едни дето трябва да ги оформим подобаващо - ще си платим - на чичо ми в мазето 3т вино има все още....

Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #83 -: Feb 09, 2011, 14:52 »
Мерси, това направо си е евтино.

Дъното ще ги понесе - видеокартите се захранват с допълнителен кабел директно от захранването, така че това не е проблем. Вероятно трябва да помисля за охлаждането допълнително все пак, но не е чак такава драма. А и аз няма да ги овърклоквам.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #84 -: Feb 09, 2011, 15:08 »
@gat3way после да се похвалиш с постигнатите резултати ;)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #85 -: Feb 09, 2011, 15:22 »
За охлаждане - може и да е драма - като го гледам този чипсет....
Отиваш на:

http://www.dekada.com/catalog/

има от пиле мляко на смешни цени.

За дъното - то тва, че моста го пишат не гарантира че го имат - дрънни им един телефон.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #86 -: Feb 09, 2011, 15:30 »
Аз така или иначе няма да го правя ъпгрейда много скоро, планирал съм го за близките 1-2 месеца. Все още се чудя дали първоначално да е само дъното или дъното + втората карта и ако сложа втора карта, каква да е. 69xx серията все още държат високи цени и се надявам да ги свалят като пуснат още на пазарa и когато 570-ците на нвидия станат по-масови. Друг вариант е да не слагам въобще 69xx, а примерно втора 6870-ца или пък 5870-ца (второто вече не е толкова скъпо). Макар че ми се ръчкат карти с VLIW4 архитектура.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #87 -: Feb 09, 2011, 18:31 »
:) Отдавна не съм което бях в хардуерния бранш :(

Ти тези карти им ползваш GPU  за допълнително процесорна мощ ли?

Ако може дори и не в тая тема разкажи какви са маггите които праиш ?
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #88 -: Feb 09, 2011, 23:08 »
Не четеш ли?

Цитат
Ако ги засиля да чупят хешове

Май си имаме хацкер в отбора...
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: съвет за бърз хард диск
« Отговор #89 -: Feb 09, 2011, 23:30 »
Не четеш ли?

Цитат
Ако ги засиля да чупят хешове

Май си имаме хацкер в отбора...

:) Отдавна не съм което бях в хардуерния бранш :(

Ти тези карти им ползваш GPU  за допълнително процесорна мощ ли?

Ако може дори и не в тая тема разкажи какви са маггите които праиш ?

http://www.gat3way.eu/index.php - четете деца :P.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше