Автор Тема: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?  (Прочетена 3387 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #15 -: Mar 06, 2011, 00:22 »
И така се насажда у нас чуството , че ние българите нищо не можем, ние сме не народ, а мърша!
Така нас все някой трябва да ни помогне, ние празнуваме когато някой ни е осовободил.....
И тези наши освободители се възпротивяват на Съединението на България!
Аз викам стига безочие!

Аз викам: Отвори си очите!
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #16 -: Mar 06, 2011, 08:55 »
И така се насажда у нас чуството , че ние българите нищо не можем, ние сме не народ, а мърша!
Така нас все някой трябва да ни помогне, ние празнуваме когато някой ни е осовободил.....
И тези наши освободители се възпротивяват на Съединението на България!
Аз викам стига безочие!


Ти си мърша! Ако щеш и по ниско падни - не ми дреме. Аз не познавам българин мърша. Баси наглия. Недей да съдиш за другите по себе си.

Марче, изчакай дрисльото да ми прочете коментара и изтрий темата!
Активен

aaaaaa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 971
    • Профил
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #17 -: Mar 06, 2011, 10:54 »
Цитат
И така се насажда у нас чуството , че ние българите нищо не можем, ние сме не народ, а мърша!
Така нас все някой трябва да ни помогне, ние празнуваме когато някой ни е осовободил.....
И тези наши освободители се възпротивяват на Съединението на България!
Аз викам стига безочие!

Защо трябва всичко да е толкова сложно. На 3ти Март се празнува Освобождението от Османското владичество. Това е била изконната мечта на поколения българи и ти така с лека ръка го пренебрегваш. Любопитно ми е ако можеше да се върнеш назад във времето и да говориш с някои от хората, които са страдали под Османското иго и са се борили за свободата на България, дали би имал наглостта да им кажеш как, разбираш ли, няма какво да се празнува. От написаното от теб, разбирам, че смяташ, че Руско - Турската освободителна война от 1877-1878г не е била в интереса на българите и не е трябвало да се случва. Но каква алтернатива предлагаш ти? Истината е, че сами не бихме могли да се освободим, не и в това време, и в това няма нищо срамно - просто всичко е било срещу нас и без външна намеса, изправени сами срещу цялата империя, сме нямали шанс. Остава другият вариант, който се е подкрепял от тогавашните консервативно настроени хора - да се интегрираме по - добре в империята и лека полека да си извоюваме повече права. Само че виж какво става с арменците - според мен ако до ПСВ не се бяхме освободили като нищо можеше освен арменския да има и български геноцид.

Да истината е, че Русия като всяка империя преследва на първо място своите собствени интереси и, че Руско - Турската война от 1877 - 1878г както предишните също има се ръководи от техните интереси. Но също така е истина и, че тази война води до създаването на свободна България. Не тази България, която бихме искали, не тази България, която би покривала етническите територии, тогава заселени от българите. Но именно създаването на Българската държава поставя отговорността за нашата съдба в нашите собствени ръце и именно за това трябва да сме благодарни. Защото след 3ти Марти на Света има една България, която да се грижи за Българите, която да вдъхновява националните ни борби и идеали. Вярно от 3ти Март насам сме направили много грешки, които са довели дори до национални катастрофи, но това са наши грешки, породени от нашите собствени решения и именно за това са най - ценни. 3ти Март ни дава шанса да бъдем свободни, независими и да създадем държавата, която предците ни биха искали да имаме. И мисля, че в историята си сме доказали, че заслужаваме този шанс - Априлската епопея, борбите за национално освобождение и независимост, следосвобожденските войни за национално обединение, хилядите знайни и незнайни войни, дали живота си за нашата свобода.
« Последна редакция: Mar 06, 2011, 10:57 от aaaaaa »
Активен

...to boldly go where no one has gone before...

edmon

  • Гост
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #18 -: Mar 06, 2011, 17:53 »
Цитат
И така се насажда у нас чуството , че ние българите нищо не можем, ние сме не народ, а мърша!
Така нас все някой трябва да ни помогне, ние празнуваме когато някой ни е осовободил.....
И тези наши освободители се възпротивяват на Съединението на България!
Аз викам стига безочие!

Защо трябва всичко да е толкова сложно. На 3ти Март се празнува Освобождението от Османското владичество. Това е била изконната мечта на поколения българи и ти така с лека ръка го пренебрегваш. Любопитно ми е ако можеше да се върнеш назад във времето и да говориш с някои от хората, които са страдали под Османското иго и са се борили за свободата на България, дали би имал наглостта да им кажеш как, разбираш ли, няма какво да се празнува. От написаното от теб, разбирам, че смяташ, че Руско - Турската освободителна война от 1877-1878г не е била в интереса на българите и не е трябвало да се случва. Но каква алтернатива предлагаш ти? Истината е, че сами не бихме могли да се освободим, не и в това време, и в това няма нищо срамно - просто всичко е било срещу нас и без външна намеса, изправени сами срещу цялата империя, сме нямали шанс. Остава другият вариант, който се е подкрепял от тогавашните консервативно настроени хора - да се интегрираме по - добре в империята и лека полека да си извоюваме повече права. Само че виж какво става с арменците - според мен ако до ПСВ не се бяхме освободили като нищо можеше освен арменския да има и български геноцид.

Да истината е, че Русия като всяка империя преследва на първо място своите собствени интереси и, че Руско - Турската война от 1877 - 1878г както предишните също има се ръководи от техните интереси. Но също така е истина и, че тази война води до създаването на свободна България. Не тази България, която бихме искали, не тази България, която би покривала етническите територии, тогава заселени от българите. Но именно създаването на Българската държава поставя отговорността за нашата съдба в нашите собствени ръце и именно за това трябва да сме благодарни. Защото след 3ти Марти на Света има една България, която да се грижи за Българите, която да вдъхновява националните ни борби и идеали. Вярно от 3ти Март насам сме направили много грешки, които са довели дори до национални катастрофи, но това са наши грешки, породени от нашите собствени решения и именно за това са най - ценни. 3ти Март ни дава шанса да бъдем свободни, независими и да създадем държавата, която предците ни биха искали да имаме. И мисля, че в историята си сме доказали, че заслужаваме този шанс - Априлската епопея, борбите за национално освобождение и независимост, следосвобожденските войни за национално обединение, хилядите знайни и незнайни войни, дали живота си за нашата свобода.

Точно така. Само, че не трябва ние да си затваряме очите за импреските интереси на едни за сметка на такива на други!
Българите се държим като един деца и се лъжем как по-големия батко ни е отрървал от хулигана,
безкористно!
И така се насажда у нас чуството , че ние българите нищо не можем, ние сме не народ, а мърша!
Така нас все някой трябва да ни помогне, ние празнуваме когато някой ни е осовободил.....
И тези наши освободители се възпротивяват на Съединението на България!
Аз викам стига безочие!


Ти си мърша! Ако щеш и по ниско падни - не ми дреме. Аз не познавам българин мърша. Баси наглия. Недей да съдиш за другите по себе си.

Марче, изчакай дрисльото да ми прочете коментара и изтрий темата!
Марче :) прочетох му коментара.... може да го оставиш да си го чете и да се помни! :)
Активен

3v1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 180
    • Профил
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #19 -: Mar 08, 2011, 23:57 »
Наистина много жалко, че сме се освободили, иначе сега щяхме да се гласим за светлия български празник курбан байрям........
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #20 -: Mar 09, 2011, 22:09 »
....
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #21 -: Mar 10, 2011, 01:13 »
О, а вярвай ми светъл празник щеше да е днес курбан байрям при други исторически обстоятелства. Хората си мислят, че някой неща са им толкова естествени и едва ли не им идва отвътре, един вид едва ли не им е запечатално генетично. Само че това са глупости. Светлите християнски обичаи и празници, омразата към османците (ъъъ турците), дори чувството за принадлежност към някаква отделен народ, всичко е въпрос на пропаганда и набиване в манерката на разни неща в главата от най-малък. Което не е нещо негативно, защото се прави по цял свят. Сега разбира се стига някакви висини от сорта на 100 години след това разни бухали да спорят робство ли е било или владичество или пък някой да реве за това, все едно има каквото и да било значение вече.  Е, да, има значение от гледна точка на продължението на същата пропаганда, което сигурно е много важно. Само дето наистина няма никакво значение за човечеството като цяло. Повечето хора няма да се сетят за повече от 10 държави от времето на Римската империя. Бас държа че след 2000 години, хората няма да знаят и за съществуването на България или Турция. САЩ, СССР и вероятно Хитлерова Германия ще останат в тяхната история. И разбира се тази история няма да има нещо много общо с настоящето, защото и те ще искат да си я виждат както им изнася.

Така че майната им на тези глупости.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #22 -: Mar 11, 2011, 17:11 »
Разни хора, разни идеали...  ??? Предците ти обаче едва ли са били на това мнение, пък може и да са били, то и тогава е имало "всякакви" хора....
Активен

edmon

  • Гост
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #23 -: Mar 11, 2011, 20:17 »
Разни хора, разни идеали...  ??? Предците ти обаче едва ли са били на това мнение, пък може и да са били, то и тогава е имало "всякакви" хора....

Така е . И тогава и сега е пълно с вЕрващи на всекиго и на всичко, което им харесва,
няма значение дали е истина или полускалъпена приказка за деца! :)
Активен

dakev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 96
  • Distribution: OpenBSD, FreeBSD, NetBSD
    • Профил
    • WWW
Re: ПРАЗНУВАМЕ ЛИ??!?!?
« Отговор #24 -: Mar 11, 2011, 20:26 »
Надявам се нямаш предвид петте века робство, определяйки ги като измислица? Ако е така говори много зле за теб...
Активен