Автор Тема: инсталация на Убубуто файлед  (Прочетена 4132 пъти)

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #30 -: Nov 18, 2011, 12:57 »
Здравейте аз съм с Уиндоус 7 и реших да пробвам убунту 11.04 , 11.10 и имам същия проблем тръгва инсталацията екрана със зареждането и след това се размазва нито мишката се вижда нито клавишите работят. Пробвах с 32 и 64 версии на СД, УСБ и директна инсталация резултата няма. Компа ми е добър АМД атлон II 250 3гхр, рам 4 гб ДДР 3 1600Мхр, видео Палит 240 ГТ 1024 ГДР 5.

Нищо не си писал за процесора. Вече съм го коментирал, че на някой AMD процесори изобщо не тръгва 32 битово Убунту. С този проблем съм се сблъсквал няколко пъти, включително с компютъра на брат ми.
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #31 -: Nov 18, 2011, 15:23 »
Пич, fujitsu siemens esprimo ли е компютъра!? Ако е такъв, няколко месеца съм го ползвал с убунту 10.04 с вградената си видео карта. Два уиндоуса хп на виртуалка въртеше с 3ГХ пентиум и 2ГБ рам и разцъквах мрежа и други експерименти и работи твърде прилично. Проблема ти е във видеокартата.
Намери някаква що годе свясна, вградената му не е кой знае какво, но явно е доста по-добра от тази с която го мъчиш.
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #32 -: Dec 06, 2011, 13:10 »
Добре пак съм в началото на пътеката ....
Сложих друга видео карта
2200C-V3 D128M
RWV3-128AD
FRAS2-407018 V3.AX7.4(40.00)04
VDD8616A8A-5BG
И същата работа черен екран ....
Пробвах и това ...
@Damp1r3 Пробвай това да видим дали ще ти зареди LiveCD-то.Стартираш го и като ти излезе екарна с опциите за зареждане чукаш бутона Tab и с бутона BackSpace триеш последната опция quit splash -- и на нейно място пишеш nomodeset и чукаш ENTER да почне да зарежда.Надявам се това да помогне.Успех. :)

без резултат аз нямам представа вече какво може да е ... изчерпах се сигурен бях че машината работи ... но от нямане на идеи реших да сложа линдоувс хп сложих върви си без грешка ... някой ако се сеща нещо нека ме просветли ...
Забравих ... сложих убунто 7.8 много стара диструбиция която ми я пратиха по пощата от сайта на убунто 2 сд-та с опаковка ала бала ... и с тях пак черен екран ....
« Последна редакция: Dec 06, 2011, 13:13 от Damp1r3 »
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #33 -: Dec 07, 2011, 08:42 »
Колкото повече се отдалечава ubuntu от тати си debian толкова по често има ядове с по-стар хардуер. Пробвай с дебиан.
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #34 -: Dec 07, 2011, 17:36 »
След като го инсталирам ще трябва да инсталирам на него ип принтер и скенер. Ако мислиш, че инсталацията и на двете ОС са една и съща може да пробвам, но честно да си кажа много се съмнявам.
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

Ekspert

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 801
  • Distribution: Debian Wheeze
  • Window Manager: Gnome 3
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #35 -: Dec 07, 2011, 21:48 »
Ако си инсталирал убунту от алтернтивните cd-та без познатата графична среда, няма да се озориш много, колкото до принтера, ще го добавиш по същия начин който е и в убунту. Пробвай със стабилния дебиан, изтегли си нетинсталл сд и го мятай, трябва ти само кабел за интернет, другото е песен. По подразбиране дебиан е с гном, но може да изтеглиш и нетинстала с кде но това вече са подробности.
P.S. когато си решил да ползуваш свободен софт трябва да си и наясно че не всичко с него е цветя и рози, най-често се набутваш на бодлите на иначе прекрасните рози  [_]3
Активен

Извинението е като ЗАДНИКА. Всеки си го има.