Автор Тема: инсталация на Убубуто файлед  (Прочетена 4061 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #15 -: Nov 17, 2011, 11:54 »
Damp1r3, няма ли, все пак, да споделиш с нас хардуерните параметри на машината?
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #16 -: Nov 17, 2011, 12:03 »
Проблема ми е видео картата сложих една на пси слот и има разлика малка поне сега движа мишката и клавиатурата индикира че работи. Всичко е доста размазано и трепери екрана но все пак картата е Асус v264vt няма как да очакваме нещо повече от нея ... Понеделник ще пробвам с една друга защото в момента нямам карта на АЙДЖИПИ слот
Благодаря на всички който споделиха своето мнение и ми дадоха насоки как да се оправя
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #17 -: Nov 17, 2011, 12:42 »
Почти съм сигурен,че картата ти е или Via или Sis.Те правят такива магарии.Имал съм Via и това,което описваш съм го преживял.Слагай друга карта,че с тия двете няма оправия.Единици са дистрибуциите които палят от раз с тях,а като запалят е мъкаааааа.Едва се влачи графиката,засича и много товари.
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #18 -: Nov 17, 2011, 12:43 »
Убунту 10.04 е със старо ядро. Дори и след инсталация и ъпдейт ще се ъпдейтне ядрото му до 2.33 ли беше или 34. Явно тази карта е по-нова и няма поддръжка.
Ако искаш да ползваш 10.04 с тази карта, инсталирай едно от моите дистра които по-горе съм ти писал. Те са с ядро 3.0.0-12 от хранилището на Убунту и последни ъпдейти на Убунту и х.орг или след инсталацията си оправи драйвери и тем подоби.
Ако сложиш по-стар модел видео карта не би трябвало да имаш проблем и с "орегиналното" 10.04.

П.С сега гледам в нета, че тази карта е с 4МВ рам, а на други места пише и 2МВ рам, което е несостатъчно за графична среда. Орегиналната ти вградена в дъното коюто не работи мисля, че беше с 32МВ рам.
« Последна редакция: Nov 17, 2011, 12:50 от backinblack »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #19 -: Nov 17, 2011, 13:50 »
Едва ли е ПО-НОВА. Баш си е стара кочинка. И то най-вероятно е вградената в дъното. Колегата спомена, че сега нямал под ръка AGP видео карта и ще пробва по-нататъка. А щом е AGP - смятай.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #20 -: Nov 17, 2011, 14:37 »

Пробвай с флашка

Какво печеля с тов след като сд-то и устройството са работещи а си чете от сд-то ?
[/quote]
Може да има проблем с диска
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #21 -: Nov 17, 2011, 15:06 »
Ачо, до скоро търкалях една такава кочинка, но с малко по-добър процесор и видеокартите съм сигурен, че са еднакви и ако не се лъжа са с 32МВ споделена памет. С филмчета не съм имал проблем и два Уиндоуса хп във виртуалка си вървяха прилично, но от бъзикните ми с виртуалки, гледам че във виртуалбокса при настройката на виртуална машина, като зададеш за видео по-малко от 5МВ памет и пищи, че това било минималното за графична среда и за това си мисля, че малкото памет която има картата е причина за проблема с нея.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #22 -: Nov 17, 2011, 16:41 »
ОК де. Цитат "...Явно тази карта е по-нова и няма поддръжка..."

Аз не казах, че не може да се ползва, ами че няма да е ПО-НОВА. Щом като не е PCI-E ами е AGP, значи е стара карта. Това е. Нищо лично.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #23 -: Nov 17, 2011, 17:22 »
Почти съм сигурен,че картата ти е или Via или Sis.Те правят такива магарии.Имал съм Via и това,което описваш съм го преживял.Слагай друга карта,че с тия двете няма оправия.Единици са дистрибуциите които палят от раз с тях,а като запалят е мъкаааааа.Едва се влачи графиката,засича и много товари.

На лаптопа съм с via и съм по- доволен от нея, отколкото 4 пъти по- мощтната интелска карта на компютъра, от който пиша в момента. Досега само при федора съм имал проблеми с подкарването.  За sis нямам никакви наблюдения.
« Последна редакция: Nov 17, 2011, 17:24 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #24 -: Nov 17, 2011, 17:33 »
И двете карти са много стари тази едната е както сам писал по-горе вградена (тази с която не ще да тръгне) просто се рових около 5 мин в гоогал за да намеря каква е дъното и се отказах затова не мога да ви кажа точно каква е вградената но и аз имам чувството че е 32 а тази другата асуса е на псай слот НЕ пси експрес а ПСАЙ така че следва да е 8. А искам да е точно 10.4 убунтото защото след като инсталирам ще ви питам и как се инсталира един ип принтер :Д така че ако я подкарам следва продължения в нова тема за която да си блъскаме главите и там си мисля че само ще чета без да споделям мнение защото нямам мнение по въпроса ....
Дори под Линдоус нз как се инсталира ип принтер а тука ми е пълна скръб ...
« Последна редакция: Nov 17, 2011, 17:35 от Damp1r3 »
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

zxz

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 615
  • Distribution: Linux Mint 18.2
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #25 -: Nov 17, 2011, 19:37 »
Пробваи пак с убунту но не с графична среда гном а с лксд т.е лубунту.То изисква по-малко ресурси https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/GetLubuntu#A10.04
Активен

Damp1r3

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 76
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #26 -: Nov 18, 2011, 09:46 »
Пробваи пак с убунту но не с графична среда гном а с лксд т.е лубунту.То изисква по-малко ресурси https://help.ubuntu.com/community/Lubuntu/GetLubuntu#A10.04

Благодаря за съвета но предпочитам убунто заради по-горния ми цитат всичко на тази машина ще е експеримент просто трябва да подкарам един ип принтер на нея за да мога да си преинсталирам моята която е в много плачебно състояние. Но за да мога да я преинсталирам трябва да знам после как да инсталирам жизнено важния принтер
Активен

"Загина столицата. Кули вековни
рухнaха след тежка борба,
рухнаха палати и светини чутовни,
борци връхлетя ги ужасна съдба!

В развалини смрадни Трапезица пуши
премина над Царевец огнен потоп,
край трупове грозни Янтра лъкатуши.
Превърна се Търново в гроб."

georgi7

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #27 -: Nov 18, 2011, 10:25 »
Здравейте аз съм с Уиндоус 7 и реших да пробвам убунту 11.04 , 11.10 и имам същия проблем тръгва инсталацията екрана със зареждането и след това се размазва нито мишката се вижда нито клавишите работят. Пробвах с 32 и 64 версии на СД, УСБ и директна инсталация резултата няма. Компа ми е добър АМД атлон II 250 3гхр, рам 4 гб ДДР 3 1600Мхр, видео Палит 240 ГТ 1024 ГДР

Благодаря на stan_25 жив,здрав и богат да си. :)

Решението: Преди да се зареди живия диск още в Grub се добавя параметър "nomodeset". Инсталира се системата нормално и при първото зареждане на системата пак в grub ядрото се зарежда отново с параметър nomodeset. Инсталира се затворения модул (драйвер) на nvidia и оттам нататък всичко си е ОК.

Вече съм с убунту 11.10 64 :)
« Последна редакция: Nov 25, 2011, 23:34 от georgi7 »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #28 -: Nov 18, 2011, 11:01 »
Пусни от Live CD някоя друга дистрибуция - примерно Open Suse с КДЕ и виж тя как се държи. Пусни и някое Live CD на Федора.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

stan_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 66
    • Профил
Re: инсталация на Убубуто файлед
« Отговор #29 -: Nov 18, 2011, 12:38 »
Предполагам че ще е все тая :). От известно време (някъде от убунту 10.10 или по рано 10.04) при мен се получава същия проблем с блокиране на компютъра и мишка и клавиатура неработят. Проблема независи от дистрибуцията а по-скоро от версията на ядрото което е включено в нея. Идиотщината се дължи на видеокартата ми (NVIDIA) и модула които се опитва да зареди за нея (nouveau).
Решението: Преди да се зареди живия диск още в Grub се добавя параметър "nomodeset". Инсталира се системата нормално и при първото зареждане на системата пак в grub ядрото се зарежда отново с параметър nomodeset. Инсталира се затворения модул (драйвер) на nvidia и оттам нататък всичко си е ОК.
Активен