Автор Тема: НРБ - въпрос на гледна точка  (Прочетена 9254 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #30 -: Jun 14, 2014, 20:34 »
Има един прост, неоспорим природен закон. Ако искаш да сътвориш нещо хубаво или да сътвориш ред от хаоса, трябва да вложиш енергия. Колкото повече енергия влагаш, толкова повече ще можеш да направиш. Разбира се, нужен е и съответния контрол. Защото колкото повече е енергията, толкова по-фин контрол ще е нужен, за да испуснеш нещата и всичко да каже бум. Какво обаче става в момента и от доста време досега?! Всичко върви по пътя на най-малкото съпротивление. По пътя изискващ най-малко енергия. Тук в нашата държавка. Логично, нищо хубаво не може да се случи. Както се каза и по-нагоре, какво му трябва на човек. Смартфон, мацка или пич съответно, покрив, 32 инча ТV и хладилник за да не се стопли бирата. Евентуално кола. Всичко това в почти всички случаи е купено на кредит от тези, които го имат. Мацката също е на кредит, защото ще е до теб, докато имаш и съответните нещица и още малко за моренце лятото. Изгубиш ли го, офейква и тя. Надутия почти до пръсване балон на световната финансова система скоро ще се спука и всичко това отива по дяволите или в банката, защото ще дойде да ти го вземе след като не си платиш вноската за трети пореден път. Честито!  :D Разбира се, това се случва защото не дължиш истински пари, които банката е извадила от активите си, за да ти ги даде на теб. Те съществуват само в компютъра и там са създадени в момента, в който са ти ги дали. И съответно ти взимат жилището или телевизора и хладилника, заради някаква цифра на дисплея.
Цялата останала шемотевица дето я наблюдаваме е театър, създаден за наше забавление.
Неслучайно хората с наистина многото пари, тези за които вече парите не значат нищо купуват като обезумели амуниции. Колкото могат. Неслучайно други се освобождават от акциите си и то в сериозни компании толкова бързо, колкото успяват. 2018-та не е толкова далеч.
« Последна редакция: Jun 14, 2014, 20:42 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #31 -: Jun 14, 2014, 21:23 »
Аз имам силни основания да считам, че кръчмарите и силиконовите певачки още по-малко са чували за въпросното какво беше....социално "програмиране". При все това чалгарията е масова по тези ширини.

Което ме води до разни интересни заключения по отношение на ефективността на подобни начинания - след като очевидно една не особено интелигентна силиконова празноглавка "програмира" по-добре съзнанията, отколкото който и да е зъл манипулатор :)
Проблема е, че зад кръчмарите и силиконовите певачки стоят "зли" манипулатори... За какво се пее в чалгата? Коли, жени, пари.... Какво е близко до сърцето на стредностатистическия бачкатор (80% от народонаселението)? Точно тез три неща... И какво се случва с "бачкатора" като са му запълнени тез три неща с чаклгицата? Пие си бирата и ракията и не мисли за друго.... Обачеееееее ако му ги земеш - излиза на улицата и почва да иска разни неща :) А злите манипулатори точно това не искат...

Ако зад кръчмарите стоят зли манипулатори, значи това е още от преди над 100 години, защото преди време четох един текст, писан по онова време и там авторът казваше, че българинът си падал много по сръбска музика :) пък и Славейков не случайно е писал "не сме народ". Струва ми се, че тук някои хора търсят оправдание за собствените си несгоди в някакви външни сили.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #32 -: Jun 14, 2014, 21:28 »
Цитат
Проблема е, че зад кръчмарите и силиконовите певачки стоят "зли" манипулатори... За какво се пее в чалгата? Коли, жени, пари.... Какво е близко до сърцето на стредностатистическия бачкатор (80% от народонаселението)? Точно тез три неща...

Именно. Поради тази причина съм склонен да приема много по-простото обяснение че силиконовите чалгеси и тем подобни просто пеят за това, което аудиторията им иска да пеят, това максимизира печалбите. Имам предвид, сигурно няма да е проблем да пеят за законите на термодинамиката примерно, не се налага да разбират за какво точно пеят. Но това опасявам се няма да им осигури жизнения стандарт на който са свикнали.

Цитат
И какво се случва с "бачкатора" като са му запълнени тез три неща с чаклгицата? Пие си бирата и ракията и не мисли за друго.... Обачеееееее ако му ги земеш - излиза на улицата и почва да иска разни неща  А злите манипулатори точно това не искат...

Чалгата е доста лимитирано географски и във времето понятие. Какво е правил "бачкатора" преди появата на чалгата? Кротко е решавал судоку всяка вечер, помежду другото размишлявайки за орбиталната динамика на Марс? Какво прави бачкатора примерно във Великобритания в края на работната седмица? Напива се като животно в кръчмата, чат-пат се посбива и така. Никакво социално инженерство не може да им помогне на такива хора, защото това е начина по който възприемат света. Не знам обаче защо си мислиш че им е зле и че някой се е скъсал да им прави живота черен. Според мен те са си много по-добре от всеки, на който му остава време и желание да си задава повече въпроси. Невежеството винаги е било благодат.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #33 -: Jun 14, 2014, 21:38 »
2018-та не е толкова далеч.

прости невежеството ми, но 2018 новата 2012 ли е?
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #34 -: Jun 14, 2014, 21:58 »
2018-та не е толкова далеч.

прости невежеството ми, но 2018 новата 2012 ли е?
Не. Нищо подобно. Но миналата ли година беше или по-миналата, вече не си правя труда да помня такива неща, когато САЩ на два пъти им се наложи да увеличат размера на дълга си, за да се спасят от фалит?! В рамките на една година два пъти! Доларът е световната валута и няма кой да го отрече. В момента в който се срине, какво става? Не можеш да купиш нефт, от сметката си с евро. Например. Балона не може да се надува безкрайно. В един момент ще се пръсне. И колкото повече въздух си му вкарал, по-надалече ще се чуе.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #35 -: Jun 14, 2014, 23:49 »
Цитат
Проблема е, че зад кръчмарите и силиконовите певачки стоят "зли" манипулатори... За какво се пее в чалгата? Коли, жени, пари.... Какво е близко до сърцето на стредностатистическия бачкатор (80% от народонаселението)? Точно тез три неща...

Именно. Поради тази причина съм склонен да приема много по-простото обяснение че силиконовите чалгеси и тем подобни просто пеят за това, което аудиторията им иска да пеят, това максимизира печалбите. Имам предвид, сигурно няма да е проблем да пеят за законите на термодинамиката примерно, не се налага да разбират за какво точно пеят. Но това опасявам се няма да им осигури жизнения стандарт на който са свикнали.

Цитат
И какво се случва с "бачкатора" като са му запълнени тез три неща с чаклгицата? Пие си бирата и ракията и не мисли за друго.... Обачеееееее ако му ги земеш - излиза на улицата и почва да иска разни неща  А злите манипулатори точно това не искат...

Чалгата е доста лимитирано географски и във времето понятие. Какво е правил "бачкатора" преди появата на чалгата? Кротко е решавал судоку всяка вечер, помежду другото размишлявайки за орбиталната динамика на Марс? Какво прави бачкатора примерно във Великобритания в края на работната седмица? Напива се като животно в кръчмата, чат-пат се посбива и така. Никакво социално инженерство не може да им помогне на такива хора, защото това е начина по който възприемат света. Не знам обаче защо си мислиш че им е зле и че някой се е скъсал да им прави живота черен. Според мен те са си много по-добре от всеки, на който му остава време и желание да си задава повече въпроси. Невежеството винаги е било благодат.
За жалост нещата не са от днес... Много и различни хора са били в дъното на държането на масата в неведение и хвърляне на пясък в очите.... От поне 2000 години насам....
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #36 -: Jun 15, 2014, 21:15 »
въх...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #37 -: Jun 18, 2014, 21:39 »
Продължение  ::)
Активен

Без правила няма игра

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3402
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #38 -: Jun 19, 2014, 17:54 »
2018-та не е толкова далеч.

Ами нищо няма да се случи. 2018-та я няма в списъка:  http://en.wikipedia.org/wiki/List_of_dates_predicted_for_apocalyptic_events#Predictions_for_the_future
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #39 -: Jun 19, 2014, 23:21 »
Говорех за финансов колабс, не за предсказания на врачки.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #40 -: Jun 19, 2014, 23:54 »
Убу де, защо точно 2018, а не 2019 или 2017 примерно :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6209
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #41 -: Jun 20, 2014, 10:01 »
И аз не съм врачка. Може и да се случи по-рано или по-късно. Неизбежно е обаче. Дори в злато или диаманти да се инвестира, няма да помогне. Ще е много лошо. Най-добрата инвестиция би била в имоти и във възобновяеми източници на енергия. Електрическа и топлинна. Няма да можеш да си купиш и литър бензин. Няма да има. Може да няма и за пожарни и полиция. За съжаление валутата на световната икономика е доларът, а той е на смъртно ложе.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #43 -: Jul 03, 2014, 13:19 »
НРБ между Изтокa и Западa

Препоръчвам!  8) :( [_]3
Активен

Без правила няма игра