Автор Тема: НРБ - въпрос на гледна точка  (Прочетена 9131 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Хайде гледайте и после ще коментираме.  ;)
Ако искате може да включим и речта за недоносчето^-^
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #1 -: Jun 06, 2014, 20:40 »
Преди си мислех че е преувеличено, ама бат Бойко копира бай ви Тодар полупроводника 1:1. Той е направо самороден талант, ако не го бутаха в политиката митичните кукловоди в сянка, сега сигурно щеше да е в киното...най-малкото в Комиците.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #2 -: Jun 06, 2014, 20:49 »
Генерала е опасен той.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #3 -: Jun 08, 2014, 07:52 »
Някъде някога под Слънцето да е имало Силна държава без Силна централна власт??- Не е Имало!!! И-да-тогава е имало все пак някаква държава-това са фактите-днес няма държава-значи "Полупроводника" е бил по-умен от всичките днес взети заедно!!! Но споко-пак ще има България!!!

    ....."народа това-народа онова...(демокрация бла, бла)".....
   
     "Не признавам блатата и мочурищата отсам Дунава за държава".....

     .............  -из речта на Каан Аспарух от едноименния филм...............
« Последна редакция: Jun 08, 2014, 08:16 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #4 -: Jun 08, 2014, 08:31 »
Във видеото се обяснява откъде идва лафа за „полупроводниците“, (обяснявам за тези, които не са го гледали).
А бъдещето е на комунитизъма.  ;)
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #5 -: Jun 08, 2014, 11:07 »
Бъдещето е комунал-фашизма, с други думи циганите ще въвеждат желязна централна власт, а белите унтерменшени ще са стълба на социалната политика. Аман от демокрация :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

d0ni

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 183
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #7 -: Jun 08, 2014, 21:12 »
Много ми е забавни как стана модерно да се популяризират интервюта на бай Тошо. Ясно помня как преди 89-та всички тайно му се подиграваха, че е прост селянин, сега обаче някои хора се опитват да го изкарат най-големият мислител и държавник на 20ти век. :) Жалко, че го пощадиха и не го осъдиха за държавна измяна за опита да присъедини България към СССР, или пък че подари златния резерв на България (трупан отпреди 1944-та) на СССР.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #8 -: Jun 09, 2014, 00:50 »
Между другото, преди около месец отидох за пръв път в музея на соца, което е срамота, при положение че живея на две крачки.

Много противоречиви чувства...сега бяха направили прилична колекция от паметници (някои помазвачески-дебилни, някои обаче си бяха изкуство). Аз най-много се разочаровах от експозицията. Значи тоя музей реално оперираше на 1/3 от площите си и имаше експозиция....на панелки, заводи, съсипана екология и много бетон, но не от България, ооооо не - предимно от Румъния, Сърбия и Полша. Сега може би съм уцелил такъв момент. Имаше и снимки на рекултивирани социалистически чудовища, беше ми гадно че не са в България, ама какво да се прави. С огромно разочарование, стигнах до магазина за сувенири. Където пък имаше прожекция. Това изми срама на музея и в крайна сметка ми го превърна в приятно преживяване.

Изгледах около час архивни репортажи от НРБ. Единственото ми заключение е че целия показен тъпизъм така характерен за днешната политическа реалност, просто пасти да яде. Това там е било като...абе като някакъв холивудски филм заклевам се, няма толкова свръх-малоумна свръх-дебилна пропаганда. Това Бойко с лентите, Местан с процедурните хватки, бесепетата с малоумните си проповеди за социалното докато се возят в бронирани таратайки за по няколкостотин хиляди на път към вилите си за няколко милиона, това дори откаченяка Сидеров, всичко това ти се струва фалшиво. Трябва да видиш обаче колко фалшиво е било тогава, ха-ха-ха. Ебати държавата сме били заклевам се, няма такава бутафория, всичко е като един театър.

Та на тръгване оттам ме заприказваха лелките на гишето за билети, стана ми гадно, защото си се кефеха на работата, едната ме зарибява да съм идвал в нощта на музеите, щяло да има друга експозиция и повече прожекции (и аз не отидох за съжаление).

Мисля че въпреки че въпросния музей не е това, което бих искал да бъде (просто е някак прекалено малък да побере всичката тая простотия), посещението му в крайна сметка е донякъде обогатяващо преживяване.

Някой ден ще си направя музеи на мутрите от 90-те. Не сега, щото е чувствителна тема все още. Така както музея на соца дори сега е малко крива работа, щото все още буди някакви спорове, добре че нямаше някой прост комуняга там да ми обяснява глупости, че щях да му счупя врата.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #9 -: Jun 09, 2014, 03:54 »
gat3way разбирам за какво говошиш, явно си по-малък та за това си се впечатлил толкова. Още ми горчи в устата от този Соц. реализъм - по едно време бях почнал да си мисля. че ще е вечен и няма оттърване.
Сега е пак соц, ама терминал 1 спаси положението.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #10 -: Jun 09, 2014, 08:47 »
То онова там няма как да го помня, действието се развиваше предимно някъде през 60-те. Ама такава простащина, не съм предполагал че е било чак толкова зле.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #11 -: Jun 09, 2014, 09:10 »
Е, някои отиват в музея да видят соца, а някои сме живели там и го помним достатъчно добре.  8)
Апропо, днешната пропаганда също е много силна, но и доста по-изтънчена, което прави манипулациите трудни за забелязване („осъзнатата манипулация не е манипулация“ и vice versa).
При соца пропагандата беше директна и откровена (въздействаща върху съзнанието) което бих го записал в плюсовете, а не подмолна и скрита (въздействаща върху подсъзнанието, 25-и кадър и т.н.), каквато е при демонокрацията.

П.П. ЦЪК  ;)
« Последна редакция: Jun 09, 2014, 09:58 от Златко »
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #12 -: Jun 09, 2014, 10:35 »
Ахам, докато комунизма генерираше откровени глупаци, демо(но)крацията генерира прикрити такива.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #13 -: Jun 09, 2014, 11:14 »
На вас ви трябва това:
http://www.planet-travel.eu/bg/excursion/198-%D0%9E%D0%B1%D0%B8%D0%BA%D0%BE%D0%BB%D0%BA%D0%B0_%D0%BD%D0%B0_%D0%A1%D0%B5%D0%B2%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%9A%D0%BE%D1%80%D0%B5%D1%8F_%D0%B3%D1%80%D1%83%D0%BF%D0%B0.html

Какви са тези работи с музеи, спомени...носталгии. Те хората ви го покават live. И ако сгафиш нещо може да те приберат за постоянно >:D
« Последна редакция: Jun 09, 2014, 11:21 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: НРБ - въпрос на гледна точка
« Отговор #14 -: Jun 09, 2014, 20:34 »
Аааа трудно да сгафиш, чел съм писанията на хора, ходили на екскурзия там. Закачат ти един агент на ДС да ходи след тебе, за да не сгафиш. Стои и буквално те чака пред хотелската стая.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon