Автор Тема: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)  (Прочетена 16933 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #45 -: Jul 30, 2014, 00:06 »
Между другото много ми е интересно какво ще стане наистина ако настане голямата тарапана. Така както ги виждам нещата, ще се случи същото каквото точно в момента става в Израел. С други думи абсолютно клане, в което някой става на кайма докато друг гледа като сеир по телевизията, докато се тъпче с пица. Нещо не ги виждам тия неща като повторение на срутването на римската империя, тогавашната римска цивилизация тотално се е изчерпала и разложила до степен до която е престанала да бъде нещо различно от всичко наоколо. В днешно време нещата някак не стоят точно по този начин, има доооста голям контраст между развития свят и пущинака. Има някакви лафове че най-страшни били хората, които нямало какво да губят, но това са пълни простотии според мен, хората стават далеч по-брутални и нехуманни точно когато имат какво да губят. Може да не кълцат глави и да си мажат ръцете в кръв като диваци, но крайният резултат е далеч по-безчовечен и уродлив. Историята познава доста такива примери, примерно американците си решават генерално проблема във ВСВ накрая с две атомни бомби. По-назад във времето британците си решават проблемите в Южна Африка с първите концлагери в света. Испанците си решават проблемите в Южна Америка доста насилствено, преди това са си ги решили и с маврите преживяващи упадък също толкова брутално. Дори самите римляни навремето като са сринали Картаген със земята и са посипали всичко със сол та да не поникне нещо, това не им е хрумнало тогава, същите изпълнения са ги правили и преди това. И така нататък. Няма оправия. Аз циганите ги виждам само като жертва в тази голямата тарапана. Лесно ти е Златко, лесно :)
« Последна редакция: Jul 30, 2014, 00:42 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #46 -: Jul 30, 2014, 01:59 »
Между другото много ми е интересно какво ще стане наистина ако настане голямата тарапана. Така както ги виждам нещата, ще се случи същото каквото точно в момента става в Израел. С други думи абсолютно клане, в което някой става на кайма докато друг гледа като сеир по телевизията, докато се тъпче с пица. Нещо не ги виждам тия неща като повторение на срутването на римската империя, тогавашната римска цивилизация тотално се е изчерпала и разложила до степен до която е престанала да бъде нещо различно от всичко наоколо. В днешно време нещата някак не стоят точно по този начин, има доооста голям контраст между развития свят и пущинака. Има някакви лафове че най-страшни били хората, които нямало какво да губят, но това са пълни простотии според мен, хората стават далеч по-брутални и нехуманни точно когато имат какво да губят. Може да не кълцат глави и да си мажат ръцете в кръв като диваци, но крайният резултат е далеч по-безчовечен и уродлив. Историята познава доста такива примери, примерно американците си решават генерално проблема във ВСВ накрая с две атомни бомби. По-назад във времето британците си решават проблемите в Южна Африка с първите концлагери в света. Испанците си решават проблемите в Южна Америка доста насилствено, преди това са си ги решили и с маврите преживяващи упадък също толкова брутално. Дори самите римляни навремето като са сринали Картаген със земята и са посипали всичко със сол та да не поникне нещо, това не им е хрумнало тогава, същите изпълнения са ги правили и преди това. И така нататък. Няма оправия. Аз циганите ги виждам само като жертва в тази голямата тарапана. Лесно ти е Златко, лесно :)
Докато някой не реши да натисне червеното копче и да гледа сеира. Някога, много отдавна няколко хиляди години сме познавали бетона и сме строили с него, изведнъж сме го "забравили" и няколко хиляди години (римляните) сме го открили отново и започнали да го използваме. Дали "забравянето" не съвпада с момента, когато сме били открили и ядреното оръжие първия път. Те така и донозаврите били изчезнали - да не е и това "съвпадение" - по онова време се е знаело, че на Земята е било тарапана - бъкало от форми на живот. Та се чудят още - земетресение ли било, метеор ли. Та и шумерите са знаели много работи, а днес от тях няма и следа (освен няколко клина).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #47 -: Jul 30, 2014, 08:38 »
Виждам, че neter се опитва да ме коронова за цар или нещо такова, което аз по обективни причини смятам да откажа.  ^-^
neter-е, да завиждам на циганите, ти сериозно ли?  ::)
Нека ти кажа, че проблемът не е, че има умни и тъпи хора, грозни и красиви, работливи и мързеливи, бедни и богати, аристократи и плебеи и т.н. и т.н. Проблемът е когато хората не са на мястото си. А в момента точно това става - плебеите са ни се качили на главата, а аристократите са натикани в миша дупка.
Огледай се наоколо и виж колко отрепки (мутри, крадци, разбойници) просперират и колко от свестните хора (учители, мед. персонал и т.н.) мизерстват. И най-накрая, прочети си собствения подпис и виж какво ти казва.
Активен

Без правила няма игра

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #48 -: Jul 30, 2014, 09:55 »
да завиждам на циганите, ти сериозно ли?
Завистта не изисква покриване на всички аспекти на обекта, към който е насочена - може да се прояви дори само за един аспект, и дори и за всички останали аспекти положението да е точно обратното. Допълнително, характерно е за завиждащия човек да отрича завистта си, защото това е допълнителен удар по самочувствието му (особено ако картинката е точно завист по само един аспект), така че не се учудвам, че не си даваш време да помислиш над нея, преди да отречеш. Всъщност, тези неща ги има описани и в примерното четиво, което пуснах одеве, но е възможно никой да не му обърне внимание.

прочети си собствения подпис и виж какво ти казва
Това в подписа ми е изречено от Джиду в контекста на възгледи и идеи, твърде различаващи се от твоите, така че не може да ми каже нещо в подкрепа на твоята нагласа. Но да, съгласен съм, че извадена от контекста на тази мисъл могат да ѝ се придадат всякакви смисли :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #49 -: Jul 30, 2014, 10:41 »
Прав си, „завиждам“ на циганите само за едно - че им е дадена твърде голяма власт, която не заслужават. То е по-скоро негодувание отколкото завист.
Но ако си чел пророчествата (в Пураните например) за последните времена там е описано как париите ще се разхождат по главите на аристокрацията и варварите ще се настанят в дворците.  :'(
Активен

Без правила няма игра

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #50 -: Jul 30, 2014, 12:30 »
Цитат
За другите участието не е задължително
знам бе  ;)

Цитат
Значи сме на едно мнение, че света има нужда от спасяване?
изчакай да цъфне go_fire и кахърно да ти обясни какви са хората :D
Да бе! Даже на b2l му писна и вече не ви чете! :) А и bb скандално ви напусна :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #51 -: Jul 30, 2014, 13:58 »
Той bb не четеше, а пишеше.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #52 -: Jul 30, 2014, 16:32 »
Lunar поздравление. Ти си първият човек, който срещам, споделящ мнението ми. А то е доста старо, което говори, какво малцинство сме.

Златко, мед. сестрите и т.н. не са част от аристокрацията, а от пролетариата. Аристокрация у нас по воля на съдбата и слава †Господна, че ни е дарил — няма.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #53 -: Jul 30, 2014, 17:31 »
Златко, мед. сестрите и т.н. не са част от аристокрацията, а от пролетариата. Аристокрация у нас по воля на съдбата и слава †Господна, че ни е дарил — няма.

Писах „мед. персонал“, а не „мед. сестри“. Ако докторите не са от аристокрацията на един народ, твърде жалко за въпросния народ.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #54 -: Jul 30, 2014, 19:44 »
Ами не са и много добре, за което, защото са били вече, но за щастие сме загърбили този позорен период след френската революция.

Цитат
аристокрация
ж., само ед.
1. Висше съсловие, привилегирован слой в обществото с благороден произход.
2. Прен. Привилегирована обществена група, която заема изключително положение в своята среда.

Из: http://www.kakvo.org/tword/%E0%F0%E8%F1%F2%EE%EA%F0%E0%F6%E8%FF

(този е любимият ми речник, ако харесваш друг, вземи от там)
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #55 -: Jul 30, 2014, 21:21 »
„Аристокрация“ буквално означава "управление на най-добрите“ (аристос+кратос). В този смисъл „аристокрация“ практически е синоним на „меритокрация“.
Това, че през тъмните векове понятието е изопачено с привилегии и титли по кръвна линия е друг въпрос.
Активен

Без правила няма игра

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #56 -: Jul 30, 2014, 21:42 »
Не винаги си е значело богоизбрани, защото са се родили в семейство, което върху купища с трупове някога се е самопровъзгласило за богоизбрано. Никога не е значило нищо друго.

Но дори да значеше меритокрация, аз  евентуално бих дал на един доктор да управлява бъбрека ми, но в никакъв случай не бих му поверил съдбата си. Всяка жаба да си знае гьола.

По между другото много богати хора днес се мислят за богоизбрани, само защото са богати. Това явление става все по-масово и логичното следствие от него е нова революция. Лошото е, че революциите след себе си водят комунизъм. Но пък преживяли сме го веднъж, пак ще го преживеем, надявам се за последно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #58 -: Jul 31, 2014, 16:35 »
Ей днес прочетох най-най-най-великата HAARP конспирация. Мани ги американските глупости за mind control device и руските тъпизми за тектоничното оръжие.

Значи в груби щрихи, HAARP е предавател с точната честота и точната поляризация за да засилва разни заредени частици от йоносферата в открития космос. Обаче тъй като земята има магнитно поле, тия частици се trap-вали в него и обикаляли като изоглавени между северния и южния магнитен полюс. Та цялата работа било да се инжектират достатъчно частици. Тъй като магнитното поле около полюсите минава достатъчно ниско над повърхността, всяка ракета минаваща през него щяла разбираш ли да се разруши. Та цялата идея на HAARP била някакъв гигантски противоракетен щит който на практика съсипвал всички руски ракети изстреляни през севернополярния регион когато е активиран. Един вид като щитовете на Стар Трек братче, смъкваш щита, шибваш 1000 ракети на руснаците, вдигаш щита и им гледаш сеира. Сега не работи срещу ракети изстреляни от подводници дето се намират из южните морета, както и срещу китайски такива, ама прецаквало доволно добре руснаците. Конспирацията продължаваше с теорията че СССР се сринал именно заради HAARP-а щото комундерите разбрали че няма да излязат на глава с хамериканците. И сега забавната част - HAARP бидейки гаранция за световния мир, не трябвало никога да се разтурва и спира. А всички конспирации били нарочно раздухвани от рушняците, защото не им изнасяла цялата работа.

Предвид че тази конспирация е описана на доста по-технически грамотно ниво от повечето останали конспирации и са се опитали да се аргументират и са давали референции към някакви патенти (сега много съмнително доколко са релевантни към ХААРП-а), това е най-добрата конспиративна теория по въпроса, която съм чувал. Вече съм и привърженик. НЕ СПИРАЙТЕ ХААРП-А ВАШТА МАМА, НЕ КАРАЙТЕ ПУТИН ДА ПОЧНЕ ЯДРЕНА ВОЙНА! :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Как да стана цар? (Трагедия v.2.0)
« Отговор #59 -: Jul 31, 2014, 17:11 »
То ако е ядрена война, аз съм „за“. Поне ще умрем бързо и чисто. 8)
Ерго, има и по-страшни неща от ядрената война. Ако ни нападнат варварите от Близкия изток ще бъде нещо ужасно!! Кланета, изнасилвания на жени и деца, поробване на де що мърда, гаври от всякакъв вид... Намирам за отвратителна мисълта да бъдем тъпкани от гнусните, прости, малоумни мангали (цигани, палестинци, сирийци, египтяни, иракчани и т.н. ислямистка паплач)!!!

 :(
Активен

Без правила няма игра