Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 15260 пъти)

ray

• Напреднали
  • Публикации: 1278
    • Профил
Джокович е заложил на печеливша за момента индустрия, като чета новината- още преди 2 години някъде.
...

Отделно става въпрос не за "ваксина" е за лекарство !

Джокович е заложил на печеливша за момента индустрия, като чета новината- още преди 2 години някъде.
А останалото, за край на маските и сертификатите, задължителните ваксинации- според мен му е време. Една птичка пролет не прави, но две..

П.П.
https://bntnews.bg/news/szo-ogranicheniyata-za-patuvane-sa-neefektivni-po-vreme-na-pandemiya-1182367news.html
Все пак не са посочили източник БНТ, и аз не можах да намеря такъв. Някой с по-добър английски може и да издири в мрежата.

Ето още няколко линка, последния е на английски:
https://www.actualno.com/america/szo-ogranichenijata-za-pytuvane-sa-neefektivni-po-vreme-na-pandemija-news_1698906.html
https://www.actualno.com/analysis/covid-ogranichenijata-za-pytuvane-poveche-vredni-otkolkoto-polezni-news_1678539.html
https://deohs.washington.edu/edge/blog/are-travel-bans-effective
Активен

Nik123

• Напреднали
  • Публикации: 1085
  • Distribution: Mageia
    • Профил
Кирчо днес казал, че зеления сертификат щял да падне, като сме стигнели 60% ваксинация. Е то ще рече- никога  ;D Но има напредък, еврогейските стандарти са над 75%.
Накрая ще стъкмисат едни бройки ваксинирани за пред ЕС и ще стане работата.

Вече са ги нагласили 700 000 бройки ваксинирани (това е около 15% понастоящем от народа в БГ, според предварителните резултати от последното преброяване)- още 15% ще измислят без проблеми:
https://www.mediapool.bg/blizo-700-000-pensioneri-shte-vzemat-bonus-ot-75-lv-za-vaksina-news331354.html
Де ще ходи Кирчо, че и който и да е на негово място- вече и на слепите е ясно, българите в мнозинството си не искат ваксините за ковида. А нашата икономика, колкото и да е жалка, трябва да работи, иначе един *уй за бюджета. Данъчните почнаха още лятото да звънят на разни юзъри в Продавалника и да ги заплашват, че ако не си декларират доходите, ще им правят ревизии. Ваксина, сертификат и вечерен час бюджет не пълнят, особено на фон изкуствена стъкмистика с "безсимптомни заразени".

П.П. Подобен аналог имаме в нашата история, след Ньойския договор- едно от условията е било да унищожим по-голямата част от пушките "Щаер-Манлихер", основното пехотно оръжие на отделния войник. Е, на документи сме ги унищожили, документите са връчени на комисията на Съглашението, унищожаването е ставало понякога пред техни представители, оградата на Военната академия в София е от цеви на такива пушки. А на практика към 09.09.1944 сме имали 12 дивизии пехота (тогавашната наша дивизия е била около 12 000 активни щика по щат)  със същите пушки, 25 години след въпросния договор. Стъкмистиката има и хубави страни.
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 20:24 от Nik123 »
Активен

"-Аз съм орех и приличам на мозък!" "-Аз съм карфиол и приличам на дърво!" "-А аз съм гъба и мразя тази игра.. "

4096bits

• Напреднали
  • Публикации: 4372
    • Профил
Много се съмнявам. Кирчо още от началото каза, че е за сертификатите. И го направи с усмивка. Като ти се усмихват, когато ти казват неприятни неща ( повечето хора не го желаят и той го знае ), значи се опитва да ни приспи. Според мен ще има още по-голям натиск да се боцнем. Може да се стигне дори до задължително ваксиниране за някои професии първоначално.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

• Напреднали
  • Публикации: 1085
  • Distribution: Mageia
    • Профил
Ами ще видим. В професиите ваксинирани/неваксинирани са същия процент, както общия за народа- включително и в ключовите за правителството здравеопазване/полиция/образование/областна администрация/приходна администрация/съд. И там не искат боцкане. Няма кой да сложат, ако уволнят неискащите.

П.П. Имах предвид, че накрая ще стъкмисат и процента ваксинирани и ще се сложи край на това безумие. Но това си е мое разсъждение, дали ще стане така, ще покаже бъдещето.
« Последна редакция: Jan 21, 2022, 20:47 от Nik123 »
Активен

"-Аз съм орех и приличам на мозък!" "-Аз съм карфиол и приличам на дърво!" "-А аз съм гъба и мразя тази игра.. "

spec1a

• Напреднали
  • Публикации: 2149
    • Профил
Много се съмнявам. Кирчо още от началото каза, че е за сертификатите. И го направи с усмивка. Като ти се усмихват, когато ти казват неприятни неща ( повечето хора не го желаят и той го знае ), значи се опитва да ни приспи. Според мен ще има още по-голям натиск да се боцнем. Може да се стигне дори до задължително ваксиниране за някои професии първоначално.

Ако на Кирчо му се изтъпанят едни 100 000 човека,дали ще устиска  >:D
А София помни и по-масови мероприятия...

Не съм напълно сигурен че наглата и гнусна ханъма от Посолството
ще му се притече на помощ
Активен

4096bits

• Напреднали
  • Публикации: 4372
    • Профил

Не съм напълно сигурен че наглата и гнусна ханъма от Посолството
ще му се притече на помощ
За да се изтъпанят 100 000 души пред МС трябва да стане още по-лошо и от Виденовата зима. А сега магазините са пълни, долара е лев и седемдесет и три-четири стотинки, всеки кара западен автомобил. Народното недоволство избухва тогава,  когато няма накъде. Кирчо все още представлява надеждата. Докато загуби чара си и усмивката му започне да прилича на хората на узъбване, има още вода да изтече и доста по-зле трябва да стане.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

• Напреднали
  • Публикации: 2149
    • Профил
   E,тук става дума за Хамерикански "културни особености" ...

Самолет на American Airlines, изпълняващ полет за Лондон от Маями, трябваше да се върне по средата на пътя
 заради пасажерка, отказала да носи маска, съобщи авиокомпанията, цитирана от Би Би Си.

https://segabg.com/category-foreign-country/samolet-na-american-airlines-se-vurna-zaradi-putnik-bez-maska

???

Забележете,връщат самолет (допълнителни хиляди $ разходи),само
заради пасажер,отказал да носи маска !

Е това ако не е Хамериканско малоумие,аз не знам кое може да е !
Активен

go_fire

• Global Moderator
  • Напреднали
  • Публикации: 7009
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
В професиите ваксинирани/неваксинирани са същия процент, както общия за народа- включително и в ключовите за правителството здравеопазване/полиция/образование/областна администрация/приходна администрация/съд. И там не искат боцкане. Няма кой да сложат, ако уволнят неискащите.

Е, с точно това не съм съгласен. Има армия от 800 000 човека, които работят за държавата и структурите ѝ. Общо са над 1,5 млн. до два, които може и да се водят частници,  но са пряко зависими от държавата и не могат да съществуват без нея.

Между другото в това число влиза твоята и моята професия. Ние с теб съществуваме, защото съществува държава, която настоява да ни има, финансира образованието ни и създава изкуствена среда, в която да имаме клиенти.

Та всички тези ще се ваксинират същата секунда, когато държавата рече — направете го. Точно аз и ти можем да се измъкнем, но не съвсем. Ако например кажат, в съда могат да влизат само ваксинирани защитници/прокурори/експерти/съдии и т.н., клекваш. Независимо, каква ти е специализацията, то ти си пряко свързан с някакъв вид съд. Не можеш да си упражняваш професията.

Такива като мен дори по-лесно могат да ни изнудят.

А по-големия проблем поне на онези осемстотинте хиляди е, че те са крайно некадърни, не са способни в нищо и нямат никакъв, възможен начин за оцеляване извън нея. Това са практически инвалиди, а работата за държавата е тяхната социална помощ. Щедра помощ.

Тоест, ако държавата насилствено ваксинира децата, пенсионерите и тези два милиона пряко зависими от нея, то в този момент ще има над 75% и ще може да докладва, че всичко е наред.

За децата и пенсионерите, няма какво да говорим. Те са напълно беззащитни, роднините им също не могат да ги защитят. Могат да бъдат ваксинирани веднага, без никакъв проблем.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

• Global Moderator
  • Напреднали
  • Публикации: 7009
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил

Възможно е да се случи, но няма да е заради ваксините. Единствените, които имат възможност да изпратят 100 000 на площада до „коня“ са двете госпожи от двете посолства. Вероятно и Ердоган може, ама на него сега не му е до нас. А и всяка от тези трите е твърд поддръжник на ваксините и не биха го сторили.

Та на Кирчо може да му се случи, ако спре да слушка, но пък той не дава признаци на увереност и няма да шава много.

Забележете,връщат самолет (допълнителни хиляди $ разходи),само
заради пасажер,отказал да носи маска !

Интересен въпрос е, как е успяла да се качи на борда. Но не се притеснявай за АА. Ще я съдят до дупка и ще плати не само щетите, а пет пъти повече. Отделно със сигурност полета е бил застрахован, сиреч щетите вече са избити.
« Последна редакция: Днес в 12:44 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear