Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165491 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #495 -: Oct 28, 2021, 19:06 »
Това е бъдещето, напред са Америката:
 https://www.cbsnews.com/news/x-gender-designation-united-states-passport/

Аз ще си остана по-назад:
https://news.lex.bg/%d0%ba%d0%be%d0%bd%d1%81%d1%82%d0%b8%d1%82%d1%83%d1%86%d0%b8%d0%be%d0%bd%d0%bd%d0%b8%d1%8f%d1%82-%d1%81%d1%8a%d0%b4-%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d1%80%d0%be%d0%b8%d0%b7%d0%bd%d0%b5%d1%81%d0%b5-%d0%bf%d0%be/

П.П.
Че и по филмите ще навлиза все повече тая нормалност..
Абе много се чудя, тия филми не ги ли играят с играчки, как става разни актьори да застрелват оператори?



« Последна редакция: Oct 28, 2021, 19:13 от Nik123 »
Активен

bcdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #496 -: Oct 29, 2021, 20:05 »
С Арч линукс съм.
Инсалирах успешно следните редове в терминала:

Цитат
$ git clone https://github.com/Nefelim4ag/Ananicy.git /tmp/ananicy
$ cd /tmp/ananicy
$ sudo make install

Какво съм направил?

Нещо повредил ли съм?

Ако може пример или готов скрипт за да инсталирам CAD софтуер, Блендер и др. по- гореописаният начин. Благодаря предварително.
Активен

bcdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #497 -: Oct 29, 2021, 20:16 »
Решил съм да пробвам различни дистрибуции Линукс на компютъра и да си избера за мен някоя, като най подходяща. Най- удобна. Най -приятна и т. н. По- лесно ми е да ги записвам на различни флашки за всяка отделна дистрибуция. Гледах флашки от 8GB usb 1.1  в магазин за лев за 6 лв. 8 ГБ ще ми стигнат ли, като флашка? Цената висока ли е? Има в момента изисквания за зален сертификат в някой магазини и не ми ксе разкарва излишно по- магазините, заради епидемията и ограниченията. Вие какво ще ме посъветвате?

Втори въпрос: Ако лично на Вас Ви се наложи да избирате между Федора и Опън Зуси, то според Вашите предпочитания и Вашето мнение, какъв Ви бил Вашият избор?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #498 -: Oct 29, 2021, 21:04 »
Ще стигнат гигабайтите естествено.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #499 -: Oct 29, 2021, 21:48 »
Слагай WindowsXP, Арменците са още на нея:
https://news.softpedia.com/news/windows-xp-still-more-popular-than-windows-10-and-windows-11-in-one-country-534309.shtml
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #500 -: Oct 30, 2021, 08:57 »
То хубаво ама 1.1 ...няма ли да е много бавна - тъдява вече не е ли 3.2 никой не ги бръсне за слива  ;D
..па и вече всичко минава  на тъндърболт 4 и нагоре с USB-C
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #501 -: Oct 30, 2021, 09:03 »
Ем нали е казано "Хубавата работа - бавно става".
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #502 -: Oct 30, 2021, 09:37 »
Достатъчни са 8 гигабайта. А скорост 1.1 ще ти свърши също работа за проба. Не ги слушай тези повредените  :D
Гледат да те откажат, само те да си ползват Линукс и да са щастливи от живота. Егоисти!

Защо Федора и Сусе? Слагай нещо по-лесно за ползване. Въпреки, че от доста време ползвах Линукс, не можах да се оправя със едно Сусе преди време. Объркано ми беше. Или просто беше счупено. Не зная. Фабрично инсталирана система на някакъв лаптоп беше. Федора не я зная, нито съм пробвал.

За най-приятелски се счита може би Mint. Поне няма да ти докара стрес, първите седмици.
Шегичка!  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #503 -: Oct 30, 2021, 19:26 »


А бе ние си се шегуваме  ама математиката е точна наука
Сега представи си че филма не е 24 ГБ ами само 8ГБ т.е. делиш числата на 3 тогава от 12 сек. на макс. при тебе /на 1.1/ пада на къде 3 часа - ти си решавай  ;D

П.П. вероятно няма да й се налага да зарежда още отначало целите 8ГБ ама ти си преценяш....

Като в таблицата липсва 3.2 х2 и х4 скоростите
А и колко да е по скъпа  една 8ГБ ама 2.0 или 3 и 2 пъти по скъпа да е ...12 лв.   множко ли ти идват  ???  То за толкоз сега по намаленията Уиндоус можеш да си купиш
« Последна редакция: Oct 30, 2021, 19:46 от remotexx »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5255
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #504 -: Oct 30, 2021, 19:30 »
Е то интересно каква е тая USB флашка с относително голям обем от цели осем гигабайта, а скоростно е на най-стария стандарт 1.1 ? Баф маа му и работа.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #505 -: Oct 31, 2021, 16:45 »
   Абе накой гледал ли е   squid game
Дали си струва ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #506 -: Oct 31, 2021, 20:58 »
   Абе накой гледал ли е   squid game
Дали си струва ?


Казвал съм ви, че покрай ЬТВ Lady поизгледах доста KDRAMA. И още, че открих, че KDRAMA и JDRAMA имат множество, дългогодишни почитатели у нас. И, че това е бая индустрия. Преди няколко седмици (бяха излезли пет серии) моите деца заявиха, че също гледат корейски филм. И ни го натрапиха, и на нас. Малко след като „Глупави мечти“ (това е главната група превеждаща KDRAMA) качиха деветия епизод (по-малко от ден след световната премиера), VBOX7 изтриха всичко.

Но все още го има на filmisub и забравих, кое. На filmisub третия поток може да се прихване и гледа с mpv.

Ние още не го доизгледахме. Остават ни три серии. Цитирам малкия ми син за последната, девета — най-тъпото нещо, което е гледал. Иначе като цяло беше възторжен. Батко му и той много го хареса. Майка им го харесва.

А май вече е излязъл първия епизод на втория сезон.

Според мен е прехвалена работа, само защото са хвърлени маса пари. За мен това е доста плоска работа. Но просто не искам да издавам сюжета.

Всяка серия завършва с недовървен, „интригуващ“ край, което е типично за точно всяка една сапунена опера на света, независимо дали е снимана за два лева или двадесет милиона серията.

Та така. Ако се чувстваш младежки, то това е за теб и обезателно трябва да го гледаш. Има елементи на филм на ужасите. Има и елементи на action. Има и елементи на сапунка (човешки взаимоотношения демек и иди ми, дойди ми). Има и мъничко хумор за ципката солчица. А бе типична KDRAMA като всичките им други няколко стотин. Само дето те са 16 или 20 епизода, а тая само девет.

Бит пазар — за всеки по нещо.

Ако си отегчен от света, не е за теб.

п.п. Само между другото има намеци за прочутия вирус дето властва, без да го споменават и уж без да става дума за карантини. Но, който ги хванал, хванал. Това малко като в книгите на Пратчет, лека му пръст — аз ти думам едни работи, ако щеш си прави асоциации.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #507 -: Nov 16, 2021, 09:50 »
Преди криех настроенията си срещу изборите в чужбина с ясната цел да не уязвявам хора във форума. Но истината е, че изборите в чужбина имат една романтична страна, която не присъства на „територията“, както се изразява Ремотех.

В чужбина избори се правят от доброволци, които сами се грижат да си подсигурят всичко. Видяхме в Англия да се гласува в автомивка. Това са намерили хората.

Тук всичко е подсигурено и се трошат пари за какво ли не. А комисиите са щедро възнаградени.

Когато жена ми отиде онзи ден да гласува, една лелка я е посрещнала в коридора и ѝ е казала — аз ви познавам госпожо, секцията на вашия блок е при ей онази врата. В чужбина хората висят по опашки с часове.

Та може би имам още по-радикална идея. Да забраним изборите в България, а да останат тези в чужбина. Ако това не беше шега от моя страна, щеше да е много интересен социален експеримент.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #508 -: Nov 16, 2021, 10:37 »
Преди криех настроенията си срещу изборите в чужбина с ясната цел да не уязвявам хора във форума. Но истината е, че изборите в чужбина имат една романтична страна, която не присъства на „територията“, както се изразява Ремотех.

В чужбина избори се правят от доброволци, които сами се грижат да си подсигурят всичко. Видяхме в Англия да се гласува в автомивка. Това са намерили хората.

Тук всичко е подсигурено и се трошат пари за какво ли не. А комисиите са щедро възнаградени.

Когато жена ми отиде онзи ден да гласува, една лелка я е посрещнала в коридора и ѝ е казала — аз ви познавам госпожо, секцията на вашия блок е при ей онази врата. В чужбина хората висят по опашки с часове.

Та може би имам още по-радикална идея. Да забраним изборите в България, а да останат тези в чужбина. Ако това не беше шега от моя страна, щеше да е много интересен социален експеримент.
Колкото и да е абссурдна откъм възможността да се случи, идеята изобщо не е лишена от смисъл. Първото хубаво нещо е, че хората там не са зависими от политическата паплач у нас. Не могат да бъдат притискани. Другото хубаво е, че са видяли, какво е уредено  общество, как би трябвало да работят много от институциите. Картинката им е много по-контрастна. Ако ще правят нещо, целта им ще е по-ясна, по-конкретна. Ще могат да видят по-ясно, какво трябва да се промени и къде. Ще видят, къде нещо куца.
И покрай идеята, която спомена, се запитах, колко от хората в България всъщност са излизали навън и са ходили малко назапад от нас. Не на море в Турция? Как човек иначе да си представи, какво е възможно, какъв живот може да живее, ако не го види и изпита? Ако тук е притиснат от всички страни, а повечето от народа ни е така, как може да си представи ярко и ясно нещо друго? И да го пожелае. Да види, че е възможно и че, ако някъде другаде е направено, значи може и у нас.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #509 -: Nov 16, 2021, 15:24 »
Та може би имам още по-радикална идея. Да забраним изборите в България, а да останат тези в чужбина. Ако това не беше шега от моя страна, щеше да е много интересен социален експеримент.
Тогава, ако съдим според практиката досега, турския език вече щеше да е офицален в България. И да поне спеца ще се кефи, че няма фереджета в парламента (те са да си стоят у дома). Внимавай какво си пожелаваш.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.