Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165620 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #510 -: Nov 16, 2021, 18:53 »
Много са ходили. В последните тридесет години. По-голямата част, да мият чинии и да берат зеленчуци. Или да чистят стаи, да гледат възрастни хора и т.н.За заплащане, което за тук е много, ама ако го харчиш тука, не там. Там пак си бедняк. И тук си бедняк, да, ама поне си вкъщи. Много малко са тези, които са пробили и са почнали да изкарват висок доход според техните (западните) стандарти.  На нас евроатлантиците гледат като на колония, дори не като на ресурс за работна ръка, те си предпочитат бимбинистанските маймуни, колкото и греховно да звучи в този форум. Франция например се чуди от години как да направи така, че нашите шофьори да се махнат оттам, даже и за тази ниска позиция не ни искат, ние трябва само да внасяме и да консумираме, в най-добрия случай- да сме обслужващ персонал, ама емигрантите от арабските държави са по-евтини. Техният рай от поне десет години стана заблуда, дори и техните граждани (в развитите страни на ЕС) почнаха да усещат по джоба си, че нещо не е наред.
П.П. редактирах си няколко пъти поста, че ставаха някакви аномалии с цитатите.
« Последна редакция: Nov 16, 2021, 18:56 от Nik123 »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #511 -: Nov 16, 2021, 19:12 »
Много са ходили. В последните тридесет години. По-голямата част, да мият чинии и да берат зеленчуци. Или да чистят стаи, да гледат възрастни хора и т.н.За заплащане, което за тук е много, ама ако го харчиш тука, не там. Там пак си бедняк. И тук си бедняк, да, ама поне си вкъщи. Много малко са тези, които са пробили и са почнали да изкарват висок доход според техните (западните) стандарти.  На нас евроатлантиците гледат като на колония, дори не като на ресурс за работна ръка, те си предпочитат бимбинистанските маймуни, колкото и греховно да звучи в този форум. Франция например се чуди от години как да направи така, че нашите шофьори да се махнат оттам, даже и за тази ниска позиция не ни искат, ние трябва само да внасяме и да консумираме, в най-добрия случай- да сме обслужващ персонал, ама емигрантите от арабските държави са по-евтини. Техният рай от поне десет години стана заблуда, дори и техните граждани (в развитите страни на ЕС) почнаха да усещат по джоба си, че нещо не е наред.
П.П. редактирах си няколко пъти поста, че ставаха някакви аномалии с цитатите.
Ако идеш на работа в Раша, ще ти дават цял чувал с рубли.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #512 -: Nov 16, 2021, 19:16 »
Ехе, типичната опорка на евроатлантиците, ами аз в БГ съм доволен, защо да ходя в Раша, ти гледай себе си и тези около теб, мен не ме мисли, колега. Аз съм си вкъщи.
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #513 -: Nov 16, 2021, 19:29 »
И за да съм пределно ясен, да уточня, защото ти имаш способността да вадиш думи от контекста и да ги интерпретираш по свой вкус- доволен съм от средствата, които постигам чрез работата си и нямам абсолютно никакво намерение да ходя на Запад. Нито на Изток. Това, че ти си избрал да емигрираш, си е твой проблем/решение и на какво се дължи, изобщо не ме интересува и не е моя работа. Държа също така да уточня, че не е заяждане от моя страна.А лична позиция.
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #514 -: Nov 17, 2021, 00:25 »
Личи си, че не си ходил никъде, щом си мислиш, че българите са обслужващ персонал в чужбина (обобщения/умозаключения които не се базират на нищо). Дори да е така е по-добре отколкото обслужващ персонал на "политиците".
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #515 -: Nov 17, 2021, 00:42 »
От една страна им се радвам на Кирил и Асен. Радвам се, защото народа искаше това. Не искаме прости хора! Ами ей ви на сложни. Щом забравихте юпитата, на ви нови докато ви се набие в главата.

От друга съм нещастен. Исках да има дълга поредица от извънредни избори. Както беше в Белгия, Италия или Израел. Защо?

За да се изметат всички мерзавци. Например БСП им трябваха, може би още три-четири избора и щяха да са изстинал труп. Същото щеше да е с ДБ. Може би дори ГЕРБ щеше да се разпадне в идеалния случай. Е, ДПС няма как да стане, ама три от четири е великолепен резултат.

Но не. Ще се страда още.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #516 -: Nov 17, 2021, 01:09 »
Проблема е, че няма кой да ги замени. Разни протесни партийки и движения са същите убавци. Дори алтернатива на президента-шапчо няма.
БКП обезглави интелигенцията в България за 50г. и останаха само ДС-ари и дечица. Тези кирчовци са от вторите. Поне още 50г. си трябва преход, ама външния дълг и той расте.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #517 -: Nov 17, 2021, 08:08 »
Е па те дечицата /им/ да не са бездетни...
и да довърша мисълта на Гогата:  и накрая да останат само циганите че да /си/ оправят държавицата  [_]3
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #518 -: Nov 17, 2021, 08:33 »
Да, той капиталиста веднага ще ти постели "Ела Ганьо, да ни оправиш икономиката........."
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #519 -: Nov 17, 2021, 09:23 »
Аре ударете едно рамо тука: https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48959
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #520 -: Nov 17, 2021, 10:05 »
Аре ударете едно рамо тука: https://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=48959

Ласков, видях въпроса, но не мога да помогна. В питането се търси решение за SD. Аз ползвам дистрибуции без systemD. То поради тази причина се отказах от Дебиан и минах на Devuan, когато имам твърд диск или както съм сега на AntiX, и подобни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #521 -: Nov 20, 2021, 20:29 »
От много години говоря, че Гългъл са новото М$. Причини за това бол. Едната е, че моментално станаха по-зли дори от М$, което само по себе си е чудо. Те бяха успели да надвият предишното вселенско зло — IBM и да ги заврат в миша дупка.

После през две и осма изкараха малоумния Андроид смърдящ на всяка крачка на шиндошария. Андроид успя да надмине Усхадуя в точно всяка дебилщина. Поставиха нови рекорди.

И така нататък…

До миналата седмица. Аз го видях със закъснение сега, че ми се отвори време. Обявили са, че локално може да се забрани „view-source:“. Защо, ще се запита някой, който не е видял новината. Защото учениците можели да видят верните отговори на идиотски места като форулярите на въпросните Гългъл, които кой знае защо ползват js за нещо, което не му е необходимо по никаква причина.

Само за протокола, ако запазиш страницата, пак можеш да видиш отговорите. Сиреч точно нищо не са направили.

Та да. Гългъл победи М$ по злоба отдавна, а сега се размазаха от глупост, повече, отколкото М$ са можели някога.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #522 -: Nov 21, 2021, 00:31 »
Това се казва Security through obscurity и не е никаква сигурност. Ползваш друг браузър или curl/wget и всичко лъсва.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #523 -: Nov 21, 2021, 07:40 »
То дори това не трябва. Трябва единствено вместо ctrl+u да натиснеш ctrl+s.

А вместо да правят подобна нелепост като да забраняват „view-source:“ (да не забравяме, че то има и вграден инспектор тип firebug), могат да направят много по-простото — да разкарат шибания js от формулярите си. На формуляри не им е необходим js по никакъв начин.

Това е разумното и правилното нещо. Не поправяш собствената си грешка, а казваш „не съм сгрешил и декларирам, че не съм, но ви казвам да не проверявате, а да приемете на доверие“.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #524 -: Nov 21, 2021, 10:18 »
   Сериозно ли могат да се видят отговорите на даден
тест с „view source:“ !?!
   Ако това е така,трябва директно да изхвърчат хрантутниците
от съотв. министерство (в случая на образованието), чак до ниво
заместник-министър,че и самия министър !
   "Дeвелопърите",създали такъв "шедьовър" ,също вън !

   Че аз,който не съм супер експерт по уеб програмиране ,мога да го
направя много по-добре (без js и подобните перверзии,разбира се).
« Последна редакция: Nov 21, 2021, 10:20 от spec1a »
Активен