Автор Тема: Разно извънтемие  (Прочетена 165743 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #600 -: Nov 29, 2021, 08:34 »
Ачка все някой ден ще дойде ред и да се замислим..

Да се завърнеш...
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #601 -: Nov 29, 2021, 09:38 »
Малко офис автоматизация - забележете това е 1947г.
https://www.youtube.com/watch?v=xYhmv8fDL_Q
https://youtu.be/1OfxlSG6q5Y
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #602 -: Nov 29, 2021, 10:33 »
Ето още една "гледна точка", значи парите/властта е нещо което (според мен) има най-грубо казано три нива/измерения.

1.Нямаш достатъчно за нормален/приличен живот;
2.Имаш достатъчно за нормален живот и нормалните/разумните развлечения, пътувания и екстри.
3.Имаш прекалено много пари за отделен човек/живот и ги използваш за трупане на още и генериране на завист у околните (чесане на Егото) и власт (това е един голям магнит). Пример бившия ни първи министър  8)

Тези в първата и третата група са за съжаление, тези от първата защото нямат нормален живот, тези от третата защото нищо няма да отнесат (пример: собственика на Теленор, чешкия милиардер, дето загина с хеликоптер).
Допълнителен "бонус" за най-богатите е и това, че много често може да им се случат "разни случки", реално се води война за парите и там е като на война,с всички мръсни номера и неизбежните "жертви".

И последно многото пари те правят "техен роб" (не се шегувам), след като ги имаш трябва да ги пазиш освен от външни "врагове" също и от приближените хора (жени, деца, счетводители, адвокати, съветници и т.н.) които също може да поискат част или направо цялото. Плюс това че трябва и да ги инвестираш (в повечето случаи) за да имат "още повече" и да пишат за теб във "Форбс" !

ПС: а дали са "щастливи" (вероятно външно се представят/изглеждат такива), но всеки сам си знае  ;D
PS2: Меркел дали има милиарди (едва ли, все нещо щеше да се чуе), но пък си има напълно достатъчна пенсия (11 човека екип) и "влияние" почти навсякъде, само нещо нормално да поиска и ще го получи. Наш пример в това отношение е "бай Тошо", нищо не му намериха, човека си живя 35 години (май) в държавна вила, храна, удобства, власт (без излишни/безумни екстри) и толкова  ;) Но цял живот "слухтеше" около себе си и решаване конфликти между клановете  :o
PS3: и една мисъл (май беше на Гьоте): човек наистина притежава само онова което е готов да загуби (другото - то притежава човека)

   Надявам се това да не се приеме за заяждане,но според мен
има и други типове освем изброените 1,2 и 3.
   Например: създателят на "Плейбой" Хю Хефнър.
Очевидно,не е бил 1-ви тип (не е бил беден), не и 2-ри (бил е
милиардер), и определено не и 3-ти (със сигурност не е бил
обсебен от парите и властта).
   Абсолютен женкар(свалям му шапка!) и един от най-големите пичове
на всички времена (само Фидел Кастро може да му съперничи).
Толкова много жени е ... изчукал,че някои пишещи в този
форум не могат да броят до толкова !
   Трябва да се спомене и че е бил духовно свободен и не е позволявал
на разни нагли религиозни скапаняци (в САЩистан е пълно с такива)
да му влияят (как не трябвало да има секс преди брака и тем подобни,
описани във някакви парцали,набедени за "свещени книги").
   Живял е 90 години,което е феноменално за човек с толкова много
пороци и вредни навици (цигари,алкохол,"бело" и т.н.).

   Аз лично предпочитам да живея като Хефнър,отколкото като
задръстеняк от сорта на Уорън Бъфет (последният е имал много повече кинти от Хефнър)
   E, Бъфет и сега май e в световния топ 10 на милиардерите,но неговото живот ли е ?



   В заключение: очевидно Хефнър съответства на друг тип личност,различен от 1,2 и 3.
« Последна редакция: Nov 29, 2021, 10:38 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #603 -: Nov 29, 2021, 11:29 »
Ето още една "гледна точка", значи парите/властта е нещо което (според мен) има най-грубо казано три нива/измерения.

1.Нямаш достатъчно за нормален/приличен живот;
2.Имаш достатъчно за нормален живот и нормалните/разумните развлечения, пътувания и екстри.
3.Имаш прекалено много пари за отделен човек/живот и ги използваш за трупане на още и генериране на завист у околните (чесане на Егото) и власт (това е един голям магнит). Пример бившия ни първи министър  8)

Тези в първата и третата група са за съжаление, тези от първата защото нямат нормален живот, тези от третата защото нищо няма да отнесат (пример: собственика на Теленор, чешкия милиардер, дето загина с хеликоптер).
Допълнителен "бонус" за най-богатите е и това, че много често може да им се случат "разни случки", реално се води война за парите и там е като на война,с всички мръсни номера и неизбежните "жертви".

И последно многото пари те правят "техен роб" (не се шегувам), след като ги имаш трябва да ги пазиш освен от външни "врагове" също и от приближените хора (жени, деца, счетводители, адвокати, съветници и т.н.) които също може да поискат част или направо цялото. Плюс това че трябва и да ги инвестираш (в повечето случаи) за да имат "още повече" и да пишат за теб във "Форбс" !

ПС: а дали са "щастливи" (вероятно външно се представят/изглеждат такива), но всеки сам си знае  ;D
PS2: Меркел дали има милиарди (едва ли, все нещо щеше да се чуе), но пък си има напълно достатъчна пенсия (11 човека екип) и "влияние" почти навсякъде, само нещо нормално да поиска и ще го получи. Наш пример в това отношение е "бай Тошо", нищо не му намериха, човека си живя 35 години (май) в държавна вила, храна, удобства, власт (без излишни/безумни екстри) и толкова  ;) Но цял живот "слухтеше" около себе си и решаване конфликти между клановете  :o
PS3: и една мисъл (май беше на Гьоте): човек наистина притежава само онова което е готов да загуби (другото - то притежава човека)

   Надявам се това да не се приеме за заяждане,но според мен
има и други типове освем изброените 1,2 и 3.
   Например: създателят на "Плейбой" Хю Хефнър.
Очевидно,не е бил 1-ви тип (не е бил беден), не и 2-ри (бил е
милиардер), и определено не и 3-ти (със сигурност не е бил
обсебен от парите и властта).
   Абсолютен женкар(свалям му шапка!) и един от най-големите пичове
на всички времена (само Фидел Кастро може да му съперничи).
Толкова много жени е ... изчукал,че някои пишещи в този
форум не могат да броят до толкова !
   Трябва да се спомене и че е бил духовно свободен и не е позволявал
на разни нагли религиозни скапаняци (в САЩистан е пълно с такива)
да му влияят (как не трябвало да има секс преди брака и тем подобни,
описани във някакви парцали,набедени за "свещени книги").
   Живял е 90 години,което е феноменално за човек с толкова много
пороци и вредни навици (цигари,алкохол,"бело" и т.н.).

   Аз лично предпочитам да живея като Хефнър,отколкото като
задръстеняк от сорта на Уорън Бъфет (последният е имал много повече кинти от Хефнър)
   E, Бъфет и сега май e в световния топ 10 на милиардерите,но неговото живот ли е ?



   В заключение: очевидно Хефнър съответства на друг тип личност,различен от 1,2 и 3.
Тук трябва да кажа, че многото пари имат едно много хубаво качество. Изкарват наяве истинската същност на човек. Ако си нищожество и гад, ще ти проличи бързо. Ако си свободен, също.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #605 -: Nov 29, 2021, 15:47 »
Малко офис автоматизация - забележете това е 1947г.
https://www.youtube.com/watch?v=xYhmv8fDL_Q
https://youtu.be/1OfxlSG6q5Y
https://youtu.be/OhnjMdzGusc?t=197
Това е страхотно. Повече от сто години назад е имало електрички.  ;D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #606 -: Nov 29, 2021, 17:36 »
колата настрана - мен ми е по-интересно тия стогодишни бабич... брички.. тъй де електрички  (вие ме разбрахте) аджеба с какви батерии са и т.п. ТТД

и за финал исторята на АЛ
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #607 -: Nov 30, 2021, 13:51 »
колата настрана - мен ми е по-интересно тия стогодишни бабич... брички.. тъй де електрички  (вие ме разбрахте) аджеба с какви батерии са и т.п. ТТД

и за финал исторята на АЛ
Харесва ми. Математикът е безпомощен :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разно извънтемие
« Отговор #610 -: Dec 03, 2021, 09:14 »
Днес голямата драма е вафла Корни ще стане ли шеф на парламента или няма. Снощи по телевизията много се дуеше. Преди четири години отряза батко ви Бойко за същата чест, не вярвам на новите да им пусне фандък.

Което ми навява мисли за истинската вафла. Купувал съм я много рядко. Скъпичка е. Дълги години я рекламираше самия Фелпс. Може би идеята е била, че тая вафла дава толкова много енергия, че можеш да преплуваш света.

Та правя си някакви асоциации с нашенската, червена вафла.

Но на нея мъката ѝ е да бъде премиерка, а не заместничка на ПКП. Ще видим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #611 -: Dec 03, 2021, 10:33 »
Днес голямата драма е вафла Корни ще стане ли шеф на парламента или няма. Снощи по телевизията много се дуеше. Преди четири години отряза батко ви Бойко за същата чест, не вярвам на новите да им пусне фандък.

Което ми навява мисли за истинската вафла. Купувал съм я много рядко. Скъпичка е. Дълги години я рекламираше самия Фелпс. Може би идеята е била, че тая вафла дава толкова много енергия, че можеш да преплуваш света.

Та правя си някакви асоциации с нашенската, червена вафла.

Но на нея мъката ѝ е да бъде премиерка, а не заместничка на ПКП. Ще видим.

   Очевидно производителите на вафлата "Корни" са си направили добре
сметката - провели са рекламна кампания с известен спортист,написали
са каквото трябва на опаковката (еко,био ... и други подобни путки майни за
зарибяване на снобеещи кифли и кифльоци и т.н.)
   "Лайфстайл" отвсякъде,баткооооо ...

   По отношение на КУРнелия Нинова - тая има толкова огромно его,че сигурно
трудно се седи в една стая с нея.
   Само че,това гигантско его ще и изиграе много лоша шега ...





П.С.  Especially for: кашика
Във езотеричните науки съществува понятието етерно (или ефирно) тяло - едно от "фините тела" .
Гигантско его в езотериката означаяа раздуто ефирно тяло. Това в повечето случаи води до
психическо  и физическо изтощение (трябва много енергия за да се поддържа раздуто), понякога и до патологии.
   Да споменавам ли за ББ ...
... а и други диктатори ...
« Последна редакция: Dec 03, 2021, 10:36 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #612 -: Dec 03, 2021, 10:35 »
Корни ми е фалшива като повечето от тези. Нагажда се според ситуацията. Няма принципи. Социалистическата партия не е социалистическа. БСП съществува единствено по инерция. Наследницата на БКП. Корни е стъпила на потъващ кораб.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #613 -: Dec 04, 2021, 12:34 »
   Я вижте какви "добри хора" ще ни управляват:

https://bivol.bg/%d0%b0%d0%bb%d0%b1%d0%b0%d0%bd%d1%81%d0%ba%d0%b8-%d0%be%d0%bb%d0%b8%d0%b3%d0%b0%d1%80%d1%85-%d0%b8-%d0%ba%d0%be-%d0%b1%d0%b8%d0%b2%d0%be%d0%bb%d1%8a-%d0%bf%d0%b8%d1%82%d0%b0-%d0%b7%d0%b0-%d0%b4.html

   Пак ще го напиша:
Досега "бело" се внасяше от турски дилъри (с протекцията на ДПС),
отсега нататък - от шиптърски (виж линка по-горе).
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Разно извънтемие
« Отговор #614 -: Dec 04, 2021, 15:10 »
Децата на БГ комунета направили дрогаджийски бизнес с децата на албанските комунета под прикритието на автомобили и кой знае още какво, най-вероятно с децата на фашаги (заб.: всички автомобилни марки в гер. са на фашаги).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.