Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 68507 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Дай ни връзка от тук:

https://www.getfvid.com/

Ето, какво получавам аз през tor с изключени бисквитки и js:

Цитат
Unsupported Browser
You're using a browser that isn't supported by Facebook, so we've redirected you to a simpler version to give you the best experience.
 
It looks like you were misusing this feature by going too fast. You’ve been temporarily blocked from using it.

If you think this doesn't go against our Community Standards let us know.

Okay
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3108
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, идея нямам как да дам тая връзка, ако ми обясниш като на малоумен, веднага..

П.П. Това, което съм пуснал като линк, е второто интервю на този доктор, от 21.10. Преди него, сутринта, има едно по-кратко, пред "Пирогов", в което казва в прав текст, цитирам: "Разбира се, бързия тест може да даде кръстосана положителна проба, фалшиво положителна, с един куп от сезонните грипове". тоя пък клип въобще не можах да го издиря в нета. Един приятел през фейсбука ги е гледал и двата и ми даде линковете, а аз свалих и двата клипа. Общо са около 50 мегабайта, ако някой ми каже как да ги кача тук, ще го направя.
Активен

tonitoshev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Еми чудесно. Не вярваме в официалните смрадове. Обаче не вярваме и в никого. Добре де, а ако видим с очите си хората, що не повярваме в тях. Единствените, които ходят и се срещат с хората лице в лице са Възраждане. Дали лъжат? Можете сами да се срещнете с тях и да видите и да почувствате какви са и що са. Вчера и днес бях с някои от тях в Белене и в Плевен. Хора като мен. Не някакви "висши" същества. Видях и пих кафе с Пламен Пасков, видях и Костадин Костадинов. И знам че мога да им вярвам. И тук не става въпрос за либерали, консерватори, леви и десни. Тук става въпрос за грижа за собствената ни участ. Дали ние ще си решаваме съдбите или някакви чужди господари ще ни диктуват какво и как да правим. Лошото е, че имаме малко време и малък шанс все още да направим нещо.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Отиваш на видеото, щракаш с дясното копче на мишока и избираш „Копиране адреса на видеото“. После го цопваш на онова място и натискаш „Търсене“. Адреса, на който те прати ни го поставяш тук.

Това е всичко. Така си взимам видеа от разни спортни портали като dsport.bg (не работи през tor). Спортал си имат своя платформа и не качват в Spybook, а и работят през tor.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3108
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Ползвах някакъв друг сайт за сваляне на такива клипове, но ето от тоя, който ти си дал:

видео

това е, като го плясна в твоя линк и натисна "Download in HD Quality"

А първото интервю, където казва за сезонните грипове и теста, го имам само свалено. Френда го отвори през фейсбука си и го свалихме, като коментара на някакъв пич, който го е снимал на екран, беше, че са го махнали от предаването "Здравей, България". Та линк не можах да издиря.


===
гофи: малко пипнах връзката, че чупи css. Няма цензурирано.
« Последна редакция: Oct 24, 2021, 20:04 от go_fire »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Еми чудесно. Не вярваме в официалните смрадове. Обаче не вярваме и в никого. Добре де, а ако видим с очите си хората, що не повярваме в тях. Единствените, които ходят и се срещат с хората лице в лице са Възраждане. Дали лъжат? Можете сами да се срещнете с тях и да видите и да почувствате какви са и що са. Вчера и днес бях с някои от тях в Белене и в Плевен. Хора като мен. Не някакви "висши" същества. Видях и пих кафе с Пламен Пасков, видях и Костадин Костадинов. И знам че мога да им вярвам. И тук не става въпрос за либерали, консерватори, леви и десни. Тук става въпрос за грижа за собствената ни участ. Дали ние ще си решаваме съдбите или някакви чужди господари ще ни диктуват какво и как да правим. Лошото е, че имаме малко време и малък шанс все още да направим нещо.

Чудесно!

Но това е отново въпрос на мнение. Например Пасков (според мен) е просто един популист. Преди да се занимава с политика, се занимаваше с история. От там го знам.

И наистина става въпрос за идеали. „Възраждане“ са консервативна партия с протекционистични намерения. Например те са твърдо против еврата. Аз съм твърдо „За“ дори да е само, за да закрием една от най-вредните институции в историята ни — БНБ. Но мога да изреждам много повече.

Лидера им казва, че е избрал името, за да повтори това, което са правили онези хора. Извинявам се, но аз не съм от онези хора, а те са вършели делата си преди два века. Не желая да повторя точно нито едно тяхно действие.

Едно от многото определения за зло е — ненавременно добро. Правеното от възрожденците е било голямо добро, но е било за тогава. Сега сме друго време.

=*=

И пак повтарям. След като са спечелили твоето доверие, то иди и гласувай за тях. Казах ти и предишния път, че няма да си първия член на този форум, който го прави.

=*=

Между другото преди изборите от четвърти април вярвах, че ще влязат. Но не влязоха. А сега им дават незначителни шансове. Дори да се доберат някак до парламента, не могат да направят нищо. От всички, които влязат имат близки позиции само с БСП. Но са по под половината въпроси. Но, все пак като във всяко друго спротно състезание им желая успех.

Аз самия не гласувам от двадесет години с малки изключения (основно референдумите) и сега отново ще пасувам. Не вярвам в настоящата система и няма да я легитимирам с гласа си.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ползвах някакъв друг сайт за сваляне на такива клипове…

Прав си! Изнахалствах. Трябваше просто да те помоля да дадеш точната връзка. Нещо от рода на:

https://www.facebook.com/dsport.bg/videos/667484793819139/

И аз да си го свалям. А не да те карам, да го правиш вместо мен. Вече го свалям с wget.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Исках сам да го проверя. Но истината е, че понеже съм семеен, имам едва броени минути на ден за себе си и не всеки ден. Затова, ако някой му се търси, това са им официалните канали:

https://play.nova.bg/tvshow/zdravei-bulgariya/44

и

https://www.vbox7.com/user:zdraveibulgaria
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3108
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил

И друго ми е интерсно, ваксинираните защо не си седнат вече на задниците и да мирясат - нали са ваксинирани и защитени, какъв им е дерта та са се притеснили за нас неваксинираните и лаят с пяна на устата.

От мен плюс за целия коментар, а относно това, което съм цитирал- те ваксинираните при нас (България) са около 20% и смятам този процент за реален, като се оглеждам около себе си, моите познати и приятели. Но ваксинираните в моя кръг въобще не лаят с пяна на устата- те са се ваксинирали по тривиални причини- единия има бизнес в чужбина и трябва да пътува, другия се е поддал на масовата истерия.. И не са настроени срещу неваксинираните. Тия, които лаят злобно и насаждат омраза срещу нежелаещите да се ваксинират, са платени клакьорки и любимия им начин за изява е под формата на коментари в новинарски сайтове, където влизат с десетки различни имена, но тезата им е една- простият Ганю не иска да се ваксинира, а пък великия Запад вече се бил изпонаваксинирал и всичко било 10 от 10 точки кеф. Другите лаещи с пяна на устата срещу неваксинираните по всякакви медии, са някакви математици, изпаднали професорчета с научни титли и откровен талаш, стимулиран пак финансово.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Реално не са 20-25%, а 35. Това е защото се водим 7 млн. души, но всички знаем, че поне от десетилетие сме около пет. Общо с емигрантите сме сигурно повече от осем, от които милион, милион и нещо най-вероятно са сезонни, но тук целогодишно не сме повече от пет. И това си личи много добре по осигуряващите се, броя на учащите и получаващите пенсия. Общо пет и нещо. Не си мислете, че циганите не се осигуряват. Не го правят сами, но държавата го прави.


Продължавам да си мисля, че най-силно фашизираните проваксинатори не са взели и стотинка. Просто фанатиците винаги го правят по убеждение. Никога не мислят, че са част от мръсен план.

доп.
===

Между другото, гледайки броя на ваксинираните ми се иска да се ваксинирам. Това е защото дълбоко не вярвам в разсъдъчните способности на българина. Без заобикалки мисля средния българин за пълен тъпанар, а понеже съм българин… Ако цифрите за у нас бяха единствения ми източник на информация, то първата ми работа би била да се ваксинирам. Ако аз и народа ми сме на едно мнение, нещо не е наред. Ала понеже знам причините на масовия българин да не го прави, то се успокоявам, че всъщност нямам общо с него.
« Последна редакция: Oct 24, 2021, 21:13 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3108
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Взели са, и още как.

Във ви-бокса (втория линк) клипа е 6 минути, в този линк, който аз постнах, е 9 мин.


А в тоя официалния им сайт, първия линк,  сезон 12, епизод 34, 21.10.2021 год, където доктора казва, че тестовете реагират и на сезонните грипове -от 1:12.51 нататък в клипа, в линка, който си посочил- https://play.nova.bg/video/zdravei-bulgariya/season-12/zdravei-2021-10-21/548963, на сезон 12, епизод 34, 21.10.2021 и преместваш до  1:12.51. И слушаш. Ха, после защо бил изчезнал сезонният грип.

П.П. Издирил си го, тоя линк, с клипа, аз не можах, но аз не съм критерий за търсене в нета.
« Последна редакция: Oct 24, 2021, 21:35 от Nik123 »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Покрай жена ми имам голям опит с Nova, затова знаех къде да търся. Vbox е част от групата, откакто едни норвежци ги бяха купили. По наследство са си техни и когато влязоха в ръцете на ФСБ (това не е Формация студио „Балкантон“, а новото име на КГБ), просто си останаха при тях.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Зелените сертификати са за комсомолчета, гледай какво правят комунетата:
https://www.youtube.com/watch?v=Fpf8QHGRsDM
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Зелените сертификати са за комсомолчета, гледай какво правят комунетата:
https://www.youtube.com/watch?v=Fpf8QHGRsDM

Случи ми се нещо странно. Докато гледах това видео, върху него ми излезе команден промпт на нещо наричащо себе си cplayer. Имаше малко информация (каквато има, когато пускаш mpv от конзола, както аз правя) и подканяне да пиша команди. Много странно. Не знаех за такава възможност на mpv, а не помня вече колко години го ползвам. И уж бяха изрязани възможностите за редакция и mencoder до днес не е сменен с нищо.

Това cplayer си го превеждам като console player, ама то по друг начин почти не пускам mpv. За разлика от версията за Андроид тук няма някакъв особен ГПИ. Ако го пуснеш от меню нищо няма да се случи. Явно съм натиснал някаква комбинация от копчета, за която не подозирах. А уж и тях съм ги поизучил.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3108
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
В нета някъде вчера мярнах линк към замундата с торент "zelen sertifikat", или нещо такова. Чудех се на кой и за какво му е, пък то се оказа много просто- примерно Пешо се е ваксинирал, и има сертификат. Разпечатва го на хартия и го дава на Гошо, който не е ваксиниран и не се е тествал. Гошо отива с тоя сертификат в някой магазин от типа на "Мосю Бриколаж" например, там си показва на входа разпечатания сертификат на Гошо. Охраната го проверява, излиза- "Ваксиниран Пешо" и Гошо си влиза като Пешо, тъй като охраната няма правото да  изисква лична карта, шофьорска книжка, или друг документ за самоличност. Това си е правомощие на някои държавни органи.  А и не ги интересува, охраната, Пешо ли бил, Гошо ли бил, нали има QR код. По тоя начин Пешо може да го даде на още 20 човека, да си напазарят от "забранените магазини", каквото им трябва. Което се и случва. Поредното доказателство, че с изнасилване не става. Може и да стане, ако пред всички зеленясани обекти сложат полиция, но първо, я отклоняват о основните й задачи, второ, няма да стигнат полицаите. А ако назначат нови бройки за всеки голям магазин и т.н., няма с какво да им плащат.

П.П. Не съм запознат с електронните зелени сертификати, но ми се струва, че няма проблем Гошо да си сложи на телефона сертификата от телефона на Пешо.
« Последна редакция: Oct 25, 2021, 19:23 от Nik123 »
Активен
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 78   Нагоре
« назад напред »