Автор Тема: Предложение за CMS/Wiki/Groupware или подобни.  (Прочетена 1501 пъти)

clovenhoof

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 534
  • Distribution: Mac OSX 10.9.2
    • Профил
Вдъхнових се от една тема тук да си инсталирам CMS, като изискванията ми са следните:
 - визуализиране на директориина структура от локалния сървър в Tree View подобен контрол (expander)
 - горната структура да може да се зададе като sym link
 - плейване на html5 video (*.webm) файлове избрани от горната контрола

Идеята ми е, да плейвам моята колекция от видео уроци без да се налага да ги свалям от сървъра, а и е по-удобно през уеб страница. Уроците са много и вече съм си ги подредил по теми и папките/файловете са именувани тематично. За това, вариантите на CMS с ъплоуд са абсурдни - трябва си sym link-ване.

Поиграх си с Dokuwiki и донякъде се получи, но останаха някои неудобни или поточно доста трудоемки неща за довършване, имайки предвид че видео файловете са около 3500, но в много краен случай ще падна на този вариант.

Доста неща пробах: dokuwiki, mediawiki, tiki, elgg и др.
Чудя се дали няма да е по-лесно да вградя по някакъв начин, някакъв готов TreeView контрол в елементарна CMS като GetSimple, която в момента гледам?!

Езика на платформата може да е всякакъв, но за предпочитане да не е .NET-ски. (С моно под линукс вече не ми се нерви :) )


ПП: В качения файл може да видите как изглежда моята идея в dokuwiki. Много ми харесва, но както казах по-горе има някои проблеми в това решение.
« Последна редакция: May 17, 2013, 17:01 от clovenhoof »
Активен

We are just a moment in time
A blink of an eye
A dream for the blind
Visions from a dying brain

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Предложение за CMS/Wiki/Groupware или подобни.
« Отговор #1 -: May 19, 2013, 08:57 »
Онази тема дето те вдъхнови Мимош спомена:

http://www.letodms.com/

Пробва ли да видиш дали ще свърши работа?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear