Автор Тема: Хора, това майтап ли е: Правец 64М  (Прочетена 46082 пъти)

kalinik

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 539
  • Distribution: LMDE x64 2012/ LM 14 x64
  • Window Manager: Mate / KDE
  • ID user #521433
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #30 -: Oct 17, 2013, 14:37 »
На по-късен етап сигурно ще пуснат и "допълнителните" аксесоари - 5'25" външни флопи-устройства, "модерни (uprgadе-вани)" центроникс ,"интерфейсни" кабели за лентови записващи устройства, "пълноразмерна клавиатура с F3, F4 и така до F12, както и ваучер за култовата игра "Beyond Castle Wolfenstein"...

 :D :D :D

EDIT/PS : Между другото играта я имам на автентичен носител (виж по-горе)  ;D + работещо копие ! Няма майтап. Лошото е, че моят PRAVETZ 8D (това е 3D х2 + 2D) не ще да запали вече :(
« Последна редакция: Oct 17, 2013, 14:47 от kalinik »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #31 -: Oct 17, 2013, 15:38 »
Представете си отиваш на бизнес среща и вадиш лаптоп 'Правец'. Как ли ще те изгледат? Съвсем друго е да извадиш я Apple я Dell....

Та в този ред на мисли кой би си купил компютър с лого Правец? Някой с носталглия по миналото?

Тези дето само повтарят умни мисли от рода:
А то едно време какви компютри имаше....ехееей.. Това сегашното компютри ли са?

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #32 -: Oct 17, 2013, 15:54 »
.
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 23:59 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #33 -: Oct 17, 2013, 16:32 »
1. Представете си отиваш на бизнес среща и вадиш лаптоп 'Правец'. Как ли ще те изгледат? Съвсем друго е да извадиш я Apple я Dell....

2.Та в този ред на мисли кой би си купил компютър с лого Правец? Някой с носталглия по миналото?

Тези дето само повтарят умни мисли от рода:
А то едно време какви компютри имаше....ехееей.. Това сегашното компютри ли са?
1. Само глупаците се интересуват единствено от обвивката. Такива партньори, които се интересуват не от теб, а от лъскулките с които си се накичил говорят лошо за бизнеса ти. Какво, като си с Apple или Dell. Купчина китайски части с фирмено лого върху тях. Особено вторите, които вече не изпъкват с нищо сред останалите марки. Извинявам се, ако вече си купил такъв и си разчитал да впечатляваш с марка.
2. Аз бих си купил Правец, ако е с прилични параметри и на приемлива цена. Проблемът е, че наскоро си купих лаптоп и не ми трябва друг.
« Последна редакция: Oct 17, 2013, 16:34 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #34 -: Oct 17, 2013, 21:37 »
Абе идеята е много добра. Търговската марка никой не я държи, те я регистрират и само заради носталгията ще си осигурят някакви прилични като за малка фирма продажби. В крайна сметка всичко, което трябва да направят е да щамповат някакво лого. Ако успеят да си издействат някакви отстъпки от тайванците и да ги пуснат по-евтино тук, дори може да се окаже добър пазарен удар.

После, понеже общини, администрация и тем подобни се управляват от идиоти, задължително ще си намерят и прилични поръчки от идиоти, които си мислят че си правят ПР като подкрепят родната индустрия.

Нямам негативни настроения към идеята, защото е добра обективно погледнато. Това какво се било произвеждало в България са глупости, така или иначе всичко се произвежда в Азия.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #35 -: Oct 17, 2013, 23:17 »
Марката на "Правец" е била свободна и е взета от този/тези човек/хора. Лаптопите ще се произвеждат някъде в Малайзия или Индонезия, не съм сигурен. OS най-вероятно ще е някакво производно на Убунто. Аз лично приветствам инициативата им. И наистина всичко тръгва от носталгията.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

edmon

  • Гост
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #36 -: Oct 18, 2013, 18:30 »
Я мислим дека ту мъч пипъл толк без да му фатат край!
Баси изтърванята има,.... направо не е истина.

Защо хората плюят по всичко българско и родно!
Правец беше трън в очите на империализма-неоколониализъма, беше краднат едно към едно от тях за това не за друго....!!!
И някъв ... дава оценка!!!
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #37 -: Oct 18, 2013, 21:10 »
Едмон, верно, че масово се плюе срещу всичко българско и аз съм много против, но точно в този случай, даже и надписа няма да е направен в БГ!
Те и Леново и Дел и ХП ползват едни и същи части, но поне различен дизайн правят! Та, при това положение, пет пари не давам за това какво пише на него и не виждам нищо българско в него!
Активен

edmon

  • Гост
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #38 -: Oct 18, 2013, 21:20 »
Едмон, верно, че масово се плюе срещу всичко българско и аз съм много против, но точно в този случай, даже и надписа няма да е направен в БГ!
Те и Леново и Дел и ХП ползват едни и същи части, но поне различен дизайн правят! Та, при това положение, пет пари не давам за това какво пише на него и не виждам нищо българско в него!

Предполагам, че не виждаш и нищо хамериканско в Апъл, всичкото ябълка се прави от братският китайски народ.... :)))
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #39 -: Oct 18, 2013, 21:39 »
Едмон, верно, че масово се плюе срещу всичко българско и аз съм много против, но точно в този случай, даже и надписа няма да е направен в БГ!
Те и Леново и Дел и ХП ползват едни и същи части, но поне различен дизайн правят! Та, при това положение, пет пари не давам за това какво пише на него и не виждам нищо българско в него!

Предполагам, че не виждаш и нищо хамериканско в Апъл, всичкото ябълка се прави от братският китайски народ.... :)))

Точно тук сравнението с Епъл е неуместно! Епъл разработват, а в чайна се произвежда, а в нашия случай, дори и кутията не е разработена от нашите и най-вероятно ще ги и брандират и опаковат там.

Абе, поне кутията да произвеждаха тука и да ги асемблират, бива! То е ясно, че технологии за да произведем електрониката нямаме!
« Последна редакция: Oct 18, 2013, 21:41 от backinblack »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #40 -: Oct 18, 2013, 22:57 »
Аз съм доволен, че се ще се правят някъде в Азия. Добре, че са братските азиатски народи, че нямаше да можем да си позволим много неща. Все още има предприемчиви хора. Трябва огромен капитал, за да се направи производство тук. Дори едното опаковане сигурно е пъти по-скъпо от там.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #41 -: Oct 18, 2013, 23:36 »
Да ви кажа, че аз съм поръчвал лаптоп асемблиран в БГ. Някъде преди може би 6-7 години Aopen бяха направили универсално шаси за лаптоп - за да може по подобие на  десктопите да се асемблира.

Поръчваш си вида на мобилният процесор.. паметта е стандартна...дисплея, cd-то за лаптоп какво да е...
Видеокартата също беше на платка и може да си избираш каква карта да сложиш! Nvidia бяха измислили интерфейс и стандарт. Май това беше:
http://www.trustedreviews.com/news/nVidia-MXM-Mobile-Graphics-Solution
И си правиш лаптоп по твой избор. За съжаление идеята на Aopen бързо западна и се видя че е неудобна.....Да е съществувала максимум не повече година.

Ако трябва да е българско...то поне да се постараят. Да му проектират поне външният вид да изглежда нещо по-различно...Да вложат малко фантазия/ нови идеи.

Дето вика backinblack може пласмасите да са български. Технологии за матрици има колкото искаш. Ама ако се опитат да направят нещо такова, ще излезе много по-скъп от всеки марков китайски лаптоп!

Абе идеята е много добра. Търговската марка никой не я държи, те я регистрират и само заради носталгията ще си осигурят някакви прилични като за малка фирма продажби.

В задачата се пита като е била толкова добра идеята, защо никой досега не е бил взел Търговската марка. ???

Като се замисля даже няма какво да се мъчат да продават лаптопи Правец в БГ. Направо да вземат да продадат марката на китайчетата. ;D Хем ще изкарат повече пари ;D, хем бързи пари. ;D

« Последна редакция: Oct 19, 2013, 00:15 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #42 -: Oct 19, 2013, 00:24 »
Цитат
Добре, че са братските азиатски народи, че нямаше да можем да си позволим много неща.

И в един момент всички ще спрем да си позволяваме всичко, щото за да си го позволиш трябва да работиш! Цените на братските китайски предприемачи са такива, защото там няма такива изисквания към работодателите за условия на труд, максимален брой часове и тем подобни, които оскъпяват цената на производството!

Ето ти едно високо технологично предприятие за производство на месо! Хигиената може да е на много високо ниво, но дали в европата някой ще ти позволи такова производство с изискванията за пространство на животните!? Представи си какво е положението в заводите за електроника!
Не толкоз заплатите, колкото условията на труд и съпътстващите разходи за тяхната поддръжка оскъпяват най-много европейското производство!
Безработицата няма да спре да се увеличава и с нея да пада и цената и на малкото още работещ, докато китайската стока не се намери начин да се забрани или и ние да заработим като при тях! Мен ако питаш, предпочитам първото!
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #43 -: Oct 19, 2013, 00:30 »
/извън темата

backinblack, и ти ли предпочиташ да продължаваш да се луташ в лабиринтите на невъзможностите, които сам си създаваш, в търсене на отговори там, където има само въпроси? ;)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #44 -: Oct 19, 2013, 00:41 »
/извън темата

backinblack, и ти ли предпочиташ да продължаваш да се луташ в лабиринтите на невъзможностите, които сам си създаваш, в търсене на отговори там, където има само въпроси? ;)

Аз отговорите ги знам, но решение няма! Точно в този случай, знам, че няма как да се забрани китайския внос заради обвързваният с разни членства и организации които дори забраняват и защитните мита, а също и не може да се допусне и да се отиде и към това което е в братската китайска страна и нещата ще си вървят на самотек докато и всичкото производство в Европа се закрие!
Но такива въпроси без решение има още много!
Активен