Автор Тема: Хора, това майтап ли е: Правец 64М  (Прочетена 46093 пъти)

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3211
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #60 -: Feb 10, 2014, 20:58 »
Хм, да речем че wealth distribution-а е в пряка връзка с наличието на средната класа.
Като гледам следната таблица: http://www.nationmaster.com/graph/eco_gin_ind-economy-gini-index
...
Тъй де, ама това дето си дал не е wealth distribution а е income distribution (ако не си забелязал отдолу под таблицата има един коментар)
т.е. повечето хора "на върха" имат имоти, фабрики, заводи, компании, акции на борсата и пр. wealth за милиарди, но това не им е income/приход т.е. заплата т.е. тези най-верятно взимат данни от официални източници т.е. това им е официално декларирания към държавата приход...
 демек зимат едвам няколко милиона заплата (колкото да не умрат от глад) - изкл. укритите приходи, реинвестиции и т.н.
« Последна редакция: Feb 10, 2014, 21:02 от remotexx »
Активен

adriana_mehandjieva

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #61 -: Mar 27, 2014, 11:44 »
На всички ни е известно, че доста държави вече живеят на кредит. Дори лидери на пазара като САЩ и Италия го правят. Така че, май доста нации са се насочили по пътя на Гърция. Аз на това му викам проблем с възпитанието.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #62 -: Mar 27, 2014, 14:55 »
Категорично не е вярно, че за работника е по-добре сива икономика. Официалната икономика има нещо наречено минимална заплата. Не могат да ти плащат по-малко от нея. В сиво-черната няма. Могат да те лъжат, колкото си искат. В официалната има неща като обезщетение при уволнение, обезщетение за безработица, болнични, платена отпуска. В сиво-черната отново няма. В официалната има синдикати, в неофициалнята няма. В легалната икономика има такива неща кат оздравно осигуряване и пенсия за прослужено време. В черно-сиво-черната и нелегална, няма. В бялата има норми за продължителност на работният ден, доплащане за извънреден труд, работно облекло (включително предпазни средства) и изисквания към работното място за шум, температура, удобство като условия на труд. За вредна работа има добавка в заплатата и допълнителни материални екстри. В незаконната икономика нищичко от това не следва. И всичко това, защото разбираш ли на черно си щял да вземеш евентуално с 20% по-голяма заплата. Ама последното само, ако не те прецакат. А ако те прецакат, никой не може да ти помогне. Още нещо, което легално не е така.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #63 -: Mar 27, 2014, 15:44 »
Гога, с тези разсъждения, не се учудвам на това, че дълго време си бил безработен!
МРЗ като е 340 лева, но за да стигнат до теб тези пари, от работодателя ще излязат 500 и мислиш ли, че някой ще те държи и един ден на работа, ако ти не му изработиш поне 501!!!? Да не говорим, че този платен годишен отпуск е също калкулиран в тези пари които не стигат до теб в кеш!
Та, като говорим за пенсия, като завършиш на 20 години, ако няма кой да те изхранва, трябва да започнеш работа, а ще се пенсионираш на 64! 44 години ще ти се отделя от заплатата по 30+% за да получаваш я има 10-15 години по-малко и от колкото си внасял 44, ако си бил кадърен и заплатен работник!
Да, това което казваш е много добро за некадърниците и мързеливите, но ощетява другите и те естествено не желаят да ги хранят!
Случвало ми се е и на мен да бъда "извозен", но пак не съм бил валат и няма сила която може да ме върне в бялата икономика.
Гордея се с това, че нямам нито един ден "трудов стаж", но от никого не съм откраднал или завлякъл! Не съм ползвал и никакви помощи от държавата!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #64 -: Mar 27, 2014, 16:40 »
Усещам някакво противоречие тук - би трябвало да ощетява точно некадърниците ако съм разбрал правилно. Защото няма да изработват 501 лева и съответно ще останат без работа.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #65 -: Mar 27, 2014, 16:58 »
Ами в момента, работещите издържат не работещите!

Не веднъж съм споменавал, че пенсионната система е възникнала като бизнес модел с идеята докато си млад и в състояние да работиш, да заделяш бели пари за черни дни, като през това време тези заделени пари също работят и се множат допълнително от донесената печалба за собственика им и този който ги управлява. В последствие този принцип се обръща в това което е сега, работещите да хранят не работещите и кадърните и заплатени да не виждат смисъл от това.
Не веднъж съм казвал, че не съм съгласен с това, че военните, полицаите и други, да се пенсионират на 45 години щото имали 20 години стаж, а примерно ти, ИТ специалиста който си работил за доста по-голяма заплата и доста повече пари си внесъл да се пенсионираш на 65 с по-малка от тяхната пенсия!

В никакъв случай не омаловажавам труда им, но след като е толкоз ценен, че да заслужават такива привилегии е редно и заплатата им по времето на работа и внесените осигуровки да отговарят на такава пенсия!
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #66 -: Mar 27, 2014, 17:41 »
Не се карайте, строя се нарича „$оциализъм“!  >:D
Или “банкерски социализъм“, както ви е по-удобно.  ^-^
Активен

Без правила няма игра

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #67 -: Mar 27, 2014, 17:59 »
Че работещите издържат неработещите е факт. Обратното просто няма как да стане.

Обаче че това има връзка с наличието на минимална заплата е доста....не знам, емпиричните наблюдения не го доказват. В братска Македония няма минимална заплата, но нещата не са особено различни. В Китай обаче има - и въпреки че не съм ходил, се твърди че са различни. Следователно нещо й куца на тази логика...


П.П Аааа уффф поправям се, вече имало минимална заплата в Македония:

http://www.dnevnik.bg/print/arhiv_pari/2011/10/02/1720900_v_makedoniia_veche_shte_ima_minimalna_zaplata/

Ми може, гледай ти, само за две години са се сговнили повече от нас. Преди това сигурно е било райско кътче.
« Последна редакция: Mar 27, 2014, 18:01 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #68 -: Mar 27, 2014, 18:11 »
Имам братовчедка в Атланта и от нея с учудване разбрах, че там пък съвсем законно можело и цял месец да работиш и без заплата, но пак заплатите им са по-високи от нашите!

В нейния случай специално, в детска градина и след първия месец щели да решат дали да я задържат и дали изобщо да и платят за времето през което е работила! Ама хайде сега да не ме упреквате, че и за такива неща се боря, а само давам пример!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #69 -: Mar 27, 2014, 19:19 »
Да не си прочел това че така си палнал моторетката пак:

http://neverojatno.wordpress.com/2014/03/25/450euro/


...че като те знам как се връзваш на сензационни сайтове :)

Няма страшно - най-много от Атака да го цитират в НС и това ще е :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #70 -: Mar 27, 2014, 19:29 »
Хахаххахааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #71 -: Mar 27, 2014, 20:24 »
Да не си прочел това че така си палнал моторетката пак:

http://neverojatno.wordpress.com/2014/03/25/450euro/


...че като те знам как се връзваш на сензационни сайтове :)

Няма страшно - най-много от Атака да го цитират в НС и това ще е :)

Четох го този бъзик, но като се замислиш, след като се бъркат в работата на отделните държави и им налагат своите правила, би трябвало и минималните заплати и пенсиите в целия ЕС да са еднакви! Че иначе гледай какво се получава, че германския работник който работи повече от гръцкия, получава по-малка пенсия от гръцкия пенсионер  :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #72 -: Mar 27, 2014, 20:33 »
Знаех си :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #73 -: Mar 27, 2014, 21:42 »
Така и не разбрах какво си знаел!!!? Ти ще излезеш най-големия либераст от всички :D :D :D !
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Хора, това майтап ли е: Правец 64М
« Отговор #74 -: Mar 27, 2014, 22:20 »
Какво е либераст? Нещо като либерал-педераст? Това ми напомня за седерастите, които предполагам са седесари-педерасти. И толерастите, които са толерантни? педерасти.

Мисля, че има руски произход, иначе нямаше атакистите да го използват толкова. Атакист? Онзи дебил Кузов атакаст ли е примерно? Той си плащаше за да спи с малолетни циганета примерно. Или пък комунаст, което сигурно е комунист-педераст. Традиционно, левите партии подкрепят гейовете (в България - и Путин).

Луда работа :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon