Автор Тема: Проблем с драйвър на принтер HP  (Прочетена 1192 пъти)

themulti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте! Не съм сигурен дали съм в правилния раздел или трябваше да пиша в системния. Имам принтер HP Photosmart C4585. Записах HPLIP, системата си намери принтера, обаче интересен момент е, че не принти :) Сканирането си работи перфектно, което ме навежда на мисълта, че драйвера е за този принтер. Искам да отбележа, че под уин работи без грешка, тоест проблема не е в мастилниците или главата, просто не иска да печата нищо. Също интересен феномен, е че калибрацията работи, тоест пусна си калибриращата страница.

Може ли някой да помогне със съвет, къде може да ми е проблема  ???
Благодаря предварително!
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с драйвър на принтер HP
« Отговор #1 -: Aug 19, 2014, 16:58 »
виж дали го има, или какво има в:
http://localhost:631
в Add Printer, или Find или изобщо го потърси
п.с. драйвъра на принтера инсталирал ли си, или само каквото си върви с инсталацията. а Alt+F2 => hp-setup намира ли принтера?
направи първо тези неща и ако нищо не се получи ще инсталираме драйвъра.

едит: и кажи точно с какво дистро си

едит: ето ти го и  ДРАЙВЪРА с инструкции

« Последна редакция: Aug 19, 2014, 18:53 от satir »
Активен

themulti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с драйвър на принтер HP
« Отговор #2 -: Aug 20, 2014, 16:30 »
Да. Забравих за дистрото. Със mint 17 64bit съм. И да, инсталирал съм драйвър за принтера и hp-setup си намира точната серия.

ПП - По някъква странна причина проблема се оправи, без допълнителни настройки. Може би след някой ъпдейт или нещо се настроило ?
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Проблем с драйвър на принтер HP
« Отговор #3 -: Aug 20, 2014, 17:03 »
не след ъпдейт, а след рестарт :) но, няма значение, нали работи...
edit: Linux няма нужда от рестарт, освен в случаите, в които се добавя или подменя хардуер. не знам кой драйвър си инсталирал, но при всички случаи те е питал дали да рестартираш или да разкачиш, и закачих принтера отново, но вероятно не си обърнал внимание
« Последна редакция: Aug 20, 2014, 18:55 от satir »
Активен

themulti

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с драйвър на принтер HP
« Отговор #4 -: Aug 21, 2014, 22:40 »
не след ъпдейт, а след рестарт :) но, няма значение, нали работи...
edit: Linux няма нужда от рестарт, освен в случаите, в които се добавя или подменя хардуер. не знам кой драйвър си инсталирал, но при всички случаи те е питал дали да рестартираш или да разкачиш, и закачих принтера отново, но вероятно не си обърнал внимание

Всъщност помня, когато ми каза да отказа и закача, но и тогава не работеше. Дето викаш, няма значение, работи вече! Благодаря много за съпорта и бързите отговори! Започвам малко по малко да посвиквам с линукса. Да видим до къде ще я докарам! :)
Активен