Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 69138 пъти)

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Абе дядката да не го тестват постоянно, докато не даде положителен тест, че да го държат прибран, да не се излага? Ваксиниран, бустиран, преболедувал и пак болен, голяма реклама на ваксините.
https://dnes.dir.bg/svyat/baydan-otnovo-dade-polozhitelen-test-za-covid-19-sled-4-dni-otritsatelni

А при нас- айде маските пак и за Варна:
https://www.dnes.bg/koronavirus/2022/07/30/maski-v-gradskiia-transport-i-magazinite-vyv-varna.538642


Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Еми няна да са само в София с маски. Бам влизаш в магазина или в рейса, хайде слагай маската. Че сигурно и глоби, и санкции са предвидили.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   Само да вметна: у Софето (засега) не изискват маски за магазините.
За градския транспорт,да (то па едно спазване ... всъщност,така трябва,
властта трябва да разбере,че силовото налагане не е вариант).
« Последна редакция: Jul 31, 2022, 11:34 от spec1a »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
То и лъжите и стъкмистиката не са вариант.
В законите ни си е разписано точно кога се обявява епидемия. Е, обявиха такава въпреки това. В нарушение на една купчина закони, включително Конституцията.

Откровено казано, щом държавата може да нарушава законите и то безнаказано в лицето на нейни служители, аз не се чувствам също длъжен да се подчинявам на изсмукани от пръстите правила. Дори се чувствам длъжен да се съпротивлявам. А и ми е в природата да се опъвам на нещо, което ми са налага силом.

Освен това, тези типове просто ги презирам, а някои чак ме е гнус да ги гледам. Е, как дори мога да обърна внимание на приказките на такива, а какво остава и да им изпълнявам прищявките или заръките на чужди организации и правителства към тях, които те налагат на нас.

Най-много ме учудва следното. И ми е трудно да го проумея. Как, след като знаят, че повечето хора не могат да ги понасят, продължават да се появяват по телевизията и да дрънкат глупостите си и да очакват, че някой ще им се подчинява...
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Според мен, това с маските си е пак далаверка.
Връщат маските и едновременно с това, вече от месец-два, тук-таме из медиите се появяват мнения, че трябва тестовете да са безплатни (т.е. да ги плаща здравната каса, а не тестващият се). Като няма маски и насаждане на страх, кой ще ходи да се тества, да не говорим пък да вади от джоба си 80 кинта за PCR. А някои лаборатории забогатяха здраво от тестовете.
На второ място, не вървят ваксините, а продължават доставките към нас, защото такъв договор е сключил ЕС с Файзер и другите.
Та, ето ви малко маски и насаждане на страх, да тръгнат тестовете и ваксините..

П.П. А тук при нас във Варна в момента има много разболели се от оня 24-часовия грип с разстройстото - който отиде на градските плажове, го хваща, защото оная проблемната фекална тръба от Аспарухово продължава да си изпуска мръсотиите в морето, а си се изкъпал на плаж в града, след 2-3 часа корем, температура, минава за ден, ама за това си мълчат и медии, и официални лица.

П.П.П. Е за тая тръба иде реч:
https://www.svobodnaevropa.bg/a/31296593.html

И в момента си изпуска, все още не е "дооправена". От тръбата в езерото, от езерото в морето и те така.. Отиваш на плажче, примерно на централния плаж, изкъпваш се и после температурка, корем.. Като стана проблема с тая тръба преди две години (или три ли бяха), го изпитах на гърба си и оттогава във Варна на плаж не ходя. Само Дружба, Слънчев ден и другите, на север от Варна. Един приятел завел жена си и детето на Централния плаж миналата седмица- и тримцата "намазали". Разказа ми, че отишли до Спешната, заради детето- много се обезводнило, там имало още 5-6 такива деца и всичките след посещение градските плажове във Варна.
« Последна редакция: Aug 01, 2022, 12:14 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
А видял ли си горе-долу колко хора спазват мерките за тези маски
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Тръбата всички я знаем. Поредната многопластова далаверка на дуото Борисов-Доган.

Но обяснението ти звучи като натравяне, а не вирус.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Файър, да, май неправилно го нарекох "грипче"- бактериологично е, не вирусно- от гадните тръбни бактерии във водата. Симптомите са спазми в корема, температура 37-8, гадене (с повръщане), разстройство. Минава за 24 часа.

4096, преди малко ходих до Метро, бях си харесал разни неща на промоция. Около 1/3 от клиентите бяхме без маски, част от персонала също ги беше смъкнал под брадите. Обаче за съда също са въведени и там вероятно всички ще спазват. Още не съм влизал в съда, откакто ги върнаха. Трябва да потърся моята маска къде е, жената беше ушила 2-3 от супер тънък и ефирен плат, да се диша по-лесно, явно пак ще влиза в употреба.

В болниците (поне в Спешната помощ в Окръжна) всичко с маски- водих там племенника, беше паднал и си ударил носа миналата седмица, че лелката на рецепцията ми вика "Ами детето защо е без маска". Изкукала, викам й - Как да му сложа маска при съмнение за счупен нос?" и си остана без маска, а аз ходих до аптеката да купувам една за мен- не ме пуснаха без маска в Спешното. Но в болниците върнаха маските още преди десетина дни.
За градския транспорт нямам идея, не съм се качвал.
В кварталните магазинчета никой не ебава маски, но то и преди си беше така.
« Последна редакция: Aug 01, 2022, 14:02 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Тръбата всички я знаем. Поредната многопластова далаверка на дуото Борисов-Доган.

Но обяснението ти звучи като натравяне, а не вирус.
За натравяне, свързано с коремни болки трябва да са глътанли вода. При една две глътки в такава малка концентрация не могат да имат болки в корема, освен ако не е нещо изключително силно. Най-вероятно е бактерийка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Бактерия е, грешно го написах вирус (грипче). Имам една позната докторка, тя ми казваше, че в тия фекални води (каквито изпуска тръбата) се развъждали някакви бактерии, които причинявали стомашно-чревни инфекции. По принцип не оцелявали много време в морска вода, но като си изтичат постоянно, и предвид по-ниската соленост на нашето море в сравнение с другите морски и океански басейни, си има достатъчно оцелели от тях във Варненския залив.
Течението в Черно море е обратно на часовниковата стрелка, т.е. покрай българския бряг е от север на юг. Аз затова ходя на плаж само северно от Варна.

П.П. За тая тръба повдигнаха и обвинение на нашия герберастки кмет, преди 2-3 месеца. Но не вярвам това дело да свърши с осъдителна присъда:

https://www.svobodnaevropa.bg/a/31803382.html

За измрялата риба казват, но дали има и каква е връзката между тръбата и зачестилите случаи на температура, повръщане и разстройство след посещение на варненските плажове не се казва нищо. На мен за тази връзка ми каза познатата ми докторка. По медиите не намерих инфо в тази посока. За другото инфо колкото искаш- просто "Свободната Европа" излиза първа в българските търсачки (поправка- при търсене в българското пространство, аз БГ-търсачка не знам), но го има из много сайтове.
« Последна редакция: Aug 01, 2022, 19:15 от Nik123 »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3120
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Въпреки че ококорените дадоха фира, ковидиотите продължават напред, я вижте стари изявления на новия  ни министър на здравеопазването:
"..Поне трябва да се въведе вечерен час, каза председателят на Столичната колегия на БЛС д-р Асен Меджидиев.." -преди две години:

https://www.flagman.bg/article/210237

Освен това:

https://www.banker.bg/obshtestvo-i-politika/read/lekarskiiat-suiuz-iska-pulno-zatvariane-na-sofiia-i-vecheren-chas

https://bntnews.bg/news/d-r-asen-mejidiev-plavnoto-pokachvane-na-zarazenite-predpazva-sistemata-ni-ot-caitnot-1048869news.html

Фен на мерки и теглилки.




Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Ш'си стоим вкъщи...........никво излизане.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
Линчуване на някой от тия ще постави всичко на мястото му.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
   А защо не да ги "карантинираме" всички тия ?

В някой бункер ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6191
    • Профил
И в София вече маски почти навсякъде.
Хората са бесни
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.
Страници: 1 ... 64 65 [66] 67 68 ... 78   Нагоре
« назад напред »